تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۴
اریکسون و اسکانیا به ایران می آیند;

بلومبرگ به نقل از سخنگویان “اریکسون” و “اسکانیا” از تمایل آنان برای حضور در بازار ایران خبر داده است. احتمالا تیمی اقتصادی از سوئد در ماه دسامبر به تهران خواهد آمد.

شبکه خبری “بلومبرگ” با انتشار گزارشی به ابراز تمایل روسای شرکت های مهم صنعتی و تجاری سوئدی از جمله “اریکسون” و “اسکانیا” برای حضور در بازار پسا تحریم ایران پرداخته است.

 

به گزارش “گذارخبر”  شبکه خبری بلومبرگ با اشاره به آمادگی شرکت اریکسون فعال در زمینه ساخت تجهیزات ارتباطات از راه دور و “اسکانیا” سازده اتوبوس و کامیون برای حضور در بازار ایران پس از لغو تحریم های اقتصادی به دنبال حصول توافق هسته ای ایران با قدرت های جهانی می نویسد:”هانس آکه دانیلسون” سخنگوی شرکت اسکانیا در گفت و گوی تلفنی روز چهارشنبه خود با بلومبرگ گفت:”ما آماده حضور در ایران هستیم. در صورت اعلام زمان مورد توافق ایران می تواند شاهد حضور چشمگیر اسکانیا در بازار خود باشد”.

 

 

 

این شبکه خبری در ادامه به نقل از “کارین هالستن” سخنگوی شرکت “اریکسون” که می نویسد که او در پاسخ به این پرسش از طریق ایمیل گفت که ایران بیش از ۱۰۰ سال است که مصرف کننده محصولات اریکسون بوده است. او در بخش دیگری از ایمیل خود افزوده است:”ما در جست و جوی یافتن فرصت های تازه برای گسترش فعالیت های خود پس از توافق هسته ای در ایران هستیم”.

 

این شبکه خبری در ادامه اشاره می کند که بیش از ۱۰ هیئت تجاری اروپایی از جمله هیئت هایی از آلمان، فرانسه و ایتالیا از زمان حصول توافق هسته ای در ماه جولای و پس از اعلام لغو تحریم ها به ایران سفر کرده اند.

 

بلومبرگ اشاره می کند که شرکت های چند ملیتی سوئدی درصدد یافتن فرصت های تازه در زمینه سرمایه گذاری در بخش های بهداشتی و درمانی، حمل و نقل، زیرساخت ها، فناوری و انرژی در ایران هستند.

 

این شبکه خبری به نقل از “برگ” مدیر اجرایی گروه دولتی و صنعتی کسب و کار سوئد می نویسد:”سوئد پیش از تحریم ها بازار صادرات بسیار گسترده در طول سالیان متمادی به ایران داشت”. او اشاره کرده که احتمالا گروهی تجاری و صنعتی از سوئد در ماه دسامبر آینده از ایران بازدید خواهند کرد.

 

بلومبرگ اشاره کرده که در حدود ۲۰۰ سرمایه گذار سوئدی این هفته در دبی در کنفرانسی چگونگی استفاده از فرصت های سرمایه گذاری در کشورهای منطقه از جمله ایران را خواهند آموخت.

 

سخنگوی اسکانیا نیز در ادامه گفت و گوی خود افزوده است که در طول پنج تا شش سال پیش ایران یکی از چهار بازار بزرگ اصلی برای اتوبوس بود. او پیش بینی کرده که احتمالا پس از لغو تحریم ها ایران می تواند به وضعیت پیشین خود بازگردد.

 

بلومبرگ در بخش دیگری از گزارش خود به نقل از سفیر سوئد در تهران اشاره کرده که بخش عمده ای هیئت تجاری که از سوئد به ایران می آیند از میان جمعیت ۱۰۰ هزار نفری ایرانیان مقیم آن کشور هستند که سرمایه داران مهمی محسوب می شوند.

 

بلومبرگ در انتها اشاره می کند که میزان صادرات سوئد به ایران در سال ۲۰۰۵ میلادی ۹۵۱ میلیون دلار بود که این میزان در سال ۲۰۱۲ میلادی به دلیل تحریم های وضع شده بین المللی علیه ایران به میزان ۸۳ درصد کاهش یافت.

برچسب ها: برچسب‌ها
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس