تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۴

جمهوریت نوشت: حمید رسایی عضو جبهه پایداری با انتشار مطلبی ضمن تحریف سخنان علی لاریجانی در نیویورک نوشت: ” ای کاش همانقدر که آقای لاریجانی با دولت احمدی نژاد مشکل داشت، با عربستان هم مشکل داشت، ای کاش همانقدر که درباره دولت قبل با غیظ سخن می گفت درباره عربستان هم همانطور سخن می گفت. ای کاش انطور که به مصوبات دولت قبل بدبین بود، به توافق هسته ای هم بدبین بود “.

به گزارش “گذارخبر” در مورد نوشته رسایی چند نکته قابل توجه است:

۱ – حمید رسایی به شیوه معمول خودش صدر و ذیل مطلب را حذف کرده است تا آنگونه که خود می خواهد نتیجه بگیرد. رئیس مجلس در دیدار با مدیران و خبرنگاران رسانه های آمریکایی در پاسخ به سوالی درباره رابطه ایران و عربستان گفته بود: عربستانی ها برادران ما و کشوری اسلامی هستند اما ما  به برخی رفتارهای آنها اعتراض داریم . چه دلیلی دارد که اشغال یمن و کشتار مردم بی دفاع این کشور با بهانه واهی احتمال ایجاد مشکل و تهدید از سوی یمن برای عربستان انجام شود و این برای مردم دنیا غیرقابل فهم است . ‌ سعودی ها باید توجه کنند که ناامنی در منطقه ثبات کل خاورمیانه را تحت الشعاع قرار می دهد و حمایت از تروریست ها آسایش کل جهان را از بین می برد .

البته رسایی همه اظهارات لاریجانی علیه سعودی ها را حذف کرده است و تنها به این جمله بسنده کرده است: ” لاریجانی: با برادران سعودی مشکل نداریم”.

۲-  رسایی همچنین بخش هایی از صحبت های رئیس مجلس درباره پرونده هسته ای را حذف کرد تا چنین القا کند رئیس مجلس توافق هسته ای را کامل و بی کم و کاست قبول دارد. اما مراجعه ساده به اخبار نشان می دهد که لاریجانی در همین مصاحبه نیز اشاره کرده که سند برجام با وجود برخی ایرادها ، در مجموع قابل قبول است و  البته در مجلس  در مورد این توافق نامه اختلاف نظر وجود دارد و اینجانب شخصا ً این سند را با وجود اشکالات آن قابل قبول می دانم  و البته ما بر اساس  میزان پایبندی امریکا به تعهداتش و رفتار آینده این کشور، در مورد سایر موارد تصمیم گیری خواهیم کرد . ضمن اینکه حمایت رئیس مجلس از توافق هسته ای امری پوشیده نیست که رسایی آن را کشف کرده باشد.

۳- گریبان چاک کردن حمید رسایی برای احمدی نژاد هم حکایت جالبی است. گویا اکنون که تا انتخابات مدت زیادی نمانده ، برخی آقایان که حیات و مماتشان با رئیس جمهور سابق گره خورده است ، چاره ای جز علنی تر کردن قرابت با احمدی نژاد ندارند تا شاید از این نمد کلاهی برای خود بسازند

برچسب ها: برچسب‌ها, , , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس