تاریخ انتشار: ۲۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش خبرنگار ایلنا، در نشست خبری رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرینی ، شکلات و بیسکویت آخرین برنامه‌های این انجمن در رابطه با پانزدهمین نمایشگاه این صنعت بیان شد. مواضعی اظهار داشت: پانزدهمین نمایشگاه شکلات و شیرینی از ۲۶ شهریور در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران در مساحتی بالغ بر ۴۰ هزار مترمربع با […]

[ad_1]

به گزارش خبرنگار ایلنا، در نشست خبری رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرینی ، شکلات و بیسکویت آخرین برنامه‌های این انجمن در رابطه با پانزدهمین نمایشگاه این صنعت بیان شد.


مواضعی اظهار داشت: پانزدهمین نمایشگاه شکلات و شیرینی از ۲۶ شهریور در محل دائمی نمایشگاه‌های تهران در مساحتی بالغ بر ۴۰ هزار مترمربع با حضور ۳۹۰ شرکت برگزار می شود که از این تعداد  ۸۳ شرکت  از کشورهای اروپایی و آسیایی هستند.


وی با اشاره به هدف برگزاری نمایشگاه گفت: ما سعی داریم در این رویداد آخرین تکنولوژی‌ و نوآوری‌ها در این صنعت و آخرین فنآوری بسته‌بندی را به همکاران و مصرف‌کنندگان نشان دهیم.


مواضعی ادامه داد: در چند سال اخیر توانسته‌ایم به لحاظ صادرات با رشد خیره‌کننده‌ای مواجه شویم به طوری که در ۱۰ سال اخیر از رقم ۴۰ میلبیون دلار به ۵۰۰ میلیون دلار رسیده‌ایم اما هنوز مهم‌ترین مشکل ما قاچاق است. 


وی افزود: در حالی که ما سالانه یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن تولید داریم اما باز هم شاهد قاچاق بی‌رویه شکلات هستیم این در حالی است که کیفیت کالاهای تولیدی ما به حدی است که آمریکا، روسیه و ژاپن جزو مشتری‌های ما هستند.


وی در ادامه اظهار داشت: ظرفیت اسمی تولید ما ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار تن است اما به دلیل مشکلات زیادی از جمله تامین مواد اولیه ؛ قاچاق و نقدینگی نزدیک به ۸۰۰ هزار تن این ظرفیت خالی مانده است این در حالی است که مصرف سرانه ما به ازای هر نفر سالی ۲ کیلوگرم شکلات است در حالی که اروپایی‌ها ۱۱ کیلو مصرف دارند.


مواضعی تصریح کرد:این صنعت سبب شده ۶۵ هزار نفر مشغول به کار شوند و دولت می‌تواند حداقل با جلوگیری از فروش کالاهای قاچاق در فروشگاه‌های زنجیره‌ای به ما کمک کند.


 


 


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس