تاریخ انتشار: ۰۳ خرد ۱۳۹۵

هوشنگ پوربابایی، وکیل مدافع سیدحسین موسویان، پیرامون گزارش امروز روزنامۀ وطن امروز جوابیه‌ای بدین شرح منتشر کرده است:

روزنامه وطن امروز در شماره ۱۸۸۹ مورخ سوم خرداد۱۳۹۵ در صفحه اول خود تیتری درخصوص موکل (دکتر سید حسین موسویان) منتشر که مصداق بارز افترا و نشراکاذیب میباشد، بنابراین موکل حق تعقیب قضایی را برای خود محفوظ میدارد.

به گزارش “گذارنیوز”، این روزنامه در تیتر صفحه اول خود نوشته: “ادعای آمریکاییها مبنی به کمک ۷۰ هزاردلاری به حسین موسویان برای تبلیغ توافق هسته ای”.

بدین وسیله به استحضار مردم شریف ایران میرساند که دکتر حسین موسویان از نیمه سال ۱۳۸۸ در دانشگاه پرینستون آمریکا به عنوان محقق فعالیت تحقیقی خود را آغاز و از همان ابتدا و تا کنون- صرفا -از دانشگاه پرینستون حقوق ماهیانه دریافت نموده و هیچ وجهی به جز حقوق مقرر دانشگاه به ایشان پرداخت نگردیده است.

یکی از اصلی ترین موضوعات پژوهش دکتر موسویان موضوع بحران هسته ای ایران بوده که نتیجه پژوهش وی کتابی تحت عنوان “بحران هسته ای ایران” است که درسال ۱۳۹۱ یعنی در دوران ریاست جمهوری دکتر احمدی نژاد در آمریکا منتشر و اخیرا هم در ایران ترجمه و به طبع نشر آراسته گردیده است. وی در این تحقیق به تفصیل و به صورت مستند سناریوهای آمریکا در مورد تحریم، جنگ ،تغییر رژیم و فشار علیه جمهوری اسلامی ایران را رد نموده و ضمن ارائه طرح دیپلماسی صلح آمیز برای حل بحران هسته ای ایران، حقانیت هسته ای ایران، صلح آمیز بودن فعالیتهای هسته ای ایران و غیرقانونی و نامشروع بودن تحریمها علیه ایران را تبیین و تشریح نموده است.

دکتر موسویان در طول سالهای اشتغال در دانشگاه پرینستون بطور خستگی ناپذیرو با انتشارصدها مقاله و مصاحبه در معتبرترین رسانه های دنیا و نیز سخنرانی در محافل علمی و فکری برجسته آمریکا و سایر کشورهای مهم جهان و برای مقابله با منادیان تحریم و جنگ، علیه کشور عزیزمان ایران و به منظور دفاع از حقوق صلح آمیز هسته ای کشور، در هر دو دوران ریاست جمهوری (دکتر احمدی نژاد و دکتر روحانی) به طور یکسان وگسترده به تبلیغ و تشریح حقانیت جمهوری اسلامی، دایر بر صلح آمیز بودن فعالیت های هسته ای و غیر قانونی بودن تحریم های کشورهای غربی پرداخته و برهمین چهارچوب فکری تاکید ورزیده است.

اخیرا بنیاد پلاشر آمریکا که یک موسسه غیر دولتی در آمریکا است و هدف و برنامه اش کاهش و نابودی سلاحهای هسته ای در جهان است طی گزارشی، فعالیتهای خود در مورد عاری سازی جهان از سلاح هسته ای را منتشر کردهاست. لینک اینجا

بنیاد مذکور در گزارش خود لیستی از کمکهای مالی به موسسات مختلف برای تبیین و تشریح و توجیه افکار عمومی آمریکا و جهان در مورد ضرورت توافق صلح آمیزهسته ای (یعنی جلوگیری از جنگ و ختم تحریمهای ضد ایران) را منتشر کرده است؛ از جمله اینکه به رادیو ملی آمریکا ۱۰۰ هزار دلار،۵۰۰/۲۸۲ دلار به انجمن کنترل تسلیحات آمریکا،۲۲۵۰۰۰ دلار به موسسه مطالعاتی بروکینگز آمریکا، ۱۸۲۰۰۰ دلار به شورای آتلانتیک آمریکا و ۷۰۰۰۰ دلار به دانشگاه پرینستون آمریکا پرداخت کرده است.

بنیاد پلاشر به صورت صریح و روشن نوشته که ۷۰۰۰۰ دلار به دانشگاه پرینستون -ونه به دکتر موسویان – جهت حمایت از فعالیت نامبرده که سخنرانی ها و مقالاتشان بر ضد جنگ، صلح آمیز بودن فعالیتهای هسته ای وجلوگیری از تحریم بوده پرداخته است. گزارش بنیاد پلاشر صریحا اعلام میکند که این مبلغ به دانشگاه پرینستون پرداخت شده است.

لازم بذکر است که تامین هزینه های دانشگاههای سراسر جهان علاوه بر اخذ شهریه از دانشجویان، دریافت کمکهای مالی از مراکز خصوصی و دولتی برای پروژه های تحقیقاتی خود است که این مبالغ صرفا به مراکز علمی پرداخت شده و محققین یا مستخدمین غیر از انچه که در قراردادشان ذکر شده مبلغ دیگری دریافت نمی کنند.

شایان توجه است دانشگاه هاروارد که از رقبای قدیمی دانشگاه پرینستون آمریکا میباشد باحضور اولی هاینونن معاون سابق آژانش بین المللی اتمی و گری سیمور مشاور خلع سلاح پیشین آمریکا به پایگاهی علمی و آکادمیک برای مقابله با توافق صلح آمیز هسته ای ایران تبدیل شد.

افراد مذکور به همراه برخی از مقامات سابق جهان از جمله مقامات امنیتی رژیم صهیونیستی، نقش محوری در ایجاد و فعالیت گروه “ضد ایران هسته ای” ایفاء نمودند. متقابلا با حضور دکترموسویان در دانشگاه پرینستون، این دانشگاه درخط مقدم مراکزعلمی و آکادمیک آمریکا در مخالفت با جنگ و تحریم و دفاع از توافق صلح آمیز برای حل مسئله هسته ای ایران قرارگرفت به طوریکه منازعه دو دانشگاه برتر آمریکا یعنی پرینستون و هارواد کاملا علنی و مشهود شده بود.

بنابراین ضمن تکذیب مطالب منتشره در روزنامه ذکر شده حق تعقیب برابر قوانین برای موکل محفوظ است.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس