تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایلنا از کمیته امداد امام خمینی (ره)، ابوالقاسم رستگار، با یادآوری اینکه جشن عاطفه های امسال به صورت متمرکز و طی دو مرحله برگزار می شود، گفت: هدف از برگزاری این جشن ملی، اشاعه فرهنگ احسان و نوع دوستی و نهادینه کردن فرهنگ انفاق در حمایت از دانش آموزان نیازمند است. […]

[ad_1]

به گزارش ایلنا از کمیته امداد امام خمینی (ره)، ابوالقاسم رستگار، با یادآوری اینکه جشن عاطفه های امسال به صورت متمرکز و طی دو مرحله برگزار می شود، گفت: هدف از برگزاری این جشن ملی، اشاعه فرهنگ احسان و نوع دوستی و نهادینه کردن فرهنگ انفاق در حمایت از دانش آموزان نیازمند است.


وی به شعار جشن عاطفه ها با عنوان مهر درانتظار همدلی اشاره کرد و افزود: مرحله نخست این جشن در۲۵ شهریورماه جاری با حضور گسترده هموطنان در سراسر کشور برگزار شده است. مرحله دوم هم دهم مهرماه در مدارس سراسر کشور با هدف تامین پوشاک و نوشت افزار تحصیلی دانش آموزان در مدارس سراسر کشور برگزار می شود.


مدیر کل انفاقات وصدقات و اموراجرایی کمیته امداد با بیان اینکه جمع آوری کمکهای مردمی در مرحله نخست جشن عاطفه ها بیش از ۲۱۰ میلیارد ریال ثبت شده است ، گفت: کمک های مردمی در جشن عاطفه ها نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶درصد رشد داشته است. کمیته امداد برای نخستین بار همزمان با برگزاری جشن عاطفه ها و پیش از شروع آغاز سال تحصیلی با پرداخت ۱۱۰میلیارد ریال از محل اعتبارات این نهاد نسبت به تامین بخشی از هزینه های تحصیلی دانش آموزان تحت حمایت اقدام کرده است.


رستگار با اشاره به اینکه سال گذشته کمیته امداد طی دو مرحله برگزاری جشن عاطفه ها حدود ۱۲۲ میلیارد ریال کمک های مردمی جمع آوری کرده است، اظهار کرد: نتایج نهایی میزان کمک های مردمی و هزینه کرد آن بعد از برگزاری مرحله دوم جشن عاطفه در مدارس سراسر کشور و تا نیمه اول مهرماه اعلام می شود.


وی در ارتباط با استان های پیشتاز در جذب مشارکت های مردمی درمرحله نخست جشن عاطفه ها گفت: استان های آذربایجان شرقی، فارس و آذربایجان غربی به ترتیب با ۲۳ ، ۱۶ و ۱۰میلیارد ریال بیشترین کمک ها را به جشن عاطفه ها داشته اند.


وی با اشاره به اینکه میزان کمک های مردمی درمرحله نخست جشن عاطفه ها در برخی استان های کشور در مقایسه با مدت مشابه سال قبل افزایش قابل توجهی داشته است، افزود: استان هرمزگان با چهار برابر رشد افزون بر دو میلیارد ریال ، سیستان و بلوچستان و البرز نیز با رشد دو برابری هر کدام بیش از یک میلیارد ریال مشارکت در جشن عاطفه ها داشته اند.


مدیر کل انفاقات و صدقات و امور اجرایی کمیته امداد با اشاره به تغییر در نحوه اجرای جشن عاطفه ها برای نخستین بار و برپا نشدن آن در چادرهای سطح شهر خاطر نشان کرد: براساس رویکرد کمیته امداد و تغییر در شیوه مشارکت امکان واریز کمک های نقدی مردم نیکوکار برای جشن عاطفه ها با استفاده از روش های الکترونیکی بر اساس کد *۸۸۷۷*۱# فراهم شده است.


مرحله دوم جشن عاطفه ها در بخش مدارس ۱۰ مهر ماه با نواخته شدن زنگ عاطفه ها در مدارس سراسر کشور برگزار می شود و کمک های خیران و نیکوکاران در اختیار دانش آموزان نیازمند قرار خواهند گرفت، کمیته امداد از ۳۳۰ هزار دانش آموز حمایت تحصیلی می کند.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس