تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۳۹۴

برهم زدن تجمعات و جلسات سخنرانی اصلاح طلبان از سوی تندروها در حالی صورت می گیرد که اکثر چهره های برجسته اصلاح طلب در طول انتخابات با امید بهبود فضای سیاسی به روحانی رای داده بودند.

سایت تحلیلی “المانیتور” با انتشار گزارشی به لغو سخنرانی خانم “آذر منصوری” یکی از اعضای حزب اتحاد ملت از احزاب اصلاح طلب در شهر یاسوج اشاره کرده است. این سایت با تحلیل این موضوع اشاره می کند که در حالی که نهادهای مختلف دست اندرکار مشغول برنامه ریزی برای برگزاری ارام دو انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان در پایان سال جاری میلادی هستند جمله به تجمعات اصلاح طلبان حاکی از به چالیش کشیده شدن امیدهایی است که پس از پیروزی حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری ایجاد شده بود.

 

به گزارش “گذارخبر”  المانیتور رویدادهای اخیر را چالشی مهم برای اصلاحات می داند و می نویسد:”تعدادی از معترضان اجتماعات اصلاح طلبان را مختل کرده اند. شواهد نشان می دهند که برخی از نامزدهای انتخاباتی به خصوص اصلاح طلب ها و میان رو روزهای سختی را در جریان رقابت های انتخاباتی پیش رو خواهند داد”.

 

این سایت اشاره می کند که یک عامل مهم در پیروزی حسن روحانی در انتخابات سال ۲۰۱۳ میلادی حمایت قریب به اتفاق چهره های برجسته اصلاح طلب از او بود. این سایت در ادامه می نویسد:”این در حالیست که در مقابل عده باقی مانده از نامزدی “سعید جلیلی” در انتخابات ریاست جمهوری حمایت می کردند. به نظر می رسد که حملات اخیر به تجمعات اصلاح طلبان خطری جدی برای امید ایجاد شده به گشایش فضا در ایران است”.

 

این سایت در ادامه اشاره می کند که تازه ترین حمله در تاریخ ۲۹ نوامبر گذشته در دانشگاهی در شهر یاسوج روی داده زمانی که خانم اذر منصوری مشاور سابق رییس جمهوری دولت اصلاحات و از فعالان سیاسی اصلاح طلب با برنامه ریی قبلی قصد سحنرانی داشت اما تندرو از ورود مشتاقان به شنیدن سخنرانی او جلوگیری کردند و شعار مرگ بر فتنه گران را سر دادند”.

 

این سایت با اشاره به مجروح شدن یک تن بر اثر چاقوکشی افراد مختل کننده مراسم اشاره می کند که این نخستین باری نیست که تندروها تجمعات اصلاح طلبان را برهم می زند و در ادامه می افزاید:”در تاریخ ۱۹ نوامبر نیز حجت الاسلام عبدالواحد موسوی لاری وزیر کشور پیشین دولت اصلاحات در ورامین مورد حمله قرار گرفت. او که در یک سالن به ایراد سخنرانی می پرداخت با آغاز شعار دادن ها و در نهایت حمله فیزیکی مواجه شد به گونه ای که عمامه از سرش افتاد. بر اساس گزارش ها در این حادثه سه نفر مجروح شدند که هنوز یک نفر در بیمارستان بستری است.

 

المانیتور در پایان اشاره می کند که این حملات پیامی برای اصلاح طلبان به خصوص  طیف نزدیک به رییس جمهوری پیشین دولت اصلاحات از سوی تندروها است که گویا می خواهند نشان دهند که شرایط و جو هنوز برای گشایش عرصه سیاسی فراهم نیست. این سایت اشاره می کند در حالی که مقام ها وعده داده اند که رویدادهای پیش آمده را دنبال می کنند اما متاسفانه تجربه تاریخی نشان داده که عاملین حملات به ندرت تحت پیگرد قرار گرفته اند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس