تاریخ انتشار: ۲۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] نمایندگان مجلس مقرر کردند تعیین حقوق و مزایای کارکنان غیررسمی و رسمی غیر موظف مدارس و مراکز غیردولتی به موجب قانون کار و ضوابط آن خواهد بود. به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۰مردادماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه تأسیس و اداره مدارس […]

[ad_1]

نمایندگان مجلس مقرر کردند تعیین حقوق و مزایای کارکنان غیررسمی و رسمی غیر موظف مدارس و مراکز غیردولتی به موجب قانون کار و ضوابط آن خواهد بود.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از خانه ملت، نمایندگان مجلس در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۰مردادماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی لایحه تأسیس و اداره مدارس و مراکز آموزشی و پرورشی غیردولتی که از سوی شورای نگهبان اعاده شده است با ۱۷۴ رأی موافق، ۷ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۴ نماینده حاضر در جلسه با اصلاح تبصره (۱) ماده ۲۵ موافقت کردند.

اصل ماده ۲۵ این لایحه می‌گوید کارکنان تمام وقت فاقد پوشش بیمه‌ای مدارس و مراکز غیردولتی از مزایای قانونی تأمین اجتماعی برخوردار می‌شوند. کارکنان پاره وقت فاقد پوشش بیمه‌ای نیز به نسبت ساعات انجام کار مشمول حمایت‌های مقرر در این ماده هستند.

تبصره یک این ماده نیز به این شرح اصلاح شد: بخشی از حق بیمه سهم موسس و کارکنان غیررسمی مدارس غیردولتی را از محل اعتبارات صندوق حمایت از توسعه مدارس غیردولتی قابل پرداخت است.

همچنین ماده۲۶ این لایحه نیز با ۱۶۷ رأی موافق، ۱۵ رأی مخالف و ۶ رأی ممتنع از مجموع ۲۵۰ نماینده حاضر در جلسه مورد اصلاح قرار گرفت.

ماده ۲۶ به این شرح اصلاح شد؛ تعیین حقوق و مزایای کارکنان غیررسمی و رسمی غیر موظف این مدارس و مراکز به موجب قانون کار و ضوابط آن خواهد بود.

در ادامه جلسه، تبصره ۲ ماده ۳۲ این لایحه نیز با ۱۶۸ رأی موافق، ۱۱ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۴۳ نماینده حاضر در جلسه برای تأمین نظر شورای نگهبان اصلاح شد.

ماده ۳۲ این لایحه وضعیت مدرسه را در صورت انحلال یا تعطیلی دائم مدرسه غیردولتی تعیین تکلیف می‌کند.

تبصره ۲ به این شرح اصلاح شد؛ در صورت انحلال یا تعطیلی دائم مدرسه و وجود شرایط مقرر در بندهای الف و ب این ماده و تأیید شورای سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و نظارت مرکزی، موسس موظف است فروش یا اجاره ملک را از طریق انتشار آگهی به اطلاع موسسان واجد شرایط برساند. در صورتی که هیچ موسس واجد شرایطی متقاضی خرید یا اجاره ملک نباشد، آموزش و پرورش می‌تواند ملک مورد نظر را خریداری یا برای دایر کردن مدرسه دولتی برابر قوانین و مقررات مربوط اجاره می‌نماید، در غیر این صورت شورای سیاست‌گذاری ونظارت مرکزی نسبت به تعیین وضعیت اجاره یا فروش ملک، تصمیم لازم را اتخاذ می‌کند.

۲۰۲/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس