تاریخ انتشار: ۰۲ تیر ۱۳۹۴

حسن روشن مهاجم اسبق استقلال تأکید کرد این تیم به هیچ عنوان با مربی ایرانی نمی‌تواند نتیجه بگیرد. روشن در مورد انتخاب پرویز مظلومی به عنوان سرمربی جدید استقلال و آینده این تیم به سؤالات پاسخ می‌دهد.شما در جریان انتخاب مظلومی بودید؟من به هیچ عنوان در جریان نیستم که چه اتفاقاتی رخ داد. ما ۲، […]

حسن روشن مهاجم اسبق استقلال تأکید کرد این تیم به هیچ عنوان با مربی ایرانی نمی‌تواند نتیجه بگیرد.

حسن روشن

روشن در مورد انتخاب پرویز مظلومی به عنوان سرمربی جدید استقلال و آینده این تیم به سؤالات پاسخ می‌دهد.شما در جریان انتخاب مظلومی بودید؟من به هیچ عنوان در جریان نیستم که چه اتفاقاتی رخ داد. ما ۲، ۳ هفته پیش کمیته‌ای تشکیل دادیم و تصمیم بر این گرفته شد که مربی قطعاً خارجی باشد، ولی به‌یک‌باره آقای افشارزاده اعلام کرد وزارت ورزش قرار است تغییراتی ایجاد کند و ما هم کنار کشیدیم.

در مورد این انتخاب چه صحبتی دارید؟
انتخاب خوبی نبود. استقلال یک مربی خارجی می‌خواست که توانایی فنی بالایی داشته باشد و این را هم بداند که استقلال چقدر بزرگ است. بعید است استقلال با مربی ایرانی نتیجه بگیرد. پرویز مظلومی خیال می‌کند این استقلال همان استقلال چند سال پیش است، در صورتی ‌که این‌طور نیست. من معتقدم این تیم با هیچ‌کدام از مربیان ایرانی نمی‌تواند نتیجه بگیرد. البته آرزوی قلبی‌ام موفقیت مظلومی است ولی فکر می‌کنم با این انتخاب او را سوزاندند.

یعنی اگر مربی خارجی بود الان همه چیز درست بود؟
هرچند معتقدم برانکو ایوانکوویچ هم تمام شده است ولی شما دیدید که او بعد از حضور در پرسپولیس توانست تا حدودی به تیم نظم بدهد و اعتراض‌ها و همچنین حاشیه‌ها کمتر شد. یک مربی خارجی بزرگ باید به استقلال می‌آمد تا تیم را بسازد و از طرفی بازیکنان جوان را کم‌کم به تیم تزریق کند، شبیه کاری که رایکوف سال‌ها پیش انجام داد. وقتی مربی خارجی به استقلال و پرسپولیس می‌آید، باید هواداران این دو تیم توجیه شوند که چه کارهایی قرار است انجام شود. به نظر من پرسپولیس و استقلال در دو سال آینده به هیچ جا نمی‌رسند و هیچ موفقیتی به‌ دست نخواهند آورد، چون پشتوانه‌ای ندارند.

مظلومی گفته با آمدن او استقلال از لحاظ تاکتیکی ۱۰ سال جلو است. نظر شما چیست؟
نمی‌دانم چرا این حرف را زده است. حتماً خواسته یک چیزی بپراند یا شوخی کرده است. مگر او از اروپا آمده که ۱۰ سال جلو باشد. مورینیو و گواردیولا هم از این حرف‌ها نمی‌زنند. مگر کسی می‌تواند چنین ادعایی کند؟

فکر می‌کنید مظلومی چقدر شانس موفقیت دارد؟
من که نظرم را گفتم و حرفی هم باقی نمی‌ماند. امیدوارم همه چیز تغییر کند و مظلومی نتیجه بگیرد. مظلومی هم در گذشته اشتباهاتی داشت، امیدوارم دیگر آنها را تکرار نکند، تا زمانی که اشتباهی صورت نگیرد، من هم به عنوان یک پیشکسوت که دلش با این تیم است موظف هستم از تیم حمایت کنم اما از زمانی که اشتباهات شروع شود، ما نمی‌توانیم ساکت باشیم و باید زبان مردم شویم و حرف دل آنها را به گوش مسئولان تیم برسانیم، خدا شاهد است که من و امثال من دوست داریم بتوانیم به تیم کمک کنیم. مطمئن باشید تیم نتیجه نگیرد تماشاگران یقه مظلومی را می‌گیرند، ما هم یقه او را می‌گیریم!

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس