تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۴

وکیل مدافع علی مطهری جزئیات حکم صادره درباره متهمان حادثه شیراز را اعلام کرد.

به گزارش “گذارخبر”  مصطفی ترک همدانی درباره جزئیات حکم دادگاه بدوی رسیدگی به پرونده متهمان حادثه شیراز گفت: این حکم ۸ صفحه است و امروز به من ابلاغ شد.
وی افزود: در بخشی از حکم آمده ۶ نفر از متهمان این پرونده به اتهام اخلال در نظم عمومی و توهین و همچنین تخریب عمومی به ۲ سال حبس و ۱۰ ضربه شلاق محکوم شده‌اند اما این حکم ۲ سال تعلیق دارد.
وی اضافه کرد: همچنین ۲ متهم دیگر به دلیل توهین به ۴.۵ ماه حبس و ۳۷ ضربه شلاق محکوم شده‌اند که حکم این ۲ متهم نیز به مدت یک سال تعلیق شده است.
وکیل مدافع علی مطهری گفت: دانشجویی که علی مطهری را دعوت کرده بود نیز به اتهام معاونت در عدم اجرای دستورات و مقامات دولتی از طریق دعوت دکتر مطهری و زمینه سازی برای سخنرانی، با حکم دادگاه به پرداخت یک میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شده است. همچنین دو نفر از مدیران دانشگاه به ۲ سال انفصال از خدمت محکوم شده‌اند که حکم یک نفر از آنها نیز با ۲ سال تعلیق همراه است.
ترک همدانی در پاسخ به اینکه آیا به حکم صادره اعتراض خواهید کرد، گفت: این موضوع بستگی به نظر آقای مطهری دارد.
علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس بعد از ظهر دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۳ برای سخنرانی در دانشگاه شیراز به این شهر سفر کرده بود که در آنجا مورد حمله افرادی ناشناس قرار گرفت.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس