تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از اجرای طرح حمایت از پایان‌نامه‌ها با رویکرد رفع نیازهای بازار خبر داد و گفت: در سال جاری از ۲۰۰ پایان نامه بازارپسند حمایت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی خواهد شد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر محمدجعفر صدیق در حاشیه مراسم رونمایی […]

[ad_1]

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران از اجرای طرح حمایت از پایان‌نامه‌ها با رویکرد رفع نیازهای بازار خبر داد و گفت: در سال جاری از ۲۰۰ پایان نامه بازارپسند حمایت یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومانی خواهد شد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خبرنگار ایسنا، دکتر محمدجعفر صدیق در حاشیه مراسم رونمایی از سه دستاورد پارک دانشگاه تهران در جمع خبرنگاران افزود: از سال قبل به دنبال این بودیم که دانش دانشگاه را به سمت نیازهای بازار سوق دهیم که در این زمینه برنامه‌ریزی و به طور سیستماتیک اقدام کردیم.

وی توضیح داد: کاری که در سال گذشته شروع کردیم و به صورت مداوم هم ادامه خواهد داشت، این بود که از پایان‌نامه‌هایی که ایده‌های بازارپسند داشته باشند و بتوان از آنها محصول موردنیاز بازار را تولید کرد، حمایت ویژه خواهیم داشت.

صدیق با تاکید بر اینکه بخشی از پایان‌نامه‌های حمایت شده در سال گذشته، در نمایشگاه جنبی این مراسم عرضه شده است، خاطرنشان کرد: در سال‌های گذشته باید به زحمت مخاطبی در این حوزه پیدا می‌کردیم چرا که دانشجو و اساتید تنها به اجرای پایان‌نامه‌ها و استخراج مقالات آی‌اس‌آی می‌پرداختند ولی با اجرای این طرح اساتید و دانشجویان علاوه بر اینکه باید موازین علمی موردنظر پایان‌نامه‌ها را رعایت کنند باید به تولید محصول در پایان‌نامه‌ها نیز توجه کنند.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران تاکید کرد: اجرای این طرح موجب خواهد شد تا هم نیازهای جامعه برطرف شود و هم محصولات تجاری‌سازی از پایان‌نامه‌ها تولید شود.

وی اضافه کرد: در سال گذشته ۸۰ پایان‌نامه مورد حمایت قرار گرفت و امسال نیز برنامه داریم تا سقف ۲۰۰ پایان‌نامه را مورد حمایت ویژه قرار دهیم.

صدیق با تاکید بر اینکه ظرفیت واقعی ما در این زمینه بیش از حد است، اظهار کرد: چرا که سالیانه ۸ هزار ورودی دانشجویان در دانشگاه تهران است و اگر ۱۰ درصد از پایان‌نامه‌ها به سمت تولید محصول بازارپسند حرکت کنند سالی ۸۰۰ پایان‌نامه باید مورد حمایت قرار گیرند.

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه تهران، محدودیت ظرفیت مالی را از موانع اجرای این طرح ذکر کرد و گفت: از ۸۰ پایان‌نامه حمایت شده در سال گذشته حدود ۴۰۰ میلیون تومان پرداخت شد که به طور متوسط به هر پایان نامه پنج میلیون تومان اعطا شد و برای ارزیابی هر پایان‌نامه نیز مبلغ یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان هزینه شده است.

وی اضافه کرد: برای حمایت از ۲۰۰ پایان‌نامه در سال جاری حداقل یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.

۲۰۶/۱۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس