تاریخ انتشار: ۰۶ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز چگونگی نجات بیماران روانی بستری در مرکز آموزشی درمانی رازی تبریز که صبح امروز دچار حریق شده بود را تشریح کرد. به گزارش ایسنا، ‌ دکتر سید جمال حسینی در این باره گفت: حدود ساعت ۱:۲۰ دقیقه بامداد امروز، اتاق انتهایی یکی از بخش‌های بستری بیماران مزمن […]

[ad_1]

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز چگونگی نجات بیماران روانی بستری در مرکز آموزشی درمانی رازی تبریز که صبح امروز دچار حریق شده بود را تشریح کرد.

به گزارش ایسنا، ‌ دکتر سید جمال حسینی در این باره گفت: حدود ساعت ۱:۲۰ دقیقه بامداد امروز، اتاق انتهایی یکی از بخش‌های بستری بیماران مزمن روانی مرکز آموزشی درمانی رازی که محل نگهداری موقت تشک ملحفه بیماران بود، به دلیل نامعلومی دچار آتش سوزی شد و دود غلیظی این بخش را فرا گرفت.

وی افزود: در این بخش ۱۴۰ بیمار مزمن روانی بستری بودند و البته در کل ساختمان سه طبقه این مرکز درمانی بیش از ۴۰۰ بیمار بستری بودند و کادر بخش از جمله سرپرستار بخش و سوپروایزر به محض اطلاع از آتش سوزی اقدام به اطلاع رسانی به آتش نشانی، اورژانس و پلیس می‌کنند و خود نیز به همراه پرسنل بیمارستان از همان ثانیه‌های اول شروع حادثه اقدام به تخلیه بیماران می‌کنند.

بنابر اعلام وبدا، ‌ مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تبریز همچنین اظهار کرد: عدم همکاری بیماران به دلیل ابتلایشان به بیماری روانی و قدرت جسمانی پایین باعث شد که متاسفانه یکی از بیماران که از وضع روانی و جسمی خوبی برخوردار نبود، به رغم اقدامات احیا، جان خود را از دست بدهد. در عین حال به دلیل مهار سریع آتش و سرعت عمل در تخلیه بیماران بستری در این بخش توسط پرسنل مرکز و عوامل امدادی و اورژانس خوشبختانه هیچکس در این حادثه دچار سوختگی نشد و علت فوت یک نفر خفگی ناشی از دود بوده و بیمارستان نیز آسیب جزئی دیده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس