تاریخ انتشار: ۲۸ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزارت نیرو اعلام کرد: حجم بارش های کشور از ابتدای مهرماه پارسال تا روز چهارشنبه هفته گذشته (۲۴ شهریور ماه) به ۲۴۰ میلیمتر رسید که در همسنجی با سال آبی ۹۴- ۱۳۹۳ رشد ۲۳ درصدی نشان می دهد. به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایرنا، از ابتدای سال آبی ۹۵ – ۱۳۹۴ (مهرماه […]

[ad_1]

وزارت نیرو اعلام کرد: حجم بارش های کشور از ابتدای مهرماه پارسال تا روز چهارشنبه هفته گذشته (۲۴ شهریور ماه) به ۲۴۰ میلیمتر رسید که در همسنجی با سال آبی ۹۴- ۱۳۹۳ رشد ۲۳ درصدی نشان می دهد.

به گزارش ایسکانیوز و به نقل از ایرنا، از ابتدای سال آبی ۹۵ – ۱۳۹۴ (مهرماه پارسال) تا ۲۴ شهریور ماه امسال، میزان بارش به ۲۴۰ میلیمتر رسید، درحالی که حوضه آبریز مرزی شرق کمترین میزان را به خود اختصاص داد.
برپایه این گزارش، حوضه آبریز دریای خزر با ۵۰۶ میلیمتر بارندگی بیشترین و حوضه آبریز مرزی شرق با ۹۵ میلی متر، کمترین بارش را در کشور به خود اختصاص داده است.
حوضه آبریز دریای خزر در همسنجی با پارسال ۱۴ درصد و در همسنجی با متوسط درازمدت ۲۲ درصد افزایش بارش داشته است.
این گزارش می افزاید: حوضه آبریز مرزی شرق نیز در همسنجی با پارسال ۱۲ درصد افزایش و نسبت به متوسط درازمدت ۹ درصد کاهش نشان می دهد.
حوضه های آبریز خلیج فارس و دریای عمان، دریاچه ارومیه، قره قوم و فلات مرکزی نیز به ترتیب با ۵۸، سه، ۳۱ و دو درصد، حایز رتبه های دوم تا پنجم در حجم بارش های کشور بوده اند.
بر مبنای این گزارش، بیشترین تغییرات بارندگی ایستگاهی نسبت به درازمدت ( دوره دراز مدت ۴۸ ساله ) در «رحمت آباد ریگان» بم واقع در استان کرمان با ۳۸۵ درصد افزایش و لارستان در استان فارس با ۱۰۰ درصد کاهش بوده است.
به گزارش ایرنا، بر مبنای اعلام وزارت نیرو دو هفته پیش ( ۱۳ لغایت ۱۹ شهریور ) و با ورود سامانه بارشی به برخی استان های نیمه شمالی، دو میلیمتر بارندگی در سطح کشور به ثبت رسید.

۷۰۲/۶۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس