تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس پلیس آگاهی ناجا رمز موفقیت این حوزه را استفاده از نیروی انسانی دانست و بر توجه به شایسته سالاری و حرفه‌ای گرایی در پلیس آگاهی تاکید کرد. سردار محمدرضا مقیمی با حضور در همایش کارآگاهان سراسر کشور  گفت: آنچه که برای ناجا پر اهمیت است شایسته سالاری و حرفه‌ای گرایی است. وی در […]

[ad_1]

رئیس پلیس آگاهی ناجا رمز موفقیت این حوزه را استفاده از نیروی انسانی دانست و بر توجه به شایسته سالاری و حرفه‌ای گرایی در پلیس آگاهی تاکید کرد.

سردار محمدرضا مقیمی با حضور در همایش کارآگاهان سراسر کشور  گفت: آنچه که برای ناجا پر اهمیت است شایسته سالاری و حرفه‌ای گرایی است.

وی در ادامه افزود: استفاده از پیشکسوتان در این حوزه توانسته پلیس آگاهی را به قدیمیترین حوزه‌های نیروی انتظامی تبدیل کند.

وی با توجه به اینکه نیروی انسانی جزو سرمایه‌های پلیس آگاهی است گفت: نیروی انسانی از هر جهت برای ما اهمیت ویژه‌ای دارد و اگر قصد بالا بردن توانمندی‌های این نیرو را داریم باید امکاناتی برای آنها فراهم کنیم.

وی با اشاره به اینکه پلیس آگاهی به دو دوره بین سال‌های ۸۰ تا ۹۱ و ۹۱ به بعد تقسیم می‌شود، گفت: از دوره دوم که از سال ۹۱ آغاز می‌شود پیشکسوتان حرف اول را زده‌اند و تعداد کارآگاهان رتبه چهار و پنج از رتبه‌های ابتدایی افزایش پیدا کرده است و این نشان دهنده این موضوع است که ما می‌توانیم به آینده امید داشته باشیم.

وی در ادامه افزود: برای ارتقاء آموزشی نیروهای تازه ورود به پلیس آگاهی می‌توانیم از تجربیات همکاران بازنشسته استفاده کنیم. زیرا در پلیس آگاهی علاوه بر آموزش‌های کلاسیک به رابطه استادی و شاگردی نیز توجه زیادی می‌شود.

رییس پلیس آگاهی تهران اظهارکرد: دوره اول تقویت‌گرایی کارآگاهان و دوره دوم از سال ۹۱ تاکنون بوده است که در دوره اول ۱۳ دوره آزمون برگزار شد و بالغ بر ۱۳۰۰ کارگاه و کمک کارآگاه از طریق ورود به این آزمون‌ها تربیت شدند.

سردار مقیمی در ادامه گفت: یکی از مهم‌ترین کارهای دوره دوم آسیب‌شناسی دوره اول بوده است با توجه به اینکه در دوره دوم، یک آزمون علمی با حضور ۲۰۰۰ داوطلب برگزار شد.

وی اظهار کرد: با بررسی نمودار کارآگاهان مشخص شد که تعداد پیشکسوتان در پلیس آگاهی در حال کم شدن است به همین جهت باید برای جذب اساتید و پیشکسوتان فکری کنیم.

رییس پلیس آگاهی تهران گفت: براساس دستورالعمل جدید رتبه ۴ و ۵ کارآگاهی می‌تواند با دیپلم شروع شود و کارآگاهان باید حداقل کارشناسی ارشد و دکترا داشته باشند .

سردار مقیمی در ادامه تصریح کرد: اگرچه در گذشته بیشتر کشفیات پلیس آگاهی براساس تجربیات نیروهای قدیمی بوده اما می‌توانیم در حال ادعا کنیم کشف علمی جرم ما بسیار بیشتر شده است. به طوری که ما بانک‌های اطلاعات جنایی زیادی داریم.

رییس پلیس آگاهی تهران با بیان اینکه آزمون‌های برگزار شده درخصوص انتخابات کارآگاهان بسیار سخت است، گفت: دشواری این آزمون‌ها به حدی بالاست که تعداد بسیار اندکی موفق به اخذ نمرات به در این آزمون شده‌اند و حداقل نمره برای ما ۷۵ بوده است.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس