تاریخ انتشار: ۱۳ بهم ۱۳۹۴

حضور کارگردانان، بازیگران و دیگر عوامل مطرح سینما و تاخیر بیش از یک ساعته یک فیلم از مهمترین حاشی های نخستین روز سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر بود.

به گزارش “گذارنیوز”  نخستین روز جشنواره فیلم فجر با استقبال کارگردانان، منتقدان و بازیگرانی از جمله فرزاد موتمن، کمال تبریزی، ابراهیم حاتمی کیا، مهدی صباغ زاده، نرگس آبیار و جمال شورجه از میان کارگردانان، محمد تقی فهیم و رامتین شهبازی از منتقدان و افشین هاشمی، گوهر خیراندیش، حامد بهداد و … برگزار شد.
دوازدهم بهمن، فیلم مستند اهالی خیابان یکطرفه اولین فیلمی بود که به نمایش درآمد؛ این فیلم درمورد ۱۸ نفر از اهالی خیابان سی تیر است.
مهدی باقری که این فیلم را ساخته است در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا در مورد آن گفت: تمام فیلم های من در مورد شهر است اما این فیلم بدنه شهری را به مخاطب معرفی نمی کند بلکه درباره افرادی است که زمانی در یک خیابان قدیمی زندگی می کرده اند. در این شرایط مسئله یک رابطه دو طرفه و انسانی میان کارگردان و ساکنان خیابان است.
برداشت دوم از قضیه اول به کارگردانی پویان باقری دومی فیلمی بود که امروز به نمایش درآمد، عوامل فیلم که همه برای اولین بار جلوی دوربین یک فیلم بلند سینمایی ظاهر می شدند سر وقت در محل کاخ جشنواره حاضر و بعد از عبور از فرش قرمز وارد سالن شدند.
این فیلم کاملا تجربی با نوع خاصی از روایت، فیلمبرداری و داستان گویی است که یقینا دنبال کردن آن به روحیات و سلیقه مخاطب بستگی دارد. هر چند با توجه به اینکه ساعت نمایش آن نسبتا برای حضور سینما دوستان زود بود، از برداشت دوم از قضیه اول به خوبی استقبال شد.
گیتا به کارگردانی مسعود مددی فیلم بعدی بود که در جدول پخش فیلم ها از ابتدا ساعت ۱۸:۳۰ برای آن در نظر گرفته شده بود، اما نیم ساعت بعد از زمان اصلی نمایش فیلم بلندگوهای سالن از لغو پخش این فیلم به دلیل نقص فنی خبر دادند. بعد از آن نیم ساعتی دیگر بدون هیچ اطلاعی گذشت؛ و دوباره قرار شد فیلم با تاخیر اکران شود. در نهایت با حدود ۶۵ دقیقه تاخیر فیلم به نمایش درآمد.
هر چند در بسیاری از صحنه نقص فنی و اختلال لحظه ای در پخش فیلم تماشاگران را ناراضی می کرد. عوامل فیلم گیتا که شاید مشهورترین آنها مریلا زارعی بود، سر وقت در سالن حاضر شدند و مراسم مفصل فرش قرمز با تصاویر زیادی که از مریلا زارعی و سارا بهرامی (دیگر بازیگر فیلم) برگزار شد.
بعد از گیتا فرصتی که برای صرف شام به حضار داده شد، عوامل فیلم نقطه کور وارد سالن همایش برج میلاد شدند. اما از میان بازیگران نام آشنای این فیلم به کارگردانی مهدی گلستانه تنها محسن کیایی حاضر بود و عکاسان و خبرنگاران از غیبت دیگر بازیگران آن از جمله محمدرضا فروتن، هانیه توسلی و شقایق فراهانی تعجب کرده بودند. اما دیگر عوامل فیلم جای این بازیگران را به خوبی پرکردند و همگی با هم و بلکه با بعضی از اعضای خانواده شان مقابل عکاسان حاضر شدند. نقطه کور با داستانی نسبتا جذاب توانست تماشاگران را تا انتهای فیلم با خود همراه کند و با آنکه از نظر لوکیشن محدود و به اصطلاح فیلم آپارتمانی بود، تماشاگران تا انتها صندلی خود را ترک نکردند.
اکران با تاخیر فیلم گیتا باعث تاخیر در اکران دیگر فیلم ها نیز شد و در نهایت فیلم نیمه شب اتفاق افتاد ساخته تینا پاکروان که قرار بود ساعت ۲۲:۳۰ دقیقه اکران شود، نیمه شب و سیزدهم بهمن به نمایش درآمد. تقریبا همه بازیگران این فیلم به همراه بقیه عوامل پیش از نمایش روی فرش قرمز حاضر شده و همراه با حضار به تماشای فیلم نشستند تا اولین روز از سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر ساعاتی پس از بامداد سیزدهم بهمن پایان یابد.
حضور گروه های مختلف برنامه سازی از شبکه های مختلف تلویزیون از جمله شبکه نمایش، همچنین حضور چندین شبکه رادیویی از جمله رادیو گفت وگو، رادیو فرهنگ و رادیو تهران و ایران و پوشش خوب جشواره توسط این شبکه های رادیویی و تلویزیونی جزء حواشی جالب امروز بود. نامه شماری از انیمیشن سازان به مسئولان برگزاری جشنواره به دلیل دعوت نشدن در مراسم افتتاحیه که شامگاه یکشنبه در تالار وحدت برگزار شد، در اخبار مطرح شد.
تعداد قابل توجه خبرنگاران که از همه رسانه های داخلی بودند و موقعیت را برای دیدار و مصاحبه با همه چهره های مطرح سینما مناسب دیده بودند، از دیگر نقاط پررنگ اولین روز جشنواره بود.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس