تاریخ انتشار: ۰۸ آبا ۱۳۹۴

حضور کشورهایی با مواضع متفاوت و گاه متضاد در نشست وین ۲، کنجکاوی خبرنگاران را در مورد ترتیب نشستن آنها کنار یکدیگر دور یک میز برانگیخت.

نشست بین‌المللی “سوریه” برای اولین بار با حضور ایران و کشورهای موثر در سطح منطقه‌ای، فرامنطقه‌ای و بین‌المللی در هتل “امپریال” وین برگزار شد.
نشست وین ۲ با حضور وزیران خارجه،ایران، لبنان، عراق، روسیه، آمریکا، فرانسه، انگلیس، آلمان، قطر، امارات متحده عربی، عربستان، اردن، عمان، ترکیه، مصر، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا ،قائم مقام وزیر خارجه چین و نماینده سازمان ملل در امور سوریه در یکی از تاریخی‌ترین و قدیمی‌ترین هتل‌های شهر وین آغاز شد.
«عادل الجبیر» وزیر امور خارجه عربستان در اجلاس بین المللی وین ۲ به دلیل کم سابقه بودن در وزارت خارجه آخرین نفر در کنار میز اجلاس نشست.
ترتیب چینش جای نشستن وزرای امور خارجه حاضر در اجلاس، نه بر اساس حروف الفبا بلکه بر اساس ارشدیت وزرا است.
بدین ترتیب وزرایی که سابقه حضور در سمت وزارت را به مدت طولانی تر دارند در صدر جلسه و وزرای با سابقه کمتر وزارت در امتداد میز نشسته‌اند.
بر همین اساس، وزیر امور خارجه کم سابقه سعودی آخرین نفر در کنار میز است. این یک روش مرسوم در تشریفات دیپلماتیک است.
نشست وین ۲ در ادامه نشست نخست که هفته گذشته در اتریش برگزار شد در حالی برگزار می‌شود که هم چنان حملات هوایی روسیه به مواضع داعش در سوریه ادامه دارد و مسکو توانسته در یک ماه اخیر پیشرفت قابل توجهی در عقب نشینی داعش از برخی مناطق یا متلاشی کردن مواضع آنها داشته باشد.

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس