تاریخ انتشار: ۰۵ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] روز شنبه جسد ۴۱ مهاجر توسط گروهی از داوطلبان دوره دیده از آب های ساحلی این شهر گرفته و برای تشخیص هویت و آزمایش دی ان ای به سردخانه فرستاده شد. یک مقام رسانه ای لیبیایی اعلام کرد که طی روزهای گذشته جسد ۸۷ مهاجر غیرقانونی از آب های این کشور گرفته شد. به […]

[ad_1]

روز شنبه جسد ۴۱ مهاجر توسط گروهی از داوطلبان دوره دیده از آب های ساحلی این شهر گرفته و برای تشخیص هویت و آزمایش دی ان ای به سردخانه فرستاده شد.

یک مقام رسانه ای لیبیایی اعلام کرد که طی روزهای گذشته جسد ۸۷ مهاجر غیرقانونی از آب های این کشور گرفته شد.

به گزارش ایرنا، این مقام لیبیایی که روز دوشنبه از شهر ساحلی صبراته سخن می گفت افزود: این اجساد را آب طی روزهای شنبه و یکشنبه به ساحل صبراته در غرب طرابلس (پایتخت) آورده است.

روز شنبه جسد ۴۱ مهاجر توسط گروهی از داوطلبان دوره دیده از آب های ساحلی این شهر گرفته و برای تشخیص هویت و آزمایش دی ان ای به سردخانه فرستاده شد.

مهاجرت غیرقانونی از لیبی در ماه های تابستان که دریای مدیترانه عمدتا آرام است به شدت افزایش می یابد و قاچاقچیان انسان٬ قایق های ناامن خود را با مهاجرانی که از سر استیصال به فکر مهاجرت به اروپا افتاده اند، پر می کنند.
این قاچاقچیان از هرج و مرجی که طی پنج سال اخیر لیبی را در بر گرفته، برای رونق بخشیدن به تجارت خود بهره برداری می کنند.

استفاده از قایق های نامناسب و حمل بیش از ظرفیت، سفر ۳۰۰ کیلومتری پر خطری را برای مهاجران در آن سوی آب های لیبی رقم می زند. مقصد بیشتر این قایق ها ایتالیا است.
هزاران مهاجر هر سال دست به این اقدام خطرناک می زنند، اما بسیاری از آن ها به مقصد نرسیده، در نیمه های راه غرق می شوند.

بر اساس اعلام کمیسر پناهجویان سازمان ملل، از سال ۲۰۱۴ تاکنون، بیش از ۱۰ هزار مهاجر که عمدتا ساکنان کشورهای منطقه صحرای آفریقا بودند ٬در راه سفر به اروپا جان باخته یا مفقود شده اند.
سازمان بین المللی مهاجرت روز جمعه پیش بینی کرد که سال ۲۰۱۶ با سه هزار مورد مرگ مهاجران و پناهجویان در دریای مدیترانه، که از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون شاهد آن بودیم، مرگبارترین سال در دوره بحران مهاجرت خواهد بود.

بر اساس گزارش خبرگزاری فرانسه، از هر چهار قربانی طی سال ۲۰۱۶، سه نفر حین تلاش برای رسیدن به ایتالیا از طریق شمال آفریقا و عمدتا لیبی فوت کرده است. سایر قربانیان در میانه راه ترکیه تا یونان و پیش از توافق میان ترکیه و اتحادیه اروپا برای قطع جریان پناهجویان، جان باخته اند.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس