تاریخ انتشار: ۳۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] طی معاملات امروز گواهی سپرده سکه طلا ۵۰ قطعه سکه بهار آزادی به ارزش ۵۱۱میلیون ریال در قالب گواهی سپرده در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت که نسبت به دوشنبه گذشته رشد ۱۹ درصدی را تجربه کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران، معاملات گواهی سپرده سکه طلا […]

[ad_1]

معاملات گواهی سپرده

طی معاملات امروز گواهی سپرده سکه طلا ۵۰ قطعه سکه بهار آزادی به ارزش ۵۱۱میلیون ریال در قالب گواهی سپرده در بورس کالا مورد معامله قرار گرفت که نسبت به دوشنبه گذشته رشد ۱۹ درصدی را تجربه کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از پایگاه خبری بورس کالای ایران، معاملات گواهی سپرده سکه طلا که از اسفند سال گذشته در بورس کالای ایران راه اندازی شد و از تیرماه امسال نیز امکان معاملات آنلاین آن در سامانه برخط سهام فراهم شد، در مسیر رشد قرار گرفته است. به گفته کارشناسان با توجه به ارائه مجوز سازمان بورس به صندوق های سرمایه گذاری برای ورود به معاملات گواهی سپرده کالایی، به زودی شاهد رشد قابل توجه این بازار خواهیم بود. در همین راستا به تازگی صندوق سرمایه گذاری گنجینه آرمان شهر به عنوان نخستین صندوق در این زمینه از سازمان بورس مجوز گرفته تا طلا در پرتفوی این صندوق قرار گیرد.

براساس این گزارش، امرز ۵۰ سکه مورد معامله قرار گرفت که بررسی معاملات بیانگر آن است که طی این روز قیمت ها صعودی بوده است.

بنابراین گزارش، براساس ابلاغیه اخیر سازمان بورس و اوراق بهادار، سرمایه گذاری در گواهی سپرده کالایی برای صندوق های سرمایه گذاری مجاز شده است که براساس این ابلاغیه، صندوق های سرمایه گذاری «در سهام»، «مختلط» و «در اوراق بهادار با درآمد ثابت» می توانند با اضافه کردن موضوع امکان سرمایه گذاری در «گواهی سپرده کالایی» در اساسنامه و امیدنامه خود و طی تشریفات مقرر، حداکثر تا ۵ درصد از کل دارایی های صندوق را در این اوراق بهادار سرمایه گذاری کنند.

۶۰۲/۴۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس