تاریخ انتشار: ۱۱ اسف ۱۳۹۴

با اعلام نتیجه نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه تهران ، ری ، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس ، یکی از وابستگان جریان انحرافی با جوسازی علیه منتخب مردم تهران با هدف زیر سوال بردن نتیجه انتخابات ، حاشیه سازی هایی را شروع کرد.

با اعلام نتیجه نهایی انتخابات مجلس شورای اسلامی حوزه تهران ، ری ، شمیرانات ، اسلامشهر و پردیس ، یکی از وابستگان جریان انحرافی با جوسازی علیه منتخب مردم تهران با هدف زیر سوال بردن نتیجه انتخابات ، حاشیه سازی هایی را شروع کرد.

به گزارش “گذارنیوز” و به نقل از روزنو  این فرد نزدیک به رییس دفتر رییس جمهور سابق با نام بردن از محمدرضا نجفی ( منتخب مردم تهران )  و ذکر اینکه وی سرپرست یکی از معاونتهای استانداری مرکزی بوده و نگاشتن نامه ای خطاب به وزیر کشور ، درخواست جایگزینی حداد عادل در جمع منتخبان را کرده است که لازم است به او یادآور شویم که چون محمد رضا نجفی موقتا ” سرپرست ” معاونت اقتصادی استان مرکزی ( که به دلیل احیای سازمان برنامه کلا این معاونت از چارت سازمانی خارج شد ) بودند ، مشمول قانون استعفا نمی شوند.
 این در حالی است که هیات های اجرایی و نظارت و شورای نگهبان تمام این موارد را بررسی کرده  و مشخص است این اقدامات تنها جوسازی جریان انحرافی برای واکنش به پیروزی قاطع لیست امید و پرتاب کردن تیری در تاریکی برای امتحان شانس ورود حدادعادل به مجلس است.
برای این موضوع ، ماده ۲۹ را دقیق تر بررسی می کنیم .
 در ماده ۲۹ قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی ، برای پست هایی که علاوه بر روسا ، سرپرست ها هم باید استعفا بدهند ” به صراحت و به طور رسمی ذکر شده است .
مثلا
در بند الف ماده ۲۹ در پست هایی که ضرورت داشته سرپرستان هم استعفا بدهند ، ردیف های ذیل آمده است :
۵- وزرا و سرپرستان وزارتخانه ها .
۷- مـدیران کل و سرپرستان ادارات کل وزارتخانه ها و مدیران کل حوزه وزارتی و رؤسای دفاتر وزرا
۱۴- رؤسا و سرپرستان سازمانها و ادارات کل و ادارات عقیدتی سیاسی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و جانشینان و معاونین آنان در سراسر کشور .
۲۲- رؤسا و سرپرستان سازمانهای دولتی .
۲۷- رؤسـا و سـرپرستـان بنیادهای ( مستضعفان ، شهید ، ۱۵ خرداد ، مسکن ) ، کمیته امداد امام خمینی (ره) ، نهضت سواد آموزی ، سازمان تبلیغات اسلامی ، دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم و رئیس سازمان تعزیرات حکومتی و رؤسای اتاقهای بازرگانی و صنایع و معادن و تعاون ، معاونین و مشاورین آنان .
و یا در بند ” ب ” همین ماده به همین صورت است .
به طور مثال :
۳- مدیران کل و سرپرستان دفاتر و ادارات کل استانها و معاونین آنان .
۴- مدیران کل و سرپرستان دفاتر و ادارات کل استانداریها و معاونین آنان .
۶- رؤسا و سرپرستان دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالی اعم از دولتی و غیر دولتی و رؤسا و سرپرستان واحدها و شعب آنها .
اما در خصوص معاونین استاندار ، قانونگذار به صراحت در ردیف ۱۸ بند الف ماده ۲۹ فقط از قید “
معاونین و مشاورین استانداران ” استفاده کرده و برای ” سرپرستان معاونت ” استانداری استعفا در نظر نگرفته که اگر ” ضرورت ” می دیدید ، مثل ردیف ۵ بند الف ماده ۲۹ که به صراحت به  ” وزرا و سرپرستان وزارتخانه ها ” می پردازد ،  اشاره می کرد .
ضمن اینکه حتی اگر ایشان مشمول بند ب ماده ۲۹ شود ، نیز چون در استانی غیر از استان مرکزی بوده باز مشمول این ماده قانونی نمی شود. چون در بند ب ماده ۲۹ ، ” از داوطلـب شـدن در حـوزه های انتخابیه قلمرو مأموریت خود محرومند ”  مثل اعضای شورای شهر که بدون استعفا ، می توانند در شهر دیگری کاندیدا بشوند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس