تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۴
حربه جدید افراطیون چیست؛

طیفی که از طرفداران احمدی‌نژاد هستند و داغ خانه‌نشینی او هنوز از دلشان پاک نشده، تلاش دارند تا روحانی را با او همانندسازی کنند.

آنها با کلیدواژه «قهر» به نبرد رئیس‌جمهور آمده‌اند و مدعی‌اند روحانی به دلیل اختلاف با هاشمی رفسنجانی، به نشانه قهر، در جلسات مجمع تشخیص مصلحت نظام شرکت نمی‌کند.
به گزارش “گذارخبر” ، روزنامه قانون با اشاره به این موضوع نوشته است: حسن روحانی از وقتی رئیس‌جمهور ایران شده، روند یکسانی را در واکنش به رویدادهای مرتبط با خودش نشان‌ نداده است؛ روزی با انتقادهای تند و بی‌پروا نسبت به مخالفان سخن می‌گوید و روزی دیگر زبان بر هر ادعا و اتهام می‌بندد. یک وقت ادعای نزاع وی در شورای‌ عالی انقلاب فرهنگی و شورای‌ عالی امنیت ملی به رسانه‌ها درز می کند و زمانی ناگفته‌های قهر وی از مجمع‌ تشخیص مصلحت نظام علنی می‌شود؛ اما نه شخص روحانی، نه نزدیکان او و نه تیم رسانه‌ای منفعلی که یاران قالیباف برای وی تشکیل داده‌اند قادر نیستند از پس رسانه‌های مخالف دولت برآیند تا جلوی این ادعاها را بگیرند!
البته شاید افرادی که از آنها نام بردیم، بی‌تقصیر باشند که زبان بر کام گرفتند، چراکه آنقدر دل‌مشغولی و سرگرمی دارند که آشفتگی اذهان عمومی برای آنها اهمیتی نداشته باشد. افکار عمومی که بدنه اجتماعی و سرمایه دولت به حساب می‌آیند و مخالفان وی درصدد دلسرد کردن این طیف هستند. آنها قصد دارند با کم‌کردن اعتماد مردمی نسبت به دولت، رئیس‌جمهور و دولتمردان او را به زمین زده و تخریب کنند. البته ناگفته نماند تا حدودی نیز در کار خود موفق بوده‌اند و به خوبی این راهبرد خود را در سکوت مردان دولتی پیش برده‌اند.
ترفند و آرزوی تفرقه
در تازه‌ترین بازی با افکار بدنه اجتماعی طرفدار دولت، موضوع غیبت روحانی در مجمع‌ تشخیص مصلحت نظام مد نظر این جریان مخالف قرار گرفته است. آنها تلاش دارند تا با این ترفند، روند را به گونه‌ای پیش ببرند که رابطه میان هاشمی و روحانی را زاویه‌دار نشان دهند؛ تخیلی که تنها در آرزوهای جریان تندروی مخالف دولت جای دارد.
تلاش برای احمدی‌نژاد ساختن از روحانی
این طیف که از طرفداران احمدی‌نژاد هستند و داغ خانه‌نشینی او هنوز از دلشان پاک نشده است، تلاش دارند تا روحانی را نیز با او همانندسازی کنند و در همین راستا با کلیدواژه «قهر» به نبرد رئیس‌جمهور آمده‌اند. این رسانه‌ها مدعی‌اند حسن روحانی که به تدوین برنامه ششم توسعه از سوی مجمع تشخیص معترض بوده، تاکید کرده دولت باید به تدوین این برنامه بپردازد که با مخالفت هاشمی‌ رفسنجانی و اعضای مجمع مواجه شده است و پس از این جلسه دیگر در جلسات مجمع شرکت نکرده است!
آنها می‌گویند: رئیس‌جمهور که یکی از اعضای حقوقی مجمع است باید در جلسات حضور داشته باشد اما وی نیز همچون محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق،‌ غیبت‌های زیادی در این زمینه‌ دارد و به بهانه‌ مشغله کاری در جلسات مجمع شرکت نمی‌کند.
طرح ادعاهای بی‌اساس
این جریان تخریب در همین زمینه با محمود محمدی عراقی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، درباره علت غیبت روحانی در جلسات مجمع، صحبت کرده‌اند و وی نیز مدعی شده‌ است: این مسأله در همین جلسه اخیر از سوی آقای هاشمی مطرح شد؛ وقتی بحث سیاست‌های برنامه ششم توسعه در مجمع مطرح شد، آقای روحانی معتقد بود که تعیین این سیاست‌ها از وظایف دولت است و نباید مجمع در این مسأله ورود کند اما اکثر اعضای مجمع خواستند که مجمع درباره این سیاست‌ها ورود پیدا کند، لذا آقای روحانی بعد از آن جلسه دیگر در جلسات مجمع شرکت نکردند.
وی در پاسخ به این پرسش که “آیا ایشان به دلیل اعتراض به این روند مجمع از حضور در جلسات امتناع می‌کند؟” گفت: از صحبت‌های آقای هاشمی این‌طور استفاده می‌شد که انگار آقای رئیس‌جمهور وقتی نظر اعضای مجمع این‌گونه شد، قهر کردند و به مجمع نیامدند.
عراقی در عین حال به موضع سخنگوی دولت درباره علت غیبت روحانی اشاره کرد و یادآور شد: نماینده دولت گفته است که این غیبت فقط به خاطر مشغله کاری بوده چراکه ممکن است مجمع چندین ساعت درباره یک ماده بحث کند؛ بنابراین دلیلشان این بود که البته واقعیت این نیست.
دشمن‌ هوشیار، دوستان منفعل
سکوت بیجای دولت، سیاس بودن مخالفان روحانی، انفعال تیم رسانه‌ای ریاست‌جمهوری و مشغول بودن طیف‌های طرفدار دولت به حواشی انتخاباتی سبب شده است تا جریان مقابل دولت به خوبی راهبردهای تخریبی خود را پی‌بگیرند و به کمک مهره‌های خود در تیم رسانه‌ای دولت به اجرا درآورند.
شخص آقای رئیس‌جمهور و اطرافیان متفاوت وی باید هوشیار باشند و در برابر ترفند‌های بی‌صدا و نانوشته جریان مخالف دولت تدبیری هوشیارانه اتخاذ کنند که مهلت اندک است و دشمن هوشیار!

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس