تاریخ انتشار: ۰۸ آبا ۱۳۹۴

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت : همه دستگاه ها ، نهادها و بخش خصوصی که خدمات عمومی به مردم می دهند ، موظفند تمام اطلاعات خود را به طور شفاف روی سایت های خود بگذارند.

به گزارش “گذارخبر”  علی جنتی در حاشیه بازدید از نمایشگاه بزرگ راه و شهرسازی در مصاحبه با خبرگزاری صدا و سیما افزود : به دعوت آقای آخوندی وزیر راه و شهرسازی از نمایشگاه بازدید می کنم اما آنچه که بیشتر روی آن تکیه داشتم بحث اطلاع رسانی و دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات است.
وی گفت : قانون انتشار و دسترسی آزاد شهروندان به اطلاعات سال ۸۸ تصویب شد ، اما آیین نامه های اجرایی آن به تصویب نرسید.

جنتی ادامه داد : این آیین نامه در دولت تصویب و کمیسیون های مربوطه نیز تشکیل شده است .
وی گفت : وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جلسات هماهنگی را در این خصوص با همه وزارتخانه ها برگزار می کند و این قانون باید در سه سال اجرا شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود : بر اساس این آیین نامه همه دستگاه ها ، نهادها و بخش خصوصی که خدمات عمومی در اختیار مردم می گذارد ، موظف هستند تمام اطلاعات خود را به طور شفاف روی سایت های خود بگذارند تا مردم درجریان آن قرار بگیرند و به طور عادی دست رسی داشته باشند.

وی گفت : وزارت راه و شهرسازی جزوه وزارتخانه های پیشتاز این حوزه است یعنی کارهای که انجام شده است علاوه بر دستاوردهای حوزه مسکن و راه ، تلاش شده حوزه حقوق شهروندی نیز کاملا رعایت شود.

جنتی گفت : خدماتی که وزارت راه و شهرسازی ارائه می کند که حدود ۶۰۰ خدمت است ، بخش عمده ای از این خدمات را شهروندان از طریق رایانه دسترسی پیدا می کنند ، حتی برخی از این خدمات به صورت برنامه های تلفن همراه در هر زمان قابل دسترسی است.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس