تاریخ انتشار: ۰۷ خرد ۱۳۹۵
در بیانیه‌ای اعلام شد؛

جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و چهره‌های ماندگار علم و فرهنگ کشور طی بیانیه‌ای خواستار ریاست محمد رضا عارف در مجلس شورای اسلامی شده و از نمایندگان محترم مجلس درخواست اجابت خواست مردم مبنی بر ایجاد تغییری روشن در ساختار مجلس شدند.

به گزارش “گذارنیوز”  شیخی دبیر این کمپین ضمن تقدیر از حضور پررنگ استادان در رویدادهای مهم کشور، بازتعریف نقش استادان به عنوان اتاق فکری ارزشمند در ساختار قانون گذاری و اجرایی کشور را ضروری دانست و اظهار داشت: این حرکت که از دانشگاه صنعتی شریف آغاز شد و استقبال استادان سایر دانشگاههای مرجع را نیز به همراه داشت به معنای عدم انفعال جامعه دانشگاهی به رویداد های مهم کشور بوده و یادآور شدند تجمیع بالغ بر ۳۰۰ امضا از اعضای هیات علمی دانشگاههای تراز اول کشور و تنی چند از چهره های ماندگار علم و فرهنگ در کمتر از سه روز بیانگر خواست ایشان به ایجاد تغییری روشن در ساختار مجلس جدید است.

متن این بیانیه به قرار زیر است:

بسمه تعالی

بیانیه جمعی از اعضای هیئت علمی دانشگاه ها در حمایت از دکتر محمد رضا عارف برای ریاست مجلس شورای اسلامی

ملت شریف و بزرگوار ایران،

نمایندگان منتخب دوره دهم مجلس شورای اسلامی،

با سلام و درود فراوان،

در پی انتخابات شکوهمند دوره دهم مجلس شورای اسلامی و مشارکت قابل تقدیر ملت در این انتخابات، ما اعضای هیئت علمی دانشگاه های کشور بنابر وظیفه ملی و اخلاقی خویش مراتب حمایت خود را از برگزیده شدن جناب آقای دکتر محمد رضا عارف جهت کرسی ریاست مجلس شورای اسلامی اعلام می داریم.

همانگونه مردم بزرگوار ایران آگاهی دارند جناب آقای دکتر عارف با فداکاری و انصراف خویش از انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ عملا لوازم پیروزی دولت یازدهم در انتخابات را فراهم آوردند و مقدمات تغییری بزرگ در سیاست ملی کشور را رقم زدند. رای بالای ایشان در انتخابات مجلس در اسفند ۱۳۹۴ و برگزیده شدن تمام فهرست سی نفره امید در تهران و همچنین پیروزی این فهرست در بسیاری از شهرها خود گواهی بر عمق اعتماد ملت بزرگوار ایران به دکتر عارف و حامل پیام «تغییر» به عنوان خواست اصلی مردم است.

از آنجایی که ایشان رجلی حقیقتا عارف، دانشمند، درستکار، پرتجربه و نیز اهل تعامل در سیاست ملی هستند و با توجه به ابراز اعتماد عمومی به ایشان و فهرست منتخب ایشان در سراسر ایران اسلامی عزیز، ما اساتید دانشگاههای کشور ، در حال حاضر دکتر عارف را بهترین گزینه برای ریاست مجلس شورای اسلامی می دانیم.

لذا ضمن حمایت و اعلام آمادگی برای مشارکت و معاضدت در تعاملات آینده مجلس، از نمایندگان منتخب دوره دهم مجلس شورای اسلامی تقاضا داریم اعتماد خود را به ایشان در این زمینه ابراز داشته و خواست مردم به «تغییر» را تحقق بخشند.

با سپاس و احترام،

جمعی از اعضای هیات علمی دانشگاه های سراسر کشور

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس