تاریخ انتشار: ۱۰ اسف ۱۳۹۴
لاریجانی:

رئیس مجلس شورای اسلامی، حضور مردم در انتخابات هفتم اسفند ماه را به رهبر و مردم تبریک گفت و افزود: حضور مردم در این انتخابات باشکوه راه کشور در مسیر اصلاح و پیشرفت را روشن کرد.

به گزارش “گذارنیوز” علی لاریجانی در اولین نطقش بعد از انتخابات هفتم اسفندماه، اظهار کرد: هفتم اسفند ماه با حضور چشم‌گیر ملت عزیز صفحه جدیدی برای کشور گشوده شد که از جهات مختلف حائز اهمیت است.

نماینده مردم قم در مجلس نهم افزود: نوع مواجهه مردم با انتخابات در صحنه بین‌الملل سنجش جدیدی برای مراوده با ایران تعیین کرد. میزان مشارکت نقطه تعیین کننده‌ای در معاهدات کشورها با ایران است، باید در میدان انتخابات دسایس برخی کشورها تعیین تکلیف می‌شد.

وی تاکید کرد: انتخابات هفتم اسفند وزن ایران را افزایش داد و تلقی جدیدی از ایران در جهان به وجود آورد. پشتوانه مردمی انقلاب نقش ثبات ایران در منطقه را افزون کرده است.

لاریجانی افزود: با انتخابات مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی و حضور چشم‌گیر ملت عزیز صفحه جدیدی برای کشور گشوده شد که از جهات مختلف حائز اهمیت است. اولا در صحنه بین‌الملل، نوع مواجه مردم ایران با انتخابات سنجش جدیدی برای مراودات با ایران ایجاد کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از آن جهت که ایران از معدود کشورهای منطقه است که از مردم‌سالاری برخوردار است، میزان مشارکت نقطه تعیین کننده معادلات بین‌المللی با ایران است. مخصوصا که دسایس برخی کشورهای بزرگ و بعضی کشورهای منطقه باید در میدان انتخابات تعیین تکلیف می‌شد از این رو حضور یکپارچه ملت در انتخابات وزن ایران را در صحنه بین‌المللی بالا برد و تلقی جدیدی در جایگاه ایران ایجاد کرد.

نماینده مردم قم در مجلس نهم ادامه داد: ثانیا با توجه به بحران‌های امنیتی فراگیر در منطقه و به هم ریختگی شگفت‌آور در این کشورها و ماجراجویی‌های تروریستی بی‌تردید نقش‌آفرینی مبتکرانه ملت عزیز در انتخابات نشانگر ثبات و استقرار امنیت در ایران و بالا رفتن ضریب امنیتی ایران شده است و از طرفی پشتوانه قوی مردمی نظام نقش ثبات‌بخش و امنیت‌ساز ایران اسلامی در منطقه را افزون کرده است.

وی خاطرنشان کرد: ثالثا پس از توافق هسته‌ای حضور فراگیر ملت در انتخابات به همه کشورها این پیام را رساند که نظام جمهوری اسلامی از پشتوانه قوی مردمی برخوردار است و ملت آماده حرکت نوین در ساخت ایرانی آباد می‌باشد و ایرانی اسلامی، مستقل و آباد را هدف‌گیری کرده است. اینجاست که پس از انتخابات باید شرایط سیاسی کشور را به سوی همگرایی و هم‌افزایی سوق داد تا زحمات ملت عزیز به توان جدیدی در مواجه ایران با صحنه بین‌الملل و منطقه‌ای و پیش‌برد اهداف درونی کشور بدل شود و قدردانی از همت ملی مردم عزیز ایران در انتخابات به این نقطه تمرکز می‌یابد که همگان چنین دریافتی از بلوغ سیاسی صحنه‌گردانان سیاسی دریافت کنند.

لاریجانی با تبریک به ملت ایران، گفت: باید به ملت بزرگوار ایران تبریک گفت که به درستی و دقت شرایط کشور را در نظر گرفتند و با همتی بلند راه آینده کشور را هم معین کردند و هم زمینه آن را فراهم کردند. بی‌تردید راهنمایی‌های مکرر رهبر معظم انقلاب اسلامی در این همایش ملی اقتدار و ایستادگی سهم بی‌بدیل داشته است که از معظم‌له سپاسگزار می‌باشیم.

رییس مجلس شورای اسلامی از وزارت کشور و همه دست‌اندرکاران انتخابات هفتم اسفند تشکر کرد و افزود: از همه کاندیداها که با حضور خود به رونق انتخابات مدد رساندند هم تشکر می‌کنم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس