تاریخ انتشار: ۱۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه‌ها، صدا و سیما و منبرها در کشور باید به افرادی توجه کنند که نیازمند بوده و کسانی را پررنگ کنند که به نیازمندان توجه و از آنها دستگیری می‌کنند، نه آنهایی که دارای حقوق‌های نجومی نه ۵۰ میلیون تومانی بلکه میلیاردی هستند. به گزارش ایسنا، مسعود پزشکیان […]

[ad_1]

نائب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: رسانه‌ها، صدا و سیما و منبرها در کشور باید به افرادی توجه کنند که نیازمند بوده و کسانی را پررنگ کنند که به نیازمندان توجه و از آنها دستگیری می‌کنند، نه آنهایی که دارای حقوق‌های نجومی نه ۵۰ میلیون تومانی بلکه میلیاردی هستند.

به گزارش ایسنا، مسعود پزشکیان در «مراسم یادواره شادروان دکتر حکیم زاده» که امروز در مجموعه کهریزک با حضور رئیس سازمان نظام پزشکی، رئیس و نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس دهم شورای اسلامی، رئیس سازمان تامین اجتماعی، رئیس سازمان بیمه سلامت و همچنین رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مسئولان وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد گفت: در حال حاضر در دوره‌ای هستیم که همه چیز با پول خریده می‌شود و در این میان وجود انسان‌هایی که همه ذهن و جسمشان را در استخدام ارزش‌های والا قرار داده‌اند بسیار گرانبهاست زیرا انسانیت زمانی وجود دارد که فرد وجودش و مالش را در اختیار دستگیری از دیگران قرار دهد.

وی ادامه داد: اگر بتوانیم دست یتیم و افتاده‌ای را بگیریم و از دیگری در مشکلات دستگیری کنیم تازه در گروه انسان‌هایی خواهیم بود که در مسیر ایمان قرار گرفته‌اند.

نائب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی در ادامه به مراسم تجلیل از پزشکان خیر کشور و یادواره دکتر حکیم زاده که امروز در کهریزک برگزار شد اشاره کرد و گفت: برگزاری جشن‌های اینچنینی بسیار کوچکتر از آن است که ارزش چنین انسان‌هایی را نشان دهد.

پزشکیان ادامه داد: نمی‌شود عده‌ای نیازمند و مشکل دار در کشور وجود داشته باشند اما ما سرگرم مسائل خود باشیم و ژست انسان‌های خوب را به خودمان بگیریم. این درحالیست که در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مردم با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند و همه ما نیز معتقدیم که انسان‌های خوبی هستیم. اما باید بدانیم که نمی توان در روز قیامت جواب اعمال خود را بدهیم.

وی در ادامه تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی و سایر ارگان‌های کشور موظف هستند که توجه ویژه خود را به آن گروه از افراد اختصاص دهند که نیازمند کمک و دستگیری آنها هستند و نباید فقط با ژست گرفتن در پشت تریبون‌ها از آنها حمایت کنیم و سپس در عمل آنها را فراموش کنیم.

پزشکیان در پایان گفت: باید امسال دکتر حکیم زاده‌ها را در مقابل دیدگان بگذاریم و یاد آنها را گرامی بداریم تا شاهد افزایش حضور چنین انسان‌هایی در جامعه باشیم.

به گزارش ایسنا، نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت مجلس دهم و نماینده مردم تهران در این مراسم ضمن اشاره به وجود بندی در لایحه حمایت از حقوق معلولان مبنی بر اجباری شدن مشاوره‌های ژنتیک در کشور گفت: در لایحه حمایت از حقوق معلولان که در حال حاضر در مجلس دهم شورای اسلامی در حال بررسی است به مسئله اجباری شدن مشاوره های ژنتیک اشاره شده است تا پس از آن متخصصین می‌توانند در صورت لزوم، خانواده‌ها را به انجام آزماشات ژنتیک ارجاع دهند و به این ترتیب از معلولیت زایی در کشور پیشگیری شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر لایحه حمایت از حقوق معلولان در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در حال بررسی است و امیدواریم با تصویب آن اقدام بزرگی در جهت حمایت از معلولان و پیشگیری از معلولیت زایی در کشور انجام شود.

به گزارش زالی رئیس سازمان نظام پزشکی کشور نیز در این مراسم ضمن بیان آنکه باید تلاش کنیم چهره شادروان دکتر حکیم زاده به عنوان یک برند و اسوه کار خیر در کشور مطرح شود گفت: در صدد طراحی نشان مشترکی با همکاری وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی هستیم تا بتوانیم پس از آن در طول زمان این نشان را به آن دسته از پزشکانی که در عرصه خیر فعالیت می‌کنند تقدیم کنیم.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس