تاریخ انتشار: ۰۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] جلسه هیئت رئیسه و کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری فردا پنجشنبه برگزار خواهد شد. به گزارش ایسکانیوز، چهارمین جلسه هیئت رئیسه محترم مجلس خبرگان رهبری و نیز دومین جلسه کمیسیون تحقیق این مجلس در دوره پنجم، فردا پنجشنبه ۴شهریورماه با حضور اعضاء در قم برگزار می شود. کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری موضوع اصل […]

[ad_1]

جلسه هیئت رئیسه و کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری فردا پنجشنبه برگزار خواهد شد.

به گزارش ایسکانیوز، چهارمین جلسه هیئت رئیسه محترم مجلس خبرگان رهبری و نیز دومین جلسه کمیسیون تحقیق این مجلس در دوره پنجم، فردا پنجشنبه ۴شهریورماه با حضور اعضاء در قم برگزار می شود.

کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری موضوع اصل یکصدویازدهم قانون اساسی است که مقرر می دارد:

هرگاه رهبر از انجام وظایف قانونی خود ناتوان شود, یا فاقد یکی از شرایط مذکور در اصول پنجم و یکصد و نهم گردد, یا معلوم شود از آغاز فاقد بعضی از شرایط بوده است, از مقام خود بر کنار خواهد شد.

تشخیص این امر به عهده خبرگان مذکور در اصل یکصد وهشتم می باشد.در صورت فوت یا کناره گیری یا عزل رهبر, خبرگان موظفند در اسرع وقت نسبت به تعیین و معرفی رهبر جدید اقدام نمایند.تا هنگام معرفی رهبر, شورائی مرکب از رئیس جمهور, رئیس قوه قضائیه و یکی از فقهای شورای نگهبان به انتخاب مجمع تشخیص مصلحت نظام, همه وظایف رهبری را به طور موقت به عهده می گیرد و چنانچه در این مدت یکی از آنان به هر دلیل نتواند انجام وظیفه نماید, فرد دیگری به انتخاب مجمع, با حفظ اکثریت فقها در شورا, به جای وی منصوب می گردد.

۲۰۱/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس