تاریخ انتشار: ۱۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس کل بانک مرکزی، روش تامین مالی مصرف‌کننده از طریق کارت‌های اعتباری را یکی از بهترین مدل‌های تامین مالی دانست و بیان کرد: با توجه به اهداف نظام بانکی و تجارب سایر بانک‌های دنیا، کارت اعتباری می‌تواند موجب تشویق بازار شود. به گزارش اقتصادنیوز، در جلسه دیشب رئیس کل و اعضای هیات عامل […]

[ad_1]


رئیس کل بانک مرکزی، روش تامین مالی مصرف‌کننده از طریق کارت‌های اعتباری را یکی از بهترین مدل‌های تامین مالی دانست و بیان کرد: با توجه به اهداف نظام بانکی و تجارب سایر بانک‌های دنیا، کارت اعتباری می‌تواند موجب تشویق بازار شود.

به گزارش اقتصادنیوز، در جلسه دیشب رئیس کل و اعضای هیات عامل بانک مرکزی با مدیران عامل و اعضای هیات مدیره بانک‌ها و موسسات اعتباری، ساز و کار اجرایی کردن طرح کارت اعتباری از اول مهرماه سال جاری توسط شبکه بانکی بررسی شد.

ولی‌الله سیف یکی از آفت‌های اجرای طرح های نوین نظام بانکی را شتابزدگی عنوان کرد و گفت: تجربه نشان می‌دهد یکی از اصلی ترین مشکلات در خصوص ایده‌های تازه، شتابزدگی و رقابت‌زدگی (فضای رقابتی) میان بانک‌هاست اما باید به دور از شتابزدگی، کارت‌های اعتباری، جایگزین دیگر روش‌های تامین مالی شود.

رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر انسجام و هماهنگی میان تمام بخش‌های فعال در طرح کارت اعتباری اظهار کرد: لازم است بخش نظارت، اعتباری و نیز بخش فناوری اطلاعات بانک‌ها با انسجام هر چه بیشتر و با توجه به دستورالعمل تهیه شده به اجرای مطلوب این طرح کمک کنند. همچنین در اجرای این طرح از نظرات کارشناسانه شبکه بانکی استقبال می‌شود چرا‌که به این واسطه می‌توان به افکار عمومی و انتظارات مردم پاسخ گفت.

وی افزود: اجرایی شدن طرح کارت اعتباری در کشور، هزینه‌های تشکیل پرونده در بانک‌ها را کاهش می‌دهد و برخی شبهات درخصوص عملیات بانکی را از بین می‌برد.

معاون نظارتی بانک مرکزی نیز، در این جلسه درخصوص اهمیت اجرای طرح کارت اعتباری برای رونق اقتصادی گفت: با اجرای این طرح، اهتمام شبکه بانکی، افزایش تقاضای کل است تا اقتصاد کشور به سمت رونق و شکوفایی پیش رود. این طرح از طرفی توان خرید مردم را افزایش می‌دهد و از طرف دیگر منجر به فروش محصولات تولیدکنندگان می‌شود.

فرشاد حیدری با تاکید بر اینکه «کارت اعتباری» با «کارت اعتباری خرید کالای ایرانی» متفاوت است، گفت: «کارت اعتباری» برای خرید انواع کالا و خدمات بوده و سقف آن پانصد میلیون ریال است اما «کارت اعتباری خرید کالای ایرانی» صرفاً برای خرید کالاهای ایرانی تا سقف یکصد میلیون ریال صادر می‌شود.

ادامه صحبت‌های رئیس کل بانک مرکزی و معاون نظارتی بانک مرکزی را که روابط عمومی بانک مرکزی در گزارش خود آورده است، می‌توانید در قالب جدول اقتصادنیوز مشاهده کنید.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس