تاریخ انتشار: ۰۱ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] به گزارش ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر سعید البرزی، اندومتریوز را به عنوان بیماری نسبتا شایع در بانوان معرفی کرد که همراه با درد شدید لگنی و ناباروری است. این استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بیماری اندومتریوز، تنها محدود به سیستم تولیدمثل خانم‌ها نشده و روده‌ها، حالب‌های […]

[ad_1]

به گزارش ایسنا و بنابر اعلام روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر سعید البرزی، اندومتریوز را به عنوان بیماری نسبتا شایع در بانوان معرفی کرد که همراه با درد شدید لگنی و ناباروری است.

این استاد دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: بیماری اندومتریوز، تنها محدود به سیستم تولیدمثل خانم‌ها نشده و روده‌ها، حالب‌های کلیه، مثانه، حفره شکمی و لگن بیمار را نیز درگیر می‌کند.

او یادآور شد که اخیرا یک بیمار مبتلا به اندومتریوز روده بزرگ، با مراجعه به این مرکز و انجام آزمایش، با شیوه جدید تحت عمل جراحی قرار گرفت.

این فوق تخصص زنان و نازایی، با اشاره به مراجعه بیماران به این مرکز برای انجام عمل اندومتریوز از تمام نقاط کشور، اضافه کرد: تکنیکی که برای نخستین بار در کشور انجام شد، ورود از راه مجراهای طبیعی بدن و انجام کار با لاپاراسکوپی انجام شد.

البرزی با یادآوری اینکه شیوه جدید جراحی اندومتریوز، هیچ برشی روی شکم باقی نمی‌گذارد، تسریع در روند بهبودی، باز نکردن شکم و کاهش آسیب‌های پس از جراحی را از مزایای این شیوه عنوان کرد.

رئیس بخش لاپاراسکوپی زنان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، افزود: تمام تحقیقات این مرکز در مجلات نازایی و علمی معتبر دنیا و اندوسکوپی آمریکا و اروپا منتشر شده است.

البرزی، ادامه داد: باتوجه به موفقیت‌های شیراز در درمان این بیماری، ششمین کنگره آسیایی اندومتریوز با حضور تمام اعضای انجمن آسیایی اندومتریوز و با پشتیبانی انجمن اندومتریوز دنیا، سال آینده در شیراز برگزار می‌شود.

این فوق تخصص زنان و نازایی، اضافه کرد: علاوه بر این شیوه جدید، هر ماه ۴۰ تا ۵۰ عمل اندومتریوز ساده و پیشرفته، به صورت کلاسیک در شیراز انجام می‌شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس