تاریخ انتشار: ۲۷ خرد ۱۳۹۵

ئیس سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و مدیرعامل و معاونین و پیمانکاران و مشاوران مترو از نیمه شمالی خط ۶ مترو تهران بازدید کردند.

به گزارش “گذارنیوز”  در ادامه بازدیدها و جلسات کارگاهی منظم مدیران عالی شهری از پروژه های در دست احداث مترو تهران و حومه، سید جعفر تشکری هاشمی، معاون شهردار تهران از نیمه شمالی خط ۶ مترو بازدید کرد و در حاشیه این بازدید گفت: فاز اول خط ۶ به طول ۳۱ کیلومتر و فاز دوم آن ۴ کیلومتر است که درمجموع ۳۵ کیلومتر می شود. در حال حاضر ساخت این مترو از جنوب به شمال ادامه دارد و ایستگاه ابتدایی آن از دولت آباد شروع شده و به سولقان ختم می شود .
وی با بیان اینکه خط ۶ مترو تهران با ۲۷ ایستگاه ساخته می شود، تصریح کرد: در مرحله نخست ۸.۵ کیلومتر از دولت آباد تا میدان شهدا با ۶ ایستگاه به بهره برداری می رسد .
تشکری هاشمی با اشاره به اینکه این خط به طور کامل با ۲۷ ایستگاه در نیمه نخست سال ۹۶ به بهره برداری خواهد رسید، تاکید کرد: خط ۶ مترو در مجموع دوبار با خط ۷ و یکبار نیز با خطوط ۲، ۴، ۱ و ۳ مترو تلاقی خواهد داشت.
معاون شهردار تهران یادآور شد: اکنون ۶۸۵۰ پرسنل فعال در ۷۵ کارگاه این خط فعالیت دارند. این در حالیست که میزان حفاری تمام مقطع تونل در هفته گذشته ۸۸۷ متر بوده است.
معاون شهردار تهران با اشاره به اینکه با بهره برداری از خط ۶ و ٧ و خط مترو فرودگاه امام (ره) حدود ١٠٠ کیلومتر مترو در سال ٩۶ به خطوط مترو اضافه می شود، گفت : برآورد شده با بهره برداری از هر خط بالغ بر یک میلیون جابه جایی روزانه افزایش خواهیم داشت.
توسعه مترو تهران اولویت است
وی با اشاره به اینکه درشرایطی که وضعیت اقتصادی کشور مناسب نیست، مترو تهران به عنوان نخستین اولویت پروژه های شهری در دست اجراست، ادامه داد: گرچه امیدواریم با توجه به اینکه مترو تاثیرگذارترین مد حمل ونقل عمومی در کاهش ترافیک و آلودگی هواست، سخنان دولت در حمایت از این مد حمل ونقل عمومی رنگ عمل بگیرد .
وی با اشاره به اینکه ساخت هر کیلومتر مترو شامل ایستگاه، تونل و ناوگان ٢٢٠ میلیارد تومان هزینه دارد، گفت: خط ۶ مترو بالغ بر ۶٨٠٠ میلیارد تومان هزینه دارد.
به گفته تشکری هاشمی مطابق قانون و مصوبه مجلس شورای اسلامی پیش بینی شده ۵٠درصد هزینه های حمل و نقل عمومی از سوی دولت و ۵٠ درصد نیز از سوی شهرداری ها تامین شود. این در حالیست که طی سنوات گذشته (دولت دهم و دولت یازدهم) سهم ۵٠ درصدی دولت هیچگاه محقق نشده همچنین که رقم اندکی هم که در بودجه سالانه مصوب می شود نیز طی سال های اخیر هیچ گاه بطور کامل پرداخت نشده است.
 وی با اشاره به قانون هدفمندسازی یارانه ها نیز گفت: مقرر بود از محل درآمدهای ناشی از یارانه ها به بخش حمل ونقل کمک شود که این مهم هم نه در دولت فعلی و نه در دولت قبلی رنگ اجرا به خود نگرفته است.
معاون شهرداری تهران تاکید کرد: دوستان در دولت به جای فرافکنی جبران مافات کنند و یا اگر مشکل در پرداخت دارند واضح و مشخص برای مردم بازگو کنند.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد در یکسال پیش روی دولت ، تعهدات در بخش حمل ونقل عمومی محقق شود.

برچسب ها: برچسب‌ها, , ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس