تاریخ انتشار: ۱۰ مرد ۱۳۹۴
با یک و نیم و تا 1.7میلیارد تومان

با وجود آنکه رقم قرارداد بازیکنان حاضر در لیگ‌برتر از فهرست اطلاعات تیم های لیگ‌برتر در سایت سازمان لیگ حذف شده است؛ با این حال شنیده ها ی موثق حکایت از آن دارد که احسان حاج‌صفی یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از سپاهان دریافت داشته است.

به گزارش گذار نیوز، بعد از گذشتن سالیان بسیار، برای اولین بار نام سیدمهدی رحمتی از صدرجدول گرانترین بازیکن لیگ خارج شده است. دو مرد دوم این فهرست هم حمزه یونس تونسی است که ۱٫۳۶۰ میلیارد تومان با تیم تراکتورسازی قرارداد بسته و مایه حسرت ستاره، سربازهای ایرانی شده که برای تبریزی ها مجانی بازی می‌ کنند.درباره حاج صفی و قراردادش البته رقم دقیق منتشر نشده اما او دستکم ۱٫۵ میلیارد از سپاهان گرفته است .

گرانترین بازیکن لیگ کشورمان، متولد ۶ اسفند ۶۸ در کاشان است و ۲۵ سال و ۵ ماه سن دارد. او با وجود سن اندک خود، ۷۱ بازی ملی در کارنامه خود ثبت کرده است. گرانترین مرد لیگ ما، ۶ بازی برای تیم‌ملی نوجوانان، ۸ بازی برای تیم‌ملی جوانان و ۱۲ بازی برای تیم‌ملی امید انجام داده است. در مجموع او، ۹۷ بازی برای تیم های ملی مختلف انجام داده است. حاج‌صفی در لیگ ایران، ۲۰۰ بازی برای سپاهان انجام داده و ۴۵ بازی برای تراکتورسازی بازی کرده و در مجموع ۲۴۵ بازی انجام داده است.

حاج‌صفی فوتبالش را از تیم های پایه ذوب‌آهن شروع کرده و در سال ۱۳۸۵، در ۱۷ سالگی به سپاهان پیوست.

سپاهان که در سال های گذشته هم گرانترین تیم مسابقات فوتبال لیگ بود، امسال هم مثل گذشته رفتار کرده و به هادی عقیلی، مهدی شریفی، محمدرضا خلعتبری و … مبالغ در خور و بالای یک میلیاردی داده است.

پرسپولیس و استقلال اما، با صرف مبالغ حدود ۱۵میلیارد تومان تقریبا خرج برابر داشته اند، هر چند وجود ۴ مرد بالای یک میلیارد استقلال ظاهرا نشان می‌ دهد هزینه کرد این تیم بیشتر است!در تیم ذوب آهن قاسم حدادی فر و کاوه رضایی و مسعود حسن زاده و در تیم فولاد هم لئوناردو مساریچ و چاگو با ۹۰۰ میلیون تومان گرانترین ها بوده اند .

در بین تیم های لیگ‌برتر، یک قاعده مشترک وجود دارد، چنانچه بازیکنان درجه اول فوتبال ما بالای ۸۰۰ میلیارد گرفته و بازیکنانی در دامنه متوسط بین ۴۰۰ تا ۸۰۰ گرفته و بازیکنان درجه سوم یا مردان پایه و سهمیه امید و زیر ۲۱ سال کمتر از این رقم دریافت داشته اند.

خارجی های لیگ امسال، سهمی شایسته از پول های دولتی و نیمه دولتی لیگ برده اند. چه حمزه یونس تونسی از همه مردان لیگ فوتبال ما به جز حاج‌صفی گران تر بوده و مردانی چون جاسم کرار و مایکل اومانیا گران ترین مردان ۲ تیم استقلال و پرسپولیس بوده اند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس