تاریخ انتشار: ۲۸ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] پس از حسن روحانی که عصر دیروز با مدیران سازمان اطلاعات خارجی وزارت اطلاعات دیدار کرد، گزارش‌ها حاکی از آن است که علی لاریجانی هم در همایش مدیران این سازمان حاضر شده و ضمن قدردانی از تلاش‌های آنها، کارنامه وزارت اطلاعات در حوزه هسته‌ای را ستوده است. به گزارش اقتصادنیوز، پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری […]

[ad_1]


پس از حسن روحانی که عصر دیروز با مدیران سازمان اطلاعات خارجی وزارت اطلاعات دیدار کرد، گزارش‌ها حاکی از آن است که علی لاریجانی هم در همایش مدیران این سازمان حاضر شده و ضمن قدردانی از تلاش‌های آنها، کارنامه وزارت اطلاعات در حوزه هسته‌ای را ستوده است.

به گزارش اقتصادنیوز، پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری شب گذشته گزارش داد که حسن روحانی عصر چهارشنبه با دیدار وزیر، معاونان و مدیران سازمان اطلاعات خارجی دیدار کرده است. در این گزارش البته مشخص نشده بود که محل این دیدار کجا بوده و دیدار به چه مناسبتی صورت گرفته است. اما گزارش سخنرانی علی لاریجانی با این مدیران که در سایت خبری مجلس شورای اسلامی منتشر شده، حکایت از آن دارد که سازمان اطلاعات خارجی همایشی تحت همین عنوان برگزار کرده و رئیس مجلس نیز صبح دیروز در جمع مدیران آن سخنرانی کرده است.

بنابر این گزارش، لاریجانی پیش از ظهر روز چهارشنبه ( ۲۷ مرداد ۹۵) با حضور در همایش سازمان اطلاعات خارجی وزارت اطلاعات، ضمن ابراز خشنودی از حضور در جمع سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت: برای من افتخار است که در محضر شما عزیزان که خدمتگزاران واقعی نظام هستید دقایقی حضور پیدا کرده‌ام.

وی ضمن تشکر از اقدامات تمامی بخش های وزارت اطلاعات و شخص وزیر اطلاعات افزود: کار شما بسیار ارزشمند است چرا که در راستای حفظ نظام فعالیت می‌کنید و البته مخاطراتی را برای شما به همراه دارد، که از چشم مسئولین پوشیده نیست.

لاریجانی فعالیت وزارت اطلاعات طی چند سال گذشته به ویژه در عرصه اطلاعات خارجی را مثبت ارزیابی کرده و تحرک در این زمینه را چشمگیر دانست و ادامه داد: وزارت اطلاعات در بحث آزادی زندانیان ایرانی خارج از کشور، همچنین در بخش هسته ای نقش خود را به خوبی ایفا کرد و همه این‌ها نشان می‌دهد که وزارت اطلاعات وارد کار اصلی خود شده است.

وی تاثیرگذاری وزارت در تصمیم‌گیری‌های کلان کشور اعم از دفع تهدیدات را ستود و تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه را قابل تقدیر دانست.

رئیس قوه مقننه سپس به ارائه تحلیل خود از شرایط روز کشور در عرصه منطقه و جهان پرداخت و عنوان کرد: یکی از جریاناتی که طی سال‌های گذشته در خاورمیانه به وجود آمده از بین رفتن و درگیر شدن ارتش‌ کشورهای منطقه همانند عراق، سوریه، پاکستان، ترکیه، مصر و … است، که این وضع به نفع رژیم صهیونیستی است.

وی افزود: در حال حاضر تنها نیروهای مسلح و سرویس اطلاعاتی ایران توانایی دارند، که در مقابل ارتش رژیم صهیونیستی قد علم کنند و این از یک سو مایه مباهات است و از جهت دیگر خطرناک.

لاریجانی پدیده شوم تروریسم که به شکل بی‌سابقه ای منطقه را دچار التهاب کرده، نگران کننده توصیف کرد و ادامه داد: طبیعی است که در چنین شرایطی سرویس‌های اطلاعاتی دشمن به آنان کمک می‌کند.

رییس مجلس شورای اسلامی، با اشاره به سیاست های آمریکا در غرب آسیا، تصریح کرد:نداشتن درک درست رهبران آمریکا از شرایط منطقه یکی از معضلات موجود است، که موجب خسارت‌ زیادی به مسلمانان شده است.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس