تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت روز جهانی آموزگار گفت: جهان برای رهایی از جنگ و خشونت به آموزه‌های معلمان نیازمند است. به گزارش ایسنا و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در  متن پیام علی اصغر فانی آمده است: «اوراق زرین تاریخ تعلیم و […]

[ad_1]

وزیر آموزش و پرورش در پیامی به مناسبت روز جهانی آموزگار گفت: جهان برای رهایی از جنگ و خشونت به آموزه‌های معلمان نیازمند است.

به گزارش ایسنا و به نقل از مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش در  متن پیام علی اصغر فانی آمده است: «اوراق زرین تاریخ تعلیم و تربیت، مزین به نام معلمان بزرگی چون ابراهیم (ع) ، موسی (ع) ، عیسی (ع) و پیامبر اعظم حضرت محمد (ص) است. مربیان سترگی که منادی بشر به توحید، عدالت و برابری انسان ها بودند و آموزش و پرورش را بر پایه‌های تزکیه، علم و فضیلت بنا نهادند.

پنجم اکتبر در تقویم جامعه جهانی به عنوان روز آموزگار نامگذاری شده ا ست. نامگذاری یک روز به نام روز جهانی آموزگار از طرف سازمان یونسکو ، فرصتی مغتنم است تا ملل جهان بیش از پیش به نقش اثرگذار و جایگاه بی بدیل معلمان به عنوان ادامه دهندگان مسیر ارزشمند برگزیدگان الهی و مروجان ارزش های انسانی و آموزش دهندگان فضیلت های راستینی چون عدالت طلبی،  حقیقت جویی، صلح خواهی و نوعدوستی، توجه و اهتمام ویژه نمایند و قدردان تلاش و کوشش خستگی ناپذیر آموزگاران کودکان و نوجوانان جامعه ی خود باشند.

در کشور ما، بنیانگذار جمهوری اسلامی حضرت امام خمینی (ره) با درک عمیق از نقش و جایگاه ممتاز آموزگار در تعالی و رشد جامعه ، ماموریت معلمان را همتراز رسالت پیامبران عنوان نموده است ومقام معظم رهبری (مدظله العالی) آموزش و پرورش را کانون خلق دنیای آینده می داند و در تقویم رسمی کشور با هدف ارج نهادن به آموزگاران و معلمان روز دوازدهم اردیبهشت ماه هرسال ، سالگشت شهادت استاد گرانقدر مرتضی مطهری به عنوان روز آموزگار نامیده شده است.

بدون تردید روز جهانی آموزگار برای رهبران سیاسی جهان نیز حامل این پیام است که توجه به آموزش و پرورش به عنوان مهم ترین عامل توسعه ی متوازن باید مد نظر آنان قرار گیرد و ارج نهادن به آموزگاران و معلمان  علاوه بر بهبود جایگاهشان در نظام اقتصادی، اجتماعی وسیاسی و تسهیل مشارکت همه جانبه آنان، نیازمند اهتمام به توسعه و گسترش آموزش های عمومی، ارتقای برنامه های حمایتی از آموزگار و محوریت نهاد تعلیم وتربیت در برنامه‌ریزی ها می باشد.

اینجانب ایمان راسخ دارم، توسعه، رشد، امنیت، همزیستی مسالمت آمیز و صلح جهانی تنها از طریق گسترش آموزش و پرورش در جوامع و بسط آگاهی ها وآشنایی با آموزه های راستین وحیانی در میان ملتها ممکن است و جهان امروز  برای رهایی از تنازعات، جنگ،آشوب و خشونت به آموزشهای معلمان در ترویج مهارت‌های زندگی مسالمت آمیز و گسترش مهر و دوستی بین کودکان جهان بیش از هر زمانی نیازمند است.

در پایان با تبریک فرارسیدن روز جهانی آموزگار به آموزگاران و معلمان فرهیخته کشورمان از اول آموزگار هستی خداوند متعال توفیق روز افزون فرهنگیان عزیز و عزت و سربلندی میهن اسلامی را مسئلت می‌نمایم».

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس