تاریخ انتشار: ۰۱ اسف ۱۳۹۴

عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات که رئیس کمیته راهبردی شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را در انتخابات پیش رو را برعهده دارد، در حاشیه همایش روز پنجشنبه اصلاح‌طلبان که با شعار امید، آرامش و رونق اقتصادی در سالن حجاب برگزار شد،

به گزارش “گذرنیوز” ا عبدالواحد موسوی لاری، وزیر کشور دولت اصلاحات که رئیس کمیته راهبردی شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان را در انتخابات پیش رو را برعهده دارد، در حاشیه همایش روز پنجشنبه اصلاح‌طلبان که با شعار امید، آرامش و رونق اقتصادی در سالن حجاب برگزار شد، در گفت‌وگو با «وقایع اتفاقیه» لیست ائتلافی اصلاح‌طلبان را دارای شاخصه‌های مهمی دانست که می‌تواند این لیست را در صدر لیست‌های رأی‌آور تهران قرار دهد.
نشست‌های انتخاباتی گروه‌ها و احزاب اصلاح‌طلب و طرح مطالبات مردم و نمایندگان این روزها دارد فضای سیاسی کشور را کمی گرم‌تر از گذشته می‌کند؛ فضایی که به نظر می‌رسد در امتداد انتخابات سال ۹۲ و در نهایت پیروزی اصلاح‌طلبان و طرفداران دولت تدبیر و امید است، اگرچه چنین وضعیتی در طرف مقابل به شیوه دیگری قابل مشاهده است و لیدرهای جریان اصول‌گرا در تلاش برای تبیین شرایط خود هستند اما آنچه از شرایط پیش رو بیش‌از‌هر چیز مشهود است، ضرورت مشارکت حداکثری و تشویق مردم به رأی‌دادن به همه اعضای لیست مورد تأیید ائتلاف اصلاح‌طلبان است.
عبدالواحد موسوی لاری، ابراز امیدواری کرد که لیست مورد حمایت ائتلاف اصلاح‌طلبان که متشکل از افراد متخصص در حوزه‌های کاری خود هستند، می‌تواند مردم را پای صندوق‌های رأی بکشاند. لاری تأکید کرد:‌ لیست اصلاح‌طلبان لیستی است که برآیند نهایی آن حمایت از برنامه‌هایی است که مردم درسال ۹۲ به آن رأی داده‌اند و کسانی حامی این لیست هستند که هم برای مدیریت داخلی کشور و هم مناسبات بین‌المللی کارنامه درخشانی دارند.
موسوی لاری در این گفت‌وگو درباره لیست ائتلافی اصلاح‌طلبان گفت: لیست اصلاح‌طلبان لیستی است که برآیند نهایی آن حمایت از برنامه‌هایی است که مردم درسال ۹۲ به آن رأی داده‌اند، بنابراین در سال ۹۲ قدمی برداشت‌هایم که می‌خواهیم آن را در انتخابات ۹۴ تکمیل کنیم و گام دوم را برداریم. وزیر کشور دولت اصلاحات در پاسخ به این سؤال که این لیست چقدر به نظر شما می‌تواند رأی‌آور باشد؛ گفت: نشانه‌هایی وجود دارد از نظر سنجی‌ها که نشان می‌دهد مردم طالب جریان اصلاح‌طلبی هستند و ما براساس این نشانه‌ها تلاش کردیم با همه محدودیت‌هایی که در بستن لیست داشتیم، بهترین و متخصص‌ترین کاندیداهای نزدیک به خود را انتخاب و معرفی کنیم. ما معتقدیم این لیست در صدر رأی‌آوری لیست‌های تهران است و مردم می‌تواننددر جریان رأی‌دهی به این لیست به‌طور کامل رأی بدهند.
رئیس کمیته راهبردی شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه سوابق چهره‌هایی که به عنوان افراد ناشناخته در لیست از آنها یاد می‌کنیم، سوابق بسیار روشنی است،گفت: این اشخاص در حوزه فعالیت‌های حرفه‌ای خودشان بسیار نامی و شناخته شده هستند. وی ادامه داد: ممکن است کسی که در انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها حضور دارد و به عنوان یک چهره علمی و حرفه‌ای در آنجا مورد قبول است را من وشما نشناسیم یا طبیعتا کسی که در کانون وکلا به عنوان بهترین وکیل شناخته شده است، برای مردم آشنا نباشد اما تمامی افراد ناشناخته لیست از لحاظ علمی سطح بالایی دارند و جزء مدیران خوب یا اساتید دانشگاهی هستند و برای ورود به جمع اصلاح‌طلبان، گزینه‌های بسیار قوی به حساب می‌آیند.
عضو هیئت رئیسه شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان همچنین تأکید کرد: مطمئن باشید جمعی که در لیست اصلاح‌طلبان به عنوان ناشناخته‌هامعروفند، برای کارشناسانی که رزومه آنها را بررسی کرده‌اند، کاملا شناخته شده هستند.
موسوی لاری تأکید کرد: این نیروها، نیروهای بسیار خوبی برای آینده اصلاحات‌اند و این موضوع را در مجلس دهم اثبات می‌کنند.
رئیس کمیته راهبردی شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در پاسخ به این سؤال که این لیست چه مشخصه‌ای دارد که به نظر شما می‌تواند رأی‌آور باشد، گفت: افرادی که حامی این لیست هستند، کسانی‌اند که هم برای مدیریت داخلی کشور شناخته شده‌اند و هم در مناسبات بین‌المللی کارنامه روشن و درخشانی دارند.
وی همچنین از مردم خواست تا هفت اسفند با حضور پای صندوق‌های رأی به لیست ۳۰نفره ائتلافی اصلاح‌طلبان رأی دهند تا جلوی ورود تندروها به مجلس گرفته شود.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس