تاریخ انتشار: ۰۴ خرد ۱۳۹۵
افتتاحیه خبرگان؛

مراسم افتتاحیه مجلس خبرگان رهبری با استقرار هیات رییسه سِنی در جایگاه هیات رییسه آغاز شد.

این مراسم با استقرار هیات رئیسه سنی شامل آیت‌الله سیدابوالفضل میرمحمدی به عنوان رئیس، آیت‌الله ابراهیم  ‌امینی به عنوان نایب رئیس و حجت الاسلام روح‌الله صدرالساداتی و حجت‌الاسلام احمد پروایی به عنوان منشیان جلسه برگزار شد.

حضور چهره‌ها و شخصیت‌های نظام

محمود احمدی‌نژاد رییس جمهور سابق کشورمان، محمدباقر قالیباف شهردار تهران، سعید جلیلی رییس پیشین تیم مذاکره کننده هسته‌ای، حجت‌الاسلام ناطق نوری رییس اسبق مجلس شورای اسلامی، سردار مومنی رییس راهنمایی رانندگی تهران بزرگ، سردار سرلشکر فیروزآبادی رییس ستاد کل نیروهای مسلح، سیامک ره‌پیک عضو شورای نگهبان، علی‌اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی وزیر دادگستری، محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور، سیدرضا تقوی رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه سراسر کشور، تویسرکانی رییس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، حجت‌الاسلام منتظری دادستان کل کشور و … حضور دارند.

جدید

جدید 2

قرائت پیام رهبری توسط حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی

پیام حضرت آیت‌الله خامنه‌ای به اعضای مجلس خبرگان پنجم در مراسم افتتاحیه این مجلس توسط حجت‌الاسلام محمدی گلپایگانی رییس دفتری رهبری قرائت شد.

بخشی از این پیام به این شرح است: حراست دقیق و همه‌جانبه از هویت اسلامی و انقلابی نظام حاکم بر کشور و هدایت دستگاه‌های درهم‌تنیده‌ این نظام به سمت هدف‌های والا و عالیقدر آن است. ادای این مسئولیت سنگین نیازمند صلاحیت‌هائی است که در قانون اساسی به آن اشاره شده است.

جدید-10

گزارش انتخابات توسط دبیر شورای نگهبان

آیت‌الله احمد جنتی در مراسم افتتاحیه مجلس خبرگان رهبری گزارشی از انتخابات مجلس پنجم خبرگان رهبری و مجلس دهم شورای اسلامی را قرائت کرد.

در بخشی از این گزارش چنین گفته شد: میزان مشارکت در انتخابات ۶۲ درصد بود که یک درصد بیشتر از دوره قبل بود. بعد از انتخابات شکایات مطرح شده بررسی شد که در یک مورد به بازشماری و در یک مورد به بازبینی صندوق‌ها منجر شد که البته موجب تغییر در نتیجه نهایی انتخابات نشد و صحت انتخابات در سی و یک حوزه انتخابیه تایید شد.

سوگند اعضای مجلس پنجم خبرگان رهبری

اعضای مجلس خبرگان رهبری پس از قرائت گزارش آیت‌الله جنتی، سوگندنامه‌ای که توسط روح‌الله صدرالساداتی جوان‌ترین عضو قرائت شد، توسط دیگر اعضای مجلس خبرگان رهبری نیز گفته شد.

جدید--5

جدید-7جدید-6جدید-4

سخنرانی کوتاه رییس سنی مجلس پنجم خبرگان

آیت‌الله میرمحمدی به عنوان رییس سِنی مجلس پنجم خبرگان رهبری در سخنانی از اهمیت مجلس خبرگان گفت و برای اعضای مجلس پنجم آرزوی موفقیت کرد.

تنفس نیم‌ساعته و آغاز جلسه غیرعلنی مجلس خبرگان

ایت‌الله میرمحمدی پس از پایان سخنان خود با اعلام تنفس نیم‌ساعته و پایان مرحله نخست مراسم افتتاحیه مجلس پنجم خبرگان رهبری، خبر شروع جلسه غیرعلنی تا لحظاتی دیگر را اعلام کرد.

جدید-11جدید-9جدید-8

این خبر در حال تکمیل است ….

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس