تاریخ انتشار: ۱۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: همایش خیرین مدرسه‌ساز کشور در سواحل مکران ۱۵ شهریورماه برگزار خواهد شد. به گزارش ایسنا، مرتضی رئیسی در نشست خبری همایش خیرین مدرسه‌ساز در سواحل مکران که با حضور رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز و همچنین دریاداران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، گفت: […]

[ad_1]

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: همایش خیرین مدرسه‌ساز کشور در سواحل مکران ۱۵ شهریورماه برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسنا، مرتضی رئیسی در نشست خبری همایش خیرین مدرسه‌ساز در سواحل مکران که با حضور رئیس مجمع خیرین مدرسه‌ساز و همچنین دریاداران نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، گفت: همایش خیرین مدرسه‌ساز در سواحل مکران با هدف برقراری عدالت آموزشی و رفع کاستی‌های منطقه مکران، ۱۵ شهریورماه در این منطقه با حضور خیرین مدرسه‌ساز برگزار خواهد شد.

وی افزود: پیشنهاد برگزاری این همایش از سوی نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران به وزارت آموزش و پرورش داده شد و همکاران ما نیز از چند ماه قبل جهت برگزاری این همایش تلاش کردند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در ادامه ضمن بیان آنکه توسعه این منطقه و سواحل مکران مورد تاکید مقام معظم رهبری است، ادامه داد: قرار است تا وزارت آموزش و پرورش با همکاری نیروی دریایی جمهوری اسلامی ایران و مشارکت خیرین و نیکوکاران با تجمیع منابع دولتی و غیر دولتی در جهت رفع محرومیت‌ها در این منطقه اقدام کند.

رئیسی افزود: حضور خیرین مدرسه‌ساز در این منطقه موجب آن خواهد شد تا این حرکت وجهه مردمی‌تری به خود گیرد و خیرین با مشاهده محرومیت‌ها و کاستی‌های این منطقه نسبت به رفع آنها اقدام کنند.

وی در ادامه عنوان کرد: به این ترتیب می‌توان از این طریق با تجمیع منابع دولتی و غیر دولتی و همچنین برخورداری از کمک‌های مردمی نسبت به رفع کمبودهای این منطقه و به خصوص رفع کمبودهای فضاهای آموزشی و تجهیزاتی سواحل مکران اقدام کنیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور در ادامه ضمن ابراز امیدواری از برگزاری این جشنواره در سواحل مکران اظهار کرد: امیدواریم این جشنواره شروع جدیدی برای مردم منطقه باشد و پس از آن بتوانیم این اقدامات را در سایر نقاط محروم کشور نیز عملیاتی کنیم.

رئیسی همچنین گفت: ۵۰۰ نفر در این همایش شرکت خواهند کرد که ۱۳۰ نفر آنان خیرین تهرانی (۱۰۰ نفر مرد و ۳۰ نفر زن) هستند که در این مراسم حضور دارند و تعدادی خیر از خارج از کشور نیز در این همایش حضور پیدا خواهند کرد.

وی در ادامه اظهار کرد: خیرین به مدت دو روز در منطقه مکران حضور خواهند داشت و ۱۵ شهریورماه این همایش در دانشگاه دریانوردی این منطقه با حضور استانداران و مسئولان دو استان سیستان و بلوچستان و هرمزگان و همچنین وزیر آموزش و پرورش و فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و جمعی از مسئولان کشوری در کنار خیرین برگزار خواهد شد.

رئیسی در ادامه تاکید کرد: برگزاری این همایش موجب استحکام و همراهی بیشتر میان دولت و ملت خواهد شد تا بتوانیم از این طریق در جهت رفع محرومیت‌های منطقه اقدامات لازم را به عمل آوریم.

وی تاکید کرد: امیدواریم این جشنواره عوایدی را برای مردم این منطقه به همراه داشته باشد و دولت نیز در این راستا قطعا کمک خواهد کرد، اما حضور خیرین و مردم رنگ و بوی دیگری به این اقدام خواهد داد و ارزش بالاتری خواهد داشت.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین عنوان کرد: در حال حاضر دولت به تعداد کافی اقدام به تاسیس مدرسه برای پرسنل نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که در آن منطقه مستقر هستند، کرده است. اما در این جشنواره به دنبال آن هستیم تا خیرین مدرسه‌ساز نسبت به ساخت مدارس برای مردم این منطقه اقدام کنند.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور همچنین عنوان کرد: هزینه ساخت هر کلاس درس در کشور معادل ۱۵۰ میلیون تومان است. برای محاسبه هزینه ساخت هر کلاس درس در کشور نباید تنها ابعاد ۵۰ متر مربعی کلاس درس را در نظر بگیریم، بلکه باید سایر هزینه‌ها نیز لحاظ شود.

وی همچنین گفت: برای ساخت، نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سیستان و بلوچستان ردیف ویژه ۱۳۰ میلیارد تومانی مازاد بر اعتبار استان در نظر گرفته شده است.

وی در پایان عنوان کرد: هدف اصلی از برگزاری این جشنواره در کنار توسعه همه جانبه سواحل مکران و رفع محرومیت‌های آموزشی این منطقه، حذف مدارس خشت و گلی و کپری این منطقه است که در حال حاضر نیز اطلاعات آنها جمع‌آوری شده و در اختیار خیرین قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس