تاریخ انتشار: ۲۷ آبا ۱۳۹۴

برخی می گویند چرا از کشور خارج نمی شوی؟ من پاسخ دادم اگر بنا باشد که کسی از کشور خارج شود آن من نیستم چرا که من حق هستم.

به گزارش “گذارخبر” حسین زمان با حضور در نمایشگاه مطبوعات و در بازدید از غرفه “گذارخبر” در باره نمایشگاه مطبوعات گفت:احساسم بر این است که مردم از این دوره بیشتر استقبال کرده اند. گرچه با حضور رسانه های تحریم کننده شاید یک رونق کاذبی ایجاد می شد. من موافق عدم حضور آنها نیستم بلکه دموکراسی تکلیف میکند همه صداها شنیده شود.

زمان با اشاره به فضای فرهنگی نسبت به دولت قبل اظهار داشت:فضای فرهنگی نسبت به دولت قبل آنچنان تفاوت نداشته و مقصر آن هم تنها دولت نیست زیرا ما نهاد های فرهنگی زیادی داریم که همچنان در راستای تفکرات دولت قبل عمل می کنند.حدود به ۱۳ سال است که جلوی فعالیت های من گرفته شده که زمان هرکدام از دولت ها مراجعه میکردم یک پاسخ دریافت می کردم بعد از روی کار آمده دولت یازدهم تنها تفاوت در این شد که آن زمان به من میگفتند ما به شما مجوز نمی دهیم اما الان می گویند ما دوست داریم به شما مجوز دهیم اما نمی گذارند.

وی ادامه داد:ما انتظار داشتیم با آمدن آقای روحانی اتفاقات زیادی رخ دهد مثلا مشکل من حل شود،همه ما انتظار داشتیم حصر شکسته شود و… در واقع در عرصه سیاسی و فرهنگی دولت در مقابل مراکز قدرت دست بسته است.بنده فعالیت در عرصه موسیقی رو ادامه میدهم اما با مدیریت و تبلیغات خودم هیچکس به من کمک نمی کند.

این خواننده خوش صدای کشور ادامه داد:تقریبا هرکاری برای محدودیت من می توانستند انجام داده اند مثلا من فعالیت هنری که مطلقا نمی توانم انجام دهم،۲۷ سال سابقه تدریس در رشته الکترونیک و مخابرات در دانشگاه داشتم،عضو هیات علمی دانشگاه شریف در کیش بودم که از دوسال پیش جلوی فعالیت های من در این حوزه را نیز گرفتند و درکل همه راه های دسترسی به منابع مالی من را بستند فکر میکنم در دوسال آینده باید یا تاکسی بخرم و با آن کار کنم یا آگهی برای تدریس خصوصی بزنم و یا در یکی از کافه های کیش مشغول خوانندگی شوم تا بلخره بتوانم معاش زندگی خود را تامین کنم.

زمان ادامه داد:برخی می گویند چرا از کشور خارج نمی شوی؟ من پاسخ دادم اگر بنا باشد که کسی از کشور خارج شود آن من نیستم چرا که من حق هستم.با این وجود هیچگاه نا امید نشدم حتی در زمان حال که در سخترین دوران زندیگی ام به لحاظ اقتصادی قرار دارم.

وی با اشاره به انتخابات مجلس آینده گفت:دولت و مجلس آینده می توانند قدم ها موثری بردارند اما باید یک چیز را چاشنی کار خود کنند و آن  این است که باید از جنس مردم باشند،باید شجاع باشند یکی از مشکلات ما این است که سیاسیون ما عیار شجاعت کمی دارند.علی مطهری یک اصولگراست اما به واقع شجاعت دارد و حرف خود را می زند.من به نوبه خودم به عنوان یک هنرمند کوچک در عرصه فرهنگی تا توانستنم مشکلات را مطرح کردم.

من از راهی که آمدم پشیمان نیستم و احساس آرامش دارم و الان در تلاشم که خطاهای خودم را در گذشته جبران کنم و روشنگری کنم کسی این خطاها را تکرار نکند.من زمانی که در عرصه هنر وارد شدم آن را اینطور تعریف کردم:”هنر یعنی بیان زیبای واقعیت های تلخ و شیرین زندگی”.هنرمند در کنار گفتن از خوشی های زندگی باید از ظلم و حق کشی نیز حرف بزند.

وی در پایان گفت:تا حدود به ۶ماه دیگر آهنگ های جدیدی را از بنده خواهید شنید.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس