تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۴
محمد باقری معتمد

محمد باقری معتمد که در المپیک لندن برای ایران مدال نقره گرفت، امسال موفق نشد سهمیه المپیک بگیرد. او حالا از کوچ به آذربایجان و مبارزه برای تیم مهماندوست خبر می‌دهد.

به گزارش “گذار خبر”، امسال برای اولین بار تیم‌های تکواندو امکان دریافت ۴ سهمیه در المپیک داشتند و تیم ایران موفق شد سه سهمیه از ۴ سهمیه ممکن را کسب کند. در وزن ۶۸ کیلوگرم مصدومیت طولانی مدت بهنام اسبقی و پشت خط ماندن محمد باقری معتمد دلیل اصلی کسب نشدن سهمیه المپیک بود. گفته می‌شود بیرون ماندن باقری معتمد دلایل فنی ندارد.

خود او با تایید این مسئله گفت: انتخابات فدراسیون تکواندو سال ۹۲ برگزار شد و بنده به پولادگر رأی ندادم و او از این موضوع باخبر شد و به همین دلیل شرایط برای من بدتر از گذشته شد.

باقری معتمد از کوچ خبر داد و گفت:  بنده نزدیک به یک دهه برای تیم ملی تکواندوی ایران مدال‌آوری کرده‌ام و در واقع دین خود را به کشورم ادا کرده‌ام. در طول این سال‌ها تمام تلاشم این بود برای ایران اسلامی افتخارآفرینی کنم، اما پولادگر در حق من تا می‌توانست کم‌لطفی کرد. حالا به همین دلیل و برخوردها دلسرد شده‌ام و به زودی کشورم را برای همیشه ترک خواهم کرد. می‌روم تا سرنوشتم را در کشور دیگری جستجو کنم، البته هر جای دنیا که باشم با افتخار خواهم گفت که یک ایرانی هستم و قلبم برای کشور ایران می‌تپد. هر زمانی هم که مسئولان به‌صورت رسمی و صادقانه از من دعوت کردند، حاضرم برای کشورم افتخارآفرینی کنم.

پولادگر رئیس فدراسیون پیش از این گفته بود ورزشکاران به خاطر فشار رسانه‌ها از ایران می‌روند. او در این‌باره گفت: گویا او فراموش کرده که در مسابقات انتخاب المپیک لندن، ساناز شهبازی را از آمریکا به ایران آورد تا در بخش بانوان برای کشورمان سهمیه کسب کند. او تکواندوکاری بود که در آن مقطع عضو تیم ملی آمریکا بود و در حال حاضر نیز عضو تیم ملی آمریکا است. حالا رئیس فدراسیون جواب بدهد که آیا آن زمان از آمریکا برای شهبازی رضایت‌نامه گرفته بود؟ پولادگر خودش آغازکننده مهاجرت ورزشکاران به خارج از کشور است. متأسفانه برای رئیس فدراسیون فقط مدال اهمیت دارد و زمانی که یک ورزشکار نتواند مدال کسب کند، بدترین شرایط را برای او رقم می‌زند.

نایب قهرمان المپیک که انگار دیگر قصد ماندن ندارد، افشاگری هم کرد و گفت: کمیته بین‌المللی المپیک برای چند قهرمان در رشته‌های مختلف مبلغی را به‌عنوان بورسیه ارسال کرد که تنها یک مرتبه بخش ناچیزی از دو هزار دلار از سوی فدراسیون تکواندو به‌دست من رسید. حالا دوست دارم یکی از آقایان جواب بدهد که این دلارها که به نام من به ایران آمده بود، کجا رفته است؟ چه کسی به جای محمد باقری معتمد رسید آن پول‌ها را امضا کرده و آن مبالغ را تحویل گرفته است؟ از مسئولان کمیته ملی المپیک و حراست وزارت ورزش و جوانان خواهش می‌کنم این شرایط را پیگیری کنند و حق را حق‌دار بدهند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس