تاریخ انتشار: ۰۳ اسف ۱۳۹۴

فضای دو قطبی می‌تواند زمینه ساز جنجال در کشور در آستانه انتخابات هفتم اسفند باشد. این گروه که به خوبی می‌داند از فضای گل آلود چگونه ماهی بگیرد، در تلاش است تا آرامش ایجاد شده از سوی دولت را برهم بزنند و به اهداف خود برسند.

به گزارش “گذارنیوز”  طبق آخرین نظرسنجی‌های انجام شده در کشور فهرست‌های طرفدار دولت با ختلاف زیادی نسبت به رقبا در صدر قرار دارد و همین مسئله باعث شده است تا جریان مخالف دولت برای تخریب فهرست‌های معتدلین دست به کار شوند.

این جریان سیاسی که بعد از توافق هسته‌ای و اجرایی شدن برجام، فضا را برای خود تنگ می‌بیند تصمیم گرفته است به هر شکل ممکن دولت روحانی را تخریب کند. آنها برای این کار خود یک استراتژی مشخص را انتخاب کرده‌اند و آنهم ایجاد یک فضای دو قطبی در کشور است.

فضای دو قطبی می‌تواند زمینه ساز جنجال در کشور در آستانه انتخابات هفتم اسفند باشد. این گروه که به خوبی می‌داند از فضای گل آلود چگونه ماهی بگیرد، در تلاش است تا آرامش ایجاد شده از سوی دولت را برهم بزنند و به اهداف خود برسند. این جریان می‌خواهد مردم را از دستاوردهای دولت ناامید کنند. مهم‌ترین ویژگی دولت روحانی تزریق امید به کشور بوده است و مخالفان دولت در زمان باقی مانده تا انتخابات این « امید» را نشانه گرفته‌اند.

به طور نمونه روز گذشته حداد عادل گفت:« ما نیاز به مجلسی داریم که با قدرت اقتصاد کشور را متکی به درون سازد تا در صورت بدعهدی دشمن ضربه نخوریم و همچنین ما صدای پای مجلس ششم را از تبلیغات فعلی کاندیداها می‌شنویم که به‌جای پرداختن به مشکلات اقتصادی، رفع حصر دو نفر که در خانه تحت نظارت بهترین پزشکان هستند را طلب می‌کنند و از یاد برده‌اند که رهبری چند بار از این آقایان درخواست کرد از راه قانونی اعتراض خود را طرح کنند اما بی‌اعتنایی کردند و با بیانیه پراکنی کشور را تا ناکجا پیش بردند. اکنون این افراد که شعار آرامش و اعتدال می‌دهند به جای توجه به حل مشکلات مردم، به دنبال بیرون آوردن افرادی از حصر هستند که مخلان بزرگ امنیت و آرامش کشور محسوب می‌شوند.»

دلواپسان دولت یازدهم ، بیش از همه می‌دانند که روحانی چه موفقیتی را برای کشور به دست آورده است و همین معنا باعث شده است تا با تمام قدرت وارد صحنه شوند و تلاش کنند تا زمین بازی را به نفع خود تغییر دهند. اگر به اتفاقات مجلس نهم و نحوه برخورد آنها با برجام و دولت روحانی برگردیم می‌بینیم که این افراد با جنجال سعی کردند که مسیر دولت روحانی را از ریل عقلانیت، اعتدال و آرامش خارج کنند.

«جنجال طلبان» فضای مسموم را می‌پسندند و به خاطر همین آرامش این روزهای کشور را دوست ندارند. آنها تصور می‌کردند که طرفداران دولت به بهانه ردصلاحیت‌ها صحنه رقابت را ترک خواهند کرد. حضور جریان نزدیک به دولت چه اصلاح طلبان و چه اصول گرایان باعث شد تا تمام نقشه‌های آنها نقش بر آب شود و نتوانند به اهداف خود برسند. حالا آنها می‌خواهند با طرح مسائل حاشیه‌ای مانند اینکه مجلس طرفدار دولت به دنبال حذف یارانه‌هاست، به مردم هشدار بدهند که به آنها رای ندهند.

این جریان سخت به دنبال وارد کردن دولت به بازی انتخاباتی است. دولت به عنوان مجری انتخابات نمی‌تواند وارد فضای رقابتی شود اما این نحله سیاسی با طرح مسائل حساسیت برانگیز می‌خواهد دولت به ویژه روحانی را عصبانی کند تا به این بهانه دولت را تخریب کنند.

دولت و جریان‌های نزدیک به روحانی باید سعی کنند وارد بازی این فضا نشوند و بدون توجه به رفتار دلواپسان اهداف سیاسی خود را در فضای انتخابات پیگیری کنند و اجازه ندهند دلواپسان به اهداف خود برسند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس