تاریخ انتشار: ۱۰ شهر ۱۳۹۵

[ad_1]  حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با محفوظ دانستن حق انتقادات کارشناسی در حوزه های مختلف دولت، برآورد مثبت از عملکرد دولت یازدهم در سه سال گذشته را اعلام و حمایت از اقدامات دولت در راستای توسعه و پیشرفت کشور و دور کردن آن از بحران های داخلی و خارجی و تقویت منافع ملی را […]

[ad_1]

 حزب اتحاد ملت ایران اسلامی با محفوظ دانستن حق انتقادات کارشناسی در حوزه های مختلف دولت، برآورد مثبت از عملکرد دولت یازدهم در سه سال گذشته را اعلام و حمایت از اقدامات دولت در راستای توسعه و پیشرفت کشور و دور کردن آن از بحران های داخلی و خارجی و تقویت منافع ملی را مورد تاکید قرار داد.

به گزارش ایسکانیوز، در بخشی از این بیانیه تاکید شده است: دولت یازدهم با بهره گیری از تجربه مذاکرات ژنو، از گفت وگوی دوسویه با قوای دیگر و نیز مردم به عنوان مهمترین ابزار برای غلبه بر بسیاری از مشکلات و موانع موجود استفاده کند، برای تحقق آشتی ملی و دور کردن کشور از رادیکالیسم از همه ظرفیتهای داخلی بهره گیرد و از هیچ تلاشی برای امکان رقابت سیاسی احزاب و گردش آزاد اطلاعات برای مقابله با هرگونه فساد فروگذار نکند و ضعف فقدان راهبرد رسانه ای خود را که در بزنگاهها موجب هجمه یکسویه به دولت می شود را نیز جبران کند.
این بیانیه افزود: دولت پس از سه سال با برخورداری از حمایت مقام معظم رهبری توانست به برنامه جامع اقدام مشترک ‘برجام’ در توافق با دولت های ۱+۵ دست یابد و لذا کمتر ناظر منصفی است که بر موفقیت این دولت در سیاست خارجی صحه نگذارد. استقرار سیاست تنش زدایی دولت یازدهم و موفقیت تیم دیپلماسی ایران در مذاکرات ژنو و در نتیجه خروج پرونده ایران از شورای امنیت و تحقق برجام از دستاوردهای چشمگیر این دولت در سه سال گذشته بوده است.
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی تاکید کرد: بنابراین توفیق برجام فرصت مناسبی است برای حاکمیت تا از آن به نفع موقعیت منطقه ای ایران و نیز کاهش خطر داعشیسم استفاده کند و در این مسیر این دستگاه دیپلماسی کشور است که باید واجد نقشی تعیین کننده باشد.
در بخش دیگری از بیانیه مزبور آمده است: شاخص فلاکت (جمع بین نرخ های تورم و بیکاری) که در اواخر دولت گذشته به حدود ۵۰ و رتبه اول جهان رسیده بود، در آخرین گزارش ها به رتبه دهم ارتقاء یافته است و این شاخص بر روند رو به بهبود اقتصاد ایران دلالت می کند.
این بیانیه افزود: در حالی که در دولت گذشته وزارت کشاورزی به واردات بی سابقه گندم روی آورده بود، در سال ۱۳۹۵ طبق گزارش وزارت کشاورزی در این بخش به خودکفایی رسیده است. از طرف دیگر نمی توان به روند افزایش صادرات غیر نفتی و کاهش واردات در سه سال گذشته اشاره نکرد. این تغییر وضعیت باعث شده است که تراز تجاری ایران حتی در شرایط کاهش درآمد حاصل از فروش نفت، مثبت شود .
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی اضافه کرد: فراگیرتر در جهت رفع محدودیت ها و حل موانعی که برای سبک های مختلف زندگیِ افراد جامعه ایجاد می کنند، مانند مصرف کالای فرهنگی از قبیل موسیقی، پابرجا بودن مشکلات ممیزی، لغو کنسرت ها، تعرض به بعضی از میهمانی های خانگی و حریم خصوصی افراد جامعه، رفع تهدیدها از فضاهای شهری از منظر نیروهای انتظامی و سایر نهاد های حاکمیتیِ تحدید کننده ی آزادی (مانند اعمال نظرهای شخصی در مورد پوشش افراد)، رفع تداوم ناکارآمدی در برنامه ریزی های حیاتی در وزارتخانه های مهمی چون ورزش و جوانان، وزارت رفاه و وزارت آموزش و پرورش، ایجاد ِ ارتباط موثر و دو طرفه بین نهادهای مدنیِ جامعه و دولت در جهت مهار آسیب های اجتماعی، که ناکامی دولت در سروسامان دادن آن در موضوع یارانه ها یک نمونه آن بود، از مواردی است که می تواند به دولت در بهبود شاخص های اجتماعی کمک کند.
این بیانیه افزود: توجه دولت به شفاف سازی در عرصه فرهنگی، بهبود حوزه نشر و اطلاع رسانی و حوزه هنری اعم از تئاتر و سینما و نیز توجه نهادهای متولی فرهنگ در دولت برای بهبود شاخص های توسعه انسانی است
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی اضافه کرد: نهاد آموزش و پرورش به عنوان گام اول تعلیم و تربیت، نیاز به توجه جدی و اصلاح روش ها و رویکردهای متناسب با مقتضیات دنیای امروز دارد و به همین دلیل تامین رفاه معلمین باید در اولویت برنامه های دولت قرار گیرد.
بیانیه مزبور تاکید کرد: یک سال آینده تا انتخابات۹۶، این فرصت در اختیار دولت تدبیر و امید قرار دارد تا در راستای تامین مطالبات مردم به خصوص توجه بیشتر به اقشار فرودست جامعه، امید را برای مشارکت فعال و پویای مردم ، خصوصا جوانان زنده نگه دارد.
حزب اتحاد ملت ایران اسلامی افزود: به طور قطع، اصلی ترین پشتوانه دولت ها همان طور که بنیانگذار انقلاب اسلامی بر آن تاکید فرمودند؛ میزان دانستن رای و نظر مردم است.

۲۰۱/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس