تاریخ انتشار: ۱۵ مرد ۱۳۹۴
پایگاه خبری-تحلیلی "هیل" پیش بینی کرد;

نمایندگان جمهوریخواه بزودی فارغ از لفاظی های “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر اسرائیل خواهند فهمید که توافق اخیر با ایران به نفع امنیت منطقه در یک دهه اینده خواهد بود.

پایگاه خبری – تحلیلی “هیل ” که اخبار و گزارش های مربوط به کنگره امریکا را بازتاب می دهد با انتشار گزارشی پیش بینی کرده که نمایندگان جمهوریخواه کنگره امریکا در نهایت با مفاد توافق هسته ای میان ایران و ۱+۵ موافقت خواهند کرد. این پایگاه تحلیلی در ادامه استدلال خود را در این باره ارائه می دهد.
به گزارش گذارنیوز، پایگاه تحلیلی “هیل” عدم آمادگی بسیاری از جمهوریخواهان برای حمایت از آغاز جنگی دیگر از سوی امریکا در خاورمیانه را به عنوان اصلی ترین علت موافقت آن ها با گزینه توافق هسته یا با ایران معرفی می کند و در این باره می نویسد:”جدای از واکنش های هیستریک و عصبی نمایندگان جمهوریخواه واقعیت آن است که آنان نمی توانند برای حمایت از جنگ علیه ایران آمادگی لازم را کسب کنند. درست است که جمهوریخواهان در ابتدا گفتند که تیم پرزیدنت اوباما با ایران مماشات کرده و ادعاهایی چون حمایت ایران از گروه های شبه نظامی و مخالف منافع امریکا در منطقه را مطرح می کنند اما به سادگی می توان درک کرد که آنان در حال حاضر به طور تلویحی از توافق هسته ای با ایران حمایت می کنند.
در این میان شواهدی نیز وجود دارند که نشان می دهند جمهوریخواهان می توانند از توافق حمایت کنند که از جمله آن به کاهش شدت مخالفت کشورهای عربی در منطقه با توافق می توان اشاره کرد.
عربستان سعودی و حتی کشور غیر عربی چون ترکیه نیز از فرصت بدست امده بهره مند شده اند آنان می دانند که ایران تا ده سال آینده به سلاح هسته ای دست پیدا نخواهد کرد. سفر اخیر “اشتون کارتر” وزیر دفاع امریکا به کشورهای مطنقه نیز برای اطمینان دادن به رهبران آن کشورها درباره تداوم حمایت های نظامی و دفاعی امریکا صورت گرفت.”
این پایگاه تحلیلی در ادامه اشاره می کند که نمایندگان جمهوریخواه بزودی فارغ از لفاظی های “بنیامین نتانیاهو” نخست وزیر اسرائیل خواهند فهمید که توافق اخیر با ایران به نفع امنیت منطقه در یک دهه اینده خواهد بود. در این میان حمایت عربستان سعودی و هم چنین موافقت ترکیه با امریکا برای حملات هوایی علیه مواضع داعش نیز نشانه هایی هستند که می توانند نمایندگان جمهوریخواه را برای حمایت از توافق هسته ای متقاعد کنند.
هیل در ادامه اشاره می کند که مهم ترین و نهایی ترین انگیزه ای که جمهوریخواهان را به حمایت از توافق ترغیب خواهد کرد موضوع تجارت و روابط اقتصادی با ایران است.
این پایگاه تحلیلی در این باره می نویسد:”تنها ساعاتی پس از اعلام خبر توافق هسته ای ایران و ۱+۵، آلمانی ها نمایندگان اقتصادی خود را برای فروش سالانه ۲ میلیارد دلاری کالاهای شان به ایران اعزام کردند. در این میان چینی ها و روسیه نیز در حال سود بردن از بازار ایران هستند. اکنون نمایندگان جمهوریخواه درک می کنند که مخالفت با توافق سبب عقب افتادن امریکا در رقابت با اروپا در تجارت با ایران خواهد شد.”

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس