تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] معاون دفتر سواحل و تالاب‌های ساحلی سازمان حفاظت محیط‌زیست از معرفی جزیره دارا در استان خوزستان به عنوان پارک ملی خبر داد. به گزارش ایسنا، شهرام فداکار امروز یکشنبه در نشست خبری معاونت دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه توسعه جزایر از شورای عالی مناطق آزاد پیگیری می‌شود، اظهار کرد: این […]

[ad_1]

معاون دفتر سواحل و تالاب‌های ساحلی سازمان حفاظت محیط‌زیست از معرفی جزیره دارا در استان خوزستان به عنوان پارک ملی خبر داد.

به گزارش ایسنا، شهرام فداکار امروز یکشنبه در نشست خبری معاونت دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به اینکه توسعه جزایر از شورای عالی مناطق آزاد پیگیری می‌شود، اظهار کرد: این شورا طرح توسعه مناطق آزاد را مطرح کرده است و این طرح در دولت در حال بررسی است.

وی گفت: در کارگروه ساماندهی جزایر، سواحل و بنادر تاکید شده که هر یک از جزایر که در اختیار دستگاه‌ها قرار دارد، باید طرح جامع مدیریت جزایر توسط این دستگاه‌ها تهیه شود. بنابراین بحث توسعه جزایر از دو محور پیگیری می‌شود.

معاون دفتر سواحل و تالاب‌های ساحلی سازمان حفاظت محیط‌زیست با بیان اینکه از حدود ۵۵ جزیره موجود ۳۰ تا ۳۳ جزیره مسکونی و ۵ یا ۶ جزیره تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست قرار دارد و ارزش زیستگاهی بالایی دارد، افزود: جزیره دارا در استان خوزستان در تالاب خورموسی به عنوان پارک ملی معرفی شده و نیاز است نظر سایر دستگاه‌ها اخذ شود تا این جزیره به عنوان پارک ملی شناخته شود.

فداکار با اشاره به اینکه توسعه دریامحور و مسکونی کردن جزایر خلیج فارس جزو سیاست‌های کلی نظام است، گفت: در حال حاضر ۲٫۱۰ جزایر مسکونی هستند. نواحی کم عمق این مناطق اهمیت بسیاری دارد. وجود آب‌سنگ‌های مرجانی، محل تخم‌گذاری لاک‌پشت‌ها و زیستگاه پرندگان از موارد ارزشمند این جزایر محسوب می‌شوند.

معاون دفتر سواحل و تالاب‌های ساحلی سازمان حفاظت محیط‌زیست تاکید کرد: نواحی کم عمق سواحل در امر توسعه نیز اهمیت بسیاری دارند اما باید توسعه به شکلی صورت گیرد که کمترین آسیب را به این مناطق وارد کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس