تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس سازمان بهزیستی کشور از همکاری این سازمان با وزارت بهداشت و معاونت زنان ریاست جمهوری برای گسترش بنیاد فرزانگان و حمایت‌های اجتماعی دوران سالمندی خبر داد. به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در برنامه پیاده روی بزرگ اعضای کانون‌های سالمندی شهر تهران اظهار کرد: به برکت اقدامات اثربخش نظام سلامت امروز امید به […]

[ad_1]

رئیس سازمان بهزیستی کشور از همکاری این سازمان با وزارت بهداشت و معاونت زنان ریاست جمهوری برای گسترش بنیاد فرزانگان و حمایت‌های اجتماعی دوران سالمندی خبر داد.

به گزارش ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در برنامه پیاده روی بزرگ اعضای کانون‌های سالمندی شهر تهران اظهار کرد: به برکت اقدامات اثربخش نظام سلامت امروز امید به زندگی در کشور به بالای ۷۰ سال رسیده است به همین دلیل ما با پدیده سالمندی رو به رو شده‌ایم. در سال ۱۳۳۵ نرخ این گروه سنی، سه درصد بود اما در سال ۹۰ به بیش از ۸٫۹ درصد و در سال ۹۴ به حدود ۹٫۱ درصد رسید.

وی افزود این پدیده برای هر کشوری فرصت است هر دولت و حاکمیتی نیز برای این دوران باید برنامه‌ریزی داشته باشد و در عین حال می‌تواند از آن به نحو احسنت استفاده کند.

رئیس سازمان بهزیستی بلوغ فکری و کسب تجربیات ارزشمند را از ویژگی‌های مهم دوران سالمندی عنوان کرد و ادامه داد: ما یک پنجم دوران زندگی خود را در دوره سالمندی می‌گذرانیم. تنهایی، انزوا و بیماری‌های مختلف از شاخصه‌های مهم این دوره هستند. در دولت تدبیر و امید برای بهره‌برداری بهتر از دوران سالمندی  با همکاری وزارت بهداشت و بهزیستی در برنامه ششم توسعه، برنامه‌هایی در راستای گسترش بنیاد فرزانگان، حمایت‌های اجتماعی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های آنان انجام شده است.

محسنی بندپی همچنین از همکاری سازمان بهزیستی با معاونت زنان ریاست جمهوری در راستای گسترش بنیاد فرزانگان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر جمعیتی ۴۵ هزار نفری زنان را به عنوان پایلوت این برنامه در نظر گرفته‌ایم که قرار است طی آن بر سبک زندگی سالم، تغذیه، ورزش و … تمرکز شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس