تاریخ انتشار: ۲۵ ارد ۱۳۹۵

– پنجمین جشنواره بین المللی فیلم سبز همزمان با سراسر کشور در کرمان گشایش یافت.

به گزارش‌‌‌‌‌“گذارنیوز” به نقل از ایرنا آیین گشایش این جشنواره در کرمان شامگاه جمعه با حضور مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری، هوشنگ مرادی کرمانی و جمعی از دوستداران محیط زیست و مسئولان استانی در محل سالن اجتماعات بانک ملت برگزار شد.
این جشنواره به همت اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان با اکران ۲۰۰ فیلم از ۲۴ اردیبهشت ماه به مدت هفت روز برگزار می شود.
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان کرمان در این آیین با تاکید بر لزوم توجه هرچه بیشتر مسئولان به برنامه های زیست محیطی گفت: هر اندازه که سازمان حفاظت محیط زیست با محیط بانان خود در عرصه حفاظت از محیط زیست تلاش کند اما اگر آحاد مردم و مسئولان در این زمینه همکاری نداشته باشند در این حوزه موفقیتی حاصل نخواهد شد.
محمود صفرزاده افزود: استان کرمان جدای از اینکه با بحران کمبود آب مواجه می باشد استانی با اقلیم چهار فصل است.
وی استان کرمان را ویترین تنوع زیستی دنیا توصیف کرد و گفت: در این استان با طی مسافت ۳۰ کیلومتر از یک اقلیم وارد اقلیمی دیگر می شوید.
وی تصریح کرد: چرا چنین موهبت های زیست محیطی مورد غفلت قرار گرفته شده است و اگر امروز ما مشکلاتی همچون آلودگی داریم باید خودمان همت و برای غلبه بر مشکلات موجود تلاش کنیم.
مدیرکل حفاظت محیط زیست کرمان افزود: پس از ۱۰ سال توقف امروز جشنواره بین المللی فیلم های سبز در سطح ملی و بین المللی در کشور برگزار می شود.
وی تاکید کرد: باید به گونه ای فرهنگ سازی شود که مردم دوربین به دست بگیرند، ورود پیدا کنند به طبیعت و از این مواهب الهی تصویربرداری کنند.
صفرزاده گفت: اگر ما آب و غذایی به گونه های حیات وحش نمی دهیم حداقل تیر به سمت آنها پرتاب نکنیم که این کار دور از انصاف و شان مردم نجیب و شریف استان است.
وی ادامه داد: امروز همه ما در حوزه محیط زیست با چالش های اساسی و بین المللی مواجه هستیم و از وضعیت موجود رضایت نداریم.
وی گفت: بسیاری از این چالش ها به بحران تبدیل شدند و در استان کرمان بر اساس شاخص های جهانی و وزارت نیرو ما دچار فاجعه زیست محیطی شده ایم به گونه ای که تالاب جازموریان که به تعبیر رئیس سازمان حفاظت محیط زیست، یک دریاچه بود نزدیک به ۲ دهه خشکیده است.
دبیر جشنواره فیلم سبز نیز در این آیین گفت: این جشنواره امروز در تهران و سراسر کشور به صورت همزمان آغاز به کار کرد.
فرشته خالقی افزود: با توجه به اهمیت این جشنواره به عنوان تنها جشنواره فرهنگی هنری حفاظت محیط زیست در منطقه خاورمیانه و به عضویت درآمدن این جشنواره در شبکه جهانی جشنواره های فیلم سبز و همچنین حضور نمایندگان این شبکه در جشنواره، برگزاری گسترده و با شکوه این جشنواره موجب افزایش اعتبار جهانی کشور در زمینه حفظ محیط زیست و ارتقاء فرهنگ محیط زیستی خواهد شد.
وی بیان کرد: هدف اصلی این جشنواره آموزش و ترویج فرهنگ حفظ محیط زیست عموم مردم است با همکاری تمامی دستگاه های دولتی و غیر دولتی در سطح استان می باشد.
رئیس اداره آموزش و پژوهش اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمان گفت: با همدلی و همزبانی موثری که در استان وجود دارد همه سازمان های مردم نهاد در حوزه فیلم و هنر و همچنین تمامی دستگاه های استان بویژه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری این جشنواره همراه ما بودند.
وی افزود: ۲۰۰ فیلم محیط زیستی از ساعت ۹ فردا (شنبه) در سالن های سینما تک هتل پارس، دانشگاه علوم پزشکی، دانشگاه شهید باهنر و دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرمان به نمایش گذاشته می شود.
خالقی گفت: این فیلم ها در بخش های انمیشن، مستند و فیلم های سینمایی در پنج سانس و در هر روز اکران می شوند.
وی خاطرنشان کرد: فیلم هایی از شش کشور خارجی و با زیرنویس فارسی نیز نمایش داده می شود.
همزمان با اکران فیلم ها، کارگاه های آموزشی رایگان عکاسی و فیلم در طبیعت، اکوتوریسم و ژئوتوریسم برای همه علاقه مندان برگزار می شود.
۷۴۲۹/۳۰۲۸

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس