تاریخ انتشار: ۲۳ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] احمد پوری در مراسم جشن امضای کتاب‌های تازه‌اش با مخاطبانش دیدار کرد. به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، در مراسم جشن امضایی که در شهر کتاب پاسداران برگزار شد، احمد پوری دو کتاب صوتی “تو را دوست دارم چون نان و نمک” ناظم حکمت و “خاطره‌ای در درونم است” آنا آخماتوا و کتاب […]

[ad_1]

احمد پوری در مراسم جشن امضای کتاب‌های تازه‌اش با مخاطبانش دیدار کرد.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، در مراسم جشن امضایی که در شهر کتاب پاسداران برگزار شد، احمد پوری دو کتاب صوتی “تو را دوست دارم چون نان و نمک” ناظم حکمت و “خاطره‌ای در درونم است” آنا آخماتوا و کتاب “اعتراف به زندگی” پابلو نرودا را که اخیرا منتشر شده‌اند برای علاقه‌مندان امضا کرد و علاوه بر خواندن شعرهایی از آنا آخماتوا و ناظم حکمت، بخش‌هایی از کتاب زندگی‌نامه خودنوشت پابلو نرودا را نیز برای حاضران خواند.

در این مراسم که سیدعلی صالحی و شیوا مقانلو مهمانان آن بودند، دقایقی نیز به گپ و گفت و پرسش و پاسخ گذشت و وقتی بحث بر سر شاعران روس و مواضع سیاسی‌شان پیش آمد، سیدعلی صالحی نیز از پوری پرسید: “چرا اغلب شاعران سوسیالیست هستند؟” که پاسخ پوری چنین بود: “سوسیالیسم از آرمان‌های بشری صحبت می‌کند. بهروزی آدم‌ها را هدف قرار می‌دهد و مقابل ظلم و تبعید می‌ایستد. کسی هم که دست به تولید اثر هنری می‌زند، هدفی والا دارد و به بهروزی آدم‌ها می‌اندیشد. پس طبیعی است که به سوی سوسیالیسم گرایش داشته باشد.”

احمد پوری علاوه بر ترجمه آثار ادبی، رمان “دو قدم این ور خط” را نیز نوشته است.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس