تاریخ انتشار: ۰۴ آذر ۱۳۹۴
گزارشی از آرایش انتخاباتی نیروهای سیاسی در استان زنجان;

جدی‌ترین کاندیداهای احتمالی زنجان را اکنون می‌توان صرفا با توجه به اخبار رسانه‌ای و شنیده‌ها مورد بررسی قرار داد. انتخابات مجلس زنجان عموما یک دوره در میان، شاهد پیروزی اصلاح طلبان و اصولگرایان بوده است و اگر این سنت نانوشته همچنان حفظ شود، باید منتظر ماند تا مجلس دهم برای زنجانی ها رنگ اصلاحاتی به خود بگیرد.

به گزارش “گذارخبر” ، جمشید انصاری، استاندار زنجان چندی پیش از حضور دست کم ۶۰ نفر، برای حضور در انتخابات مجلس دهم شورای اسلامی خبر داد. هرچند در ابتدا اصلاح‌طلبان زنجان تلاش زیادی را برای انتصاب انصاری به این سمت انجام داده بودند، اما به نظر می‌رسد که برخی حواشی باعث شده تا اکنون استاندار زنجان و دیگر منسوبان دولتی زنجان محبوبیت سابق خود را در میان اصلاح‌طلبان شاخص این استان تا حدی از دست بدهد.
جدی‌ترین کاندیداهای احتمالی زنجان را اکنون می‌توان صرفا با توجه به اخبار رسانه‌ای و شنیده‌ها مورد بررسی قرار داد. انتخابات مجلس زنجان عموما یک دوره در میان، شاهد پیروزی اصلاح طلبان و اصولگرایان بوده است و اگر این سنت نانوشته همچنان حفظ شود، باید منتظر ماند تا مجلس دهم برای زنجانی ها رنگ اصلاحاتی به خود بگیرد. علاوه بر این با توجه به گرایش سیاسی مردم زنجان به نظر می‌رسد در صورتی که شور و مشارکت در انتخابات مجلس این حوزه بالا باشد، اصلاح‌طلبان را می‌توان برنده زودهنگام انتخابات این منطقه دانست.
حضور چهره های نام آشنا در لیست نامزدهای احتمالی حوزه انتخابیه زنجان و طارم کار را برای پیش بینی منتخبان این منطقه سخت می کند. از فعالان اجتماعی مورد حمایت این جریان و اصلاح طلبان مجلس ششمی تا دبیر جبهه پایداری و دیگر مدیران استانی از جمله کسانی هستند که احتمال حضور انتخاباتی‌شان وجود دارد. بررسی پیشینه انتخابات مجلس در زنجان نشان می‌دهد که رای‌دهندگان این حوزه انتخابیه عموما به چهره‌های جدید تمایل بیشتری نشان می‌دهند. هرچند که بسیاری مواقع کاندیداهای اصلی تا روزهای پایانی اعلام حضور نمی‌کنند، اما تاکنون برخی از اصلاح‌طلبان زنجانی هم از حضور خود در این انتخابات خبر داده‌اند. در مورد برخی گزینه‌ها که اعلام کاندیداتوری نکرده‌اند هم گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد.
کاندیداهای احتمالی اصلاح‌طلبان
ابوالفضل شکوری نماینده مجلس ششم اعلام کرده که تا این لحظه به صورت رسمی اعلام کاندیداتوری نکرده٬ اما درحال بررسی شرایط است و به احتمال قریب به یقین در انتخابات حاضر خواهد شد. شکوری بیان کرده که اگر مصلحت شد از تهران شرکت می‌کند، در غیر این صورت، از زنجان وارد رقابت می‌شود. او از جمله افرادی است که پایگاه خوبی در میان اصلاح‌طلبان دارد. ابوالفضل شکوری روحانی عضو هیات علمی گروه سیاسی دانشگاه تربیت مدرس است و نسبت به اخراج اساتید از دانشگاه در دوران احمدی‌نژاد اعتراض کرده بود.
سید افضل موسوی چندی پیش توسط حزب کارگزاران به عنوان کاندیدای این حزب در زنجان معرفی شد. موسوی نماینده زنجان در دور ششم مجلس شورای اسلامی بوده و از جمله مدیران استانی به حساب می‌آید که هرچند از حمایت قاطع اصلاح‌طلبان زنجان برخوردار نیست، اما احتمال داده می‌شود که او تلاش کند با تزریق مالی گسترده این ضعف خود را پوشش دهد. او در حال حاضر رییس هیات مدیره پتروشیمی زنجان است. افضل موسوی در دوره پنجم انتخابات مجلس نیز کاندیدا شده بود که رای کافی را کسب نکرد. همچنین تلاش او برای ورود به مجلس در دوره هشتم نیز ناکام ماند.
احمد حکیمی پور، دبیر کل حزب اراده ملت (حاما) در تهران و نماینده چهارمین دوره مجلس از زنجان است. او در حال حاضر عضو شورای شهر تهران است. هرچند که یکی از تعهدات نمایندگان اصلاح‌طلب شورای شهر تهران در زمان کاندیداتوری، عدم استعفا به خاطر شرکت در انتخابات مجلس بود، اما شرایط زنجان نشان می‌دهد که حکیمی‌پور می‌تواند اقبال خوبی در انتخابات مجلس داشته باشد. با توجه به این شرایط بعید نیست که اصلاح‌طلبان مرکز نیز این استثنا را برای حکیمی‌پور قائل شوند و مشکلی از این لحاظ پیش نیاید. حکیمی‌پور طی ماه‌های اخیر سفرهایی به زنجان داشته و برگزاری جلساتش با اصلاح‌طلبان استان این احتمال را قوت می‌بخشد که وی از کاندیداهای نهایی انتخابات مجلس زنجان باشد. او و ساعده سیما از جمله گزینه‌هایی هستند که هرچند در زنجان سکونت ندارند، اما در صورت تایید صلاحیت از گزینه‌های دارای شانس محسوب می‌شوند. حکیمی‌پور از جمله افرادی است که مقبولیت خوبی نیز در نزد اصلاح‌طلبان منطقه دارد.
ساعده سیما، از فعالین شناخته‌شده جوانان اصلاح‌طلب کشور و حوزه زنان است. او فرزند جلال سیما از فعالین انقلابی و با سابقه در زنجان است که دارای احترام در نزد محافل و مراجع تاثیرگذار در این استان است. ساعده سیما از فعالین دانشجویی سابق و عضو هیات موسس و شورای مرکزی فعلی حزب ندای ایرانیان است. طی یک سال گذشته شاخه زنجان حزب ندای ایرانیان به یکی از تشکل‌های سیاسی صاحب نفوذ در این منطقه تبدیل شده است. سیما چندی پیش در انتخابات اتاق مدیران زن ایران نیز به عنوان عضو هیات مدیره انتخاب شد. وی در حوزه علمیه دانشجویی شهید بهشتی تحصیل کرده و مدرک کارشناسی ارشد خود را در رشته حقوق بشر از دانشگاه تهران اخذ کرده است. شنیده‌ها حاکی از این است که صادق خرازی طی سفر اخیر خود به زنجان، در مورد کاندیداتوری وی با برخی افراد از جمله امام جمعه زنجان گفتگوهایی داشته است.
مصطفی ناصری اکنون در تهران معاون پارلمانی وزارت آموزش و پرورش در دولت یازدهم است. او سه دوره نماینده مجلس (اول، دوم و چهارم) بوده و اکنون صاحب امتیاز و مدیر مسئول هفته نامه پیام زنجان است. ناصری ریاست ستاد انتخاباتی حسن روحانی در انتخابات یازدهمین دوره ریاست جمهوری بر عهده داشت. شنیده‌ها حاکی از این است که ناصری هم در صورت وجود شرایط اولیه، علاقمند است شانس خود را برای ورود به مجلس امتحان کند.
کاندیداهای احتمالی اصولگرایان
محسن علیمردانی در حال حاضر ، نماینده زنجان در مجلس نهم است و در انتخابات هفتم اسفند نیز قصد دارد بار دیگر نامزد شود. هر چند که اصولگرایان در این دوره از انتخابات مجلس زنجان شانس بالایی ندارند، اما نمایندگان فعلی این استان هنوز هم امیدوارند. علیمردانی در حال حاضر عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس می‌باشد. این فراکسیون از مخالفان سیاست‌های دولت و علی لاریجانی است و در بیشتر موارد مواضع تند و تیزی نسبت به دولت و اصلاح‌طلبان دارد.
محمد اسماعیلی نیز در حال حاضر نماینده زنجان در مجلس نهم است. او بار دیگر نامزد نمایندگی مجلس می شود. اسماعیلی از مخالفان توافق هسته‌ای به شمار می‌رود. اسماعیلی در رابطه با توافق وین گفته بود که به مذاکرات خوش‌بین نیست.
علی باقری مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان بود و به منظور شرکت در انتخابات مجلس ، از سمت خود استعفا داد. او دبیر جبهه پایداری استان زنجان است و علت شرکت خود را در انتخابات پیگیری حقوق مردم استان زنجان عنوان می‌کند. برخی گمانه‌زنی‌ها نیز از احتمال کاندیداتوری او از حوزه ماهنشان حکایت دارد.
کاندیداهای احتمالی اعتدال‌گرایان
فاطمه کرباسی در اسفند۹۳ جهت شرکت در انتخابان مجلس دهم از مدیرکلی دفتر آموزش و پژهش استانداری زنجان استعفا داد. کرباسی در دولت احمدی‌نژاد نیز به عنوان کارشناس اجتماعی استانداری زنجان فعالیت می‌کرد. همسر او رحمت‌الله بیگدلی است که احتمالا از حوزه انتخابیه اهر کاندیدا خواهد شد و در صورت حمایت اصلاح‌طلبان و دولت از بیگدلی در اهر، احتمال حمایت آن‌ها از کرباسی در زنجان کاهش پیدا خواهد کرد. وی در انتخابات مجلس پنجم نیز در زنجان کاندیدا شده بود که نتوانست به مجلس راه پیدا کند. با این وجود در حال رایزنی برای جلب حمایت اصلاح‌طلبان است. او از سال ۶۲ به تدریس عربی و احکام پرداخته است.
سعید پالیزی در انتخابات شورای شهر دوره قبل زنجان نیز شرکت کرده بود و اکنون برای شرکت در انتخابات مجلس نیز اعلام امادگی کرده است.
از دیگر کاندیدهای احتمالی می توان به فضائل تقی لو، مهدی خاتمی و علی اسدی اشاره کرد.
به نظر می‌رسد با توجه به شانس بالای اصلاح‌طلبان در حوزه انتخابیه زنجان و با در نظر گرفتن امکانات تشکیلاتی، رسانه‌ای، ارتباطی و سیاسی و وضعیت کاندیداهای احتمالی، بیشترین شانس را برای کسب رای، ابوالفضل شکوری، احمد حکیمی‌پور و ساعده سیما داشته باشند تا در صورت تایید توسط شورای نگهبان از میان آن‌ها دو نفر از زنجان به مجلس راه پیدا کنند. این در حالی است که تایید صلاحیت هر سه این گزینه‌ها مورد تردید ناظران سیاسی است. احتمالا در صورت ثبت نام این افراد در انتخابات و از آن مهم‌تر تایید صلاحیتشان، دو نفر از آن‌ها ائتلاف اصلاح‌طلبان بر روی این ترکیب شکل خواهد گرفت و شور انتخاباتی در این منطقه به شکل چشم‌گیری افزایش خواهد یافت. در غیر این صورت دیگر کاندیداها در انتخابات زنجان رقابت خواهند کرد.
با گذشت زمان و اعلام رسمی کاندیداتوری‌ها و همچنین تحرکات بیشتر کاندیداها می‌توان گمانه‌زنی‌های دقیق‌تری را انجام داد و این لیست احتمال دارد که در آینده دچار تغییراتی شود تا در نهایت دو نماینده حوزه زنجان و طارم با رای مردم انتخاب شوند.

نظرات شما
 1. حکیم پور با درصد ارا نسبت به رقبا برنده انتخابات هس با توجه به استقبال مردم و محبوبیت بین مردم زنجان

 2. سمیرا اکبری says:

  جدی ترین کاندیدای احتمالی استان زنجان جناب آقای مقصود اوصالی (زنجانی) است.

 3. یه اصلاح طلب says:

  این گزارش به هیچ عنوان صحت ندارد و فقط برای معرفی ساعده سیما می باشد و شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان به هیچ عنوان از این شخص حمایت نخواهد کرد. نه ایشان و نه پدرشان به هیچ عنوان جایگاهی نزد سیاسیون و فعالین استان نداشته و نخواهند داشت. در ضمن حزب ندا در استان هیچ فعالیتی نداشته و به هیچ عنوان تاثیر گذار نمی باشد.

 4. سلام تعدادی از طارمی ها هم ازجمله عنایت ا… رحمانی ، محمد فلاحی ،نصر الله ابراهیمی ، علی وقفچی و اسماعیل عزیزی هم کاندید خواهند شد

 5. سلام کاندیداهای طارم یادتون نره آقای فلاحی معلم ماهم شرکت خواهد کرد

 6. آشنای قدیمی says:

  سلام : آقای مدیر سایت محترم خبر گذار چرا. آقای مقصود اوصالی معروف به (مهرآبادی زنجانی) یکی از معتمدین و بزرگان مردم شریف زنجان و از دبیران با سابقه بنده می اشنداحمدی نژاد دوم لقب دارند متاسفانه نام ااین مرد بزرگ و شهید رجایی گونه را ننوشتید . لطفا بنویسید ایشان فقط مثل شهید رجایی شخصیت محجوب و شریف فقط نیتش خداستت

 7. اوصالی در انتخابات شورای شهر زنجان ۱۰۰۰ تا رای آورد و عجب اعتماد بنفسی داره
  سوال ?
  – کسی که معلم بوده و احترامش هم واجبه بگه چجوری میخواد تو تصمیم گیری های کلان کشور نقش ایفا کنه و چه برنامه ای برای حل معضلات مدیریتی و اقتصادی کشور داره؟
  – اصلاح طلب های اصلی که افراد خوشنام و باسوادی هستند مثل دکتر شکوری و حکیمی پور(آقایاری) و سیدافضل موسوی چیکار برای مردم کردن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  – الان هم با حزب ندا و … وارد شدند و برای یک اصلاح طلب بدلی دارن برای تبلیغ میکنن و معلوم نیست این خانم چه هنری داره برای رفع مظلومیت از چهره زنجانیها!!!!!!!

  – وضعیت نماینده های این دوره مون رو هم دیدیم!!!!!! یکیشون اهل میانه بود و نمیدونم چرا ما زنجانیها بهش رای دادیم و اون یکی هم که اصولگرا بود و بجای اینکه به فکر حل مشکلات منطقه باشند بفکر کارهای سیاسی بودند

  آقایون مردم زنجان از وعده و وعیدهای اصلاح طلب ها و اصولگراها خسته شدند
  نصیری قیداری و انصاری(استاندار فعلی) هم کاری برای مردم نکردند
  مردم زنجان باید این دفعه چشمشون رو باز کنند
  این دفعه اسیر تبلیغات نشند
  به کسی رای بدهند که کاربلد باشه
  مشکلات مردم دغدغه اصلی اش باشه
  وام دار و وابسته به کسی نباشه

 8. خیلی جالبه . فلانی معلم هست می خواهیم بهش رای بدیم. فلانی حزب …… هست می خواهیم بهش رای بدیم. فلانی اصولگراهست و…..
  شما رو بخدا چشم هاتون رو باز کنید. تا کی اسیر بازی سیاسی بشیم. این بار باید به کسی رای بدیم که بتونه برای رفع مشکلات اقتصادی مردم کاری بکنه و اطلاعات مناسبی تو این زمینه ها داشته باشه. نه اینکه فقط تو این حزب و تو اون حزب باشه و دنبال سیاسی بازی

 9. امیدوارم مردم فهیم زنجان اینبار به دور از سیاست ، کاندیدای اصلح و متخصص رو انتخاب کنند و به جای آزمودن آزموده شده ها به افراد جوان و تازه نفس مجال کار بدن

 10. اصلاح طلب زنجانی says:

  مطرح شدن این کاندیدا نشان دهنده آن است که دکتر حکیمی پور با آرای بسیار بالاتر از رقبا پیروز خواهد شد.چرا که هیچ کدام از این گزینه ها در حد دکتر حکیمی پور نیستند

 11. ساکن زنجان says:

  تعجب میکنم برخی از این گزینه ها چطور فکر کرده اند که می توانند با حکیمی پور رقابت کنند؟حکیمی پور نماینده سابق زنجان دوباره نماینده مردم این شهر خواهد شد.

 12. زنجانی ام says:

  حکیمی پور و افضل موسوی تنها گزینه های مطرح هستند..افراد دیگر وقت خو را تلف نکنند.

 13. زنجان زیبا says:

  دکتر حکیمی پور کسی که استان قدر ایشون رو ندانست. دکتر حکیمی پور به سهر خود خوش آمدی. اینبار ما جوانان ثابت میکنیم اشتباه پدرانمان را نمیکنیم. ممنون که به شهرت برگشتی

 14. اوصالی در انتخابات شورای … رای آورد و عجب اعتماد بنفسی داره
  سوال ?
  – کسی که معلم بوده و احترامش هم واجبه بگه چجوری میخواد تو تصمیم گیری های کلان کشور نقش ایفا کنه و چه برنامه ای برای حل معضلات مدیریتی و اقتصادی کشور داره؟

  اوصالی در انتخابات شورای شهر زنجان ۱۰۰۰ تا رای آورد و عجب اعتماد بنفسی داره سوال ? – کسی که معلم بوده و احترامش هم واجبه بگه چجوری میخواد تو تصمیم گیری های کلان کشور نقش ایفا کنه و چه برنامه ای برای حل معضلات مدیریتی و اقتصادی کشور داره؟

  ……………………………………………………………………………………..مقصود اوصالی *مهرآبادی زنجانی * کاندیدای احتمالی دخمین دوره مجلس شورای اسلامی زنجان و طارم

  سلام علیکم هم وطن و همشهری گرامی :

  بنده اوصالی قبلا از زحمات شما بزرگوار متشکرم که صادقانه برخی گفتنی ها را با اخلاص تمام و دلسوزانه با درج متون بیان فرمودید.

  ۱+ : تعداد آرای اینجانب اوصالی در دوره چهارم شورای شهر زنجان بدون هیچ هزینه وتبلیغی . ۱۸۲۲ نفرمی بود که بارها تشکر و قدر دانی کردم الان نیز سپاسگزارم.نه ۱۰۰۰تا رای.

  این در حالی است که برخی از کاندیداها ۳۰/۴۰ میلیون و گاها ۷۰/۸۰ میلیون یا بیشترهزینه کردند که تعداد آرای ماخوذه حتی به ۲ برابر بنده هم نمی رسید.

  ۲+ :وامّا اعتماد بنفس اوصالی و امثال ایشان و جنابعالی، ویا حتی هر کس دیگری اگر کمتر احساس مسوولیتی دارد به خاطر دین و کشور و شهرش(وطنش)باید اعتماد بنفس عجیبی داشته باشه.

  ۳+ : بله درسته بنده معلّم دوره ابتدایی در دور افتاده ترین روستاهای استان به بچّه های کشور عزیزم ایران با عشق و مهربانی تمام با دست کشیدن بر سرشان و بوسیدن پیشانی شان علم ادب یاد دادم،هیچ موقع در طول خدمتم و زندگیم همّ و غمّ خویش را برای کسب مقام و پست های دهن پر کنی که با گردن کجی خودشیرینی (…) باندی فقط حکم چند ماهه ویا چند روزه ای که توش بخور ،بخور بوده ،نبودم که الان در کاندیداتوری با درج طول و طویل پست ها برای خودم جا بازکنم.

  ۴+ : باز هم سپاس بخاطر احترامی که به معلّم ها قائلید ، بنده نیز حتی الان هم اگر معلّم خودم را می بینم سعی می کنم اگر اجازه یافتم دستشان را ببوسم. خود پیامبرمان معلّمند. فرمودند”انّما بعثت معلما” همانا من معلم بر انگیخته شدم.در روایات داریم دست چهار شخص را می توان بوسید ۱+پدر ۲+ مادر ۳+ معلّم ۴+ ابو زوجه.

  ۵+ : بنده اوصالی افتخارم اینست که به غیر از ایمان و اعتقاد به وحدانیّت ذات اقدس احدیّت پروردگار عالمیان و پیامبر عظیمالشّان دینم اسلام و ائمه معصومین (علیهم السّلام) از سلاله پاک حضرت زهرا(س) و ولایت فقیه زمان حضرت آیت الله خامنه ای پیرو و مشایعت کننده هیچ احدی نیستم.این مطلب را بقصد گفتم که همه بدانند و هر کسی هر جوری که خواست فکر کند . اخلاص ، ریا و…و از خدا خواستم اگر مرگی هم قرار است برایم اتّفاق بیفتد در راه اسلام و کشورم ایران و نظام مقدس جمهوری اسلامی که در راس آن ولایت فقیه است، مقرر فرماید.

  ۶+ :و امّا فرمودید چجوری میخوام تو تصمیم گیری های کلان کشور نقش ایفا کنم. پاسخ ،از خدا خواستم و می خواهم اگر درچنین موقعیّت های حکومتی از جمله نمایندگی مردم شریف زنجان و یا … قرار گرفتم هیچ موقع ریالی بر ریالم از لحاظ مالی نیفزایم،چون بنده اوصالی معتقدم وقتی انسان در این مرحله باشد چشم و گوشش باز، شجاع و ایثارگر می شود، دنیا دوستی و فامیل بازی در هر زمانی مایه ی سر در گمی و ذلالت است، هیچ موقع نمی تواند بعنوان یک فرد زیرک وکیّس در تصمیمات کلان کشوری دخیل و موثر و تصمیم ساز باشد.

  ۷+ :فرمودید بنده( اوصالی ) برنامه خودم را برای حل معضلات مدیریتی کشور چیست؟ به عرضتون برسونم. اینجانب معتقدم برای قوام ودوام و پایداری هر کشوری خیلی چکیده و خلاصه بگم. بایستی ۵۰ درصد مدیران صفی ، ستادی و عالی کشوری از جوانان ،۴۰ درصد از افراد میان سال ، تنها ۱۰ درصد آنها به افراد سنین بالا به منظور استفاده از تجارب شان باید منصوب شوند.و همچنین بر انگیزاننده ها در مدیریت تقویت و باز دارنده های مدیریتی را کاهش داده شود.

  از لحاظ اقتصادی نیز حتما بایستی با استفاده از راهکارهای کارشناسانه ی، کارشناسان اقتصادی به هر طریق ممکن ، دستمزد ها بالا برود و پول با راهکارهای مناسب به اقشار کم دآمد تزریق و از مالیات معاف باشند. بودجه تولید و کسب و کارافزایش یابد.

  *والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته * موفق، موید، سرافراز و پیروز باشید.

  در پایان سفارش بنده به مردم عزیز و شریف کشورم و هم استانی هایم به عنوان یک هموطن جز از کل اینست، برای حفظ و حراست از دین و کشور و ارزش های نظام مقدس جمهوری اسلامی با شناخت حق و با قرار دادن کاندیداها در ظرف حق و حقیقت ۷ اسفند ۹۴پای صندوق های رای حاضر شویم.

  الله یخماسین * مقصود اوصالی * یاددان چخماسین

 15. زنجان و طارم says:

  نماینده های قبلی برای زنجانیها نمایندگی نکردند چه برسه به نمایندگی طارمی ها

  اون خانم محترم و جوان که در پازل حزب ندا بازی میکنه، بدونه که کنترل ماشینی که فکر میکنه سوارشه دست فرد دیگه ای هستش
  در واقع مثل بچه ای میمونه که سوار ماشین شارژی و کنترلی شده و کنترلش دست باباشه و فکر میکنه که خودش رانندگی میکنه
  این ادم هنوز خودش رو پیدا نکرده و در ابتدای راه طفولیته چطور میخواد مشکلات مردم رو درک کنه و حل کنه
  حالا بر فرض تو دوتا دانشگاه هم فضا براش ایجاد کنند بره جملات سیاسی سردمداران حزبش رو تکرار کنه، اینها چه گره ای از مشکلات مردم باز میکنه؟؟؟!!!!!!!

 16. عشق من زنجان says:

  از این پایگاه بعیده که افرادی را بعنوان نامزد انتخاباتی اعلام میکند که به دلیل اشتغال در سمت معاونت وزیر(حجت الاسلام ناصری) یا عضویت در شورای شهر تهران (حکیمی پور) امکان قانونی برای شرکت در انتخابات نداشته یا به دلیل تاثیر گذاری در شورای پایتخت انگیزه ندارند.

  لذا براساس جمع بندی های صورت گرفته از پایگاه های خبری مختلف و اعلام رسمی نامزدها از افراد زیر بعنوان کاندیداهای احتمالی زنجان نام برده می شود:
  کاندیداهای اصلی زنجان اینها هستند:

  ۱٫ ابوالفضل شکوری(ممکن است در لیست اصلاح طلبان تهران قرار گیرد)

  ۲٫ اسماعیل عزیزی(کارشناس مسایل اقتصادی در حوزه های اصل ۴۴، خصوصی سازی، سهام عدالت، اموربانکی و بیمه، شرکتهای دولتی، مبارزه با پولشویی و اطلاعات مالی معرفی شده و احتمالا مستقل حضور یافته و مورد حمایت طیف های کارگری و تامین اجتماعی و همچنین کارمندان بخش های دولتی قرار دارند)

  ۳٫ سید افضل موسوی(نماینده دوره ششم، شهردار منطقه ۲ تهران و مورد حمایت حزب کارگزاران سازندگی و احتمالا همراه با دکتر شکوری در لیست اصلاح طلبان زنجان قرار گیرند)

  ۴٫ فریدون احمدی(معاون سابق وزارت صنایع و از افراد ظاهرا مستقل خواهند بود)

  ۵- سید اصغر موسوی

  ۶- فاطمه کرباسی

  ۷- حجت الاسلام علی باقری(احتمال حضور ایشان از حوزه انتخابیه ماهنشان، انگوران و ایجرود هم بسیار زیاد است)

  ۸- محسن علیمردانی(اصولگرا و نماینده فعلی مجلس که کار سختی در پیش دارد)

  ۹- محسن امیرخانی

  ۱۰- فضائل تقی لو

  ۱۱- علی اسدی

  ۱۲- مهدی خاتمی

  ۱۳- مقصود اوصالی

  ۱۴- امیر کرم زاده

  ۱۵- محمد فلاحی(اصولگرا و از طرفداران دولت احمدی نژاد)

  ۱۶- مهدی خاتمی

 17. پرویز رستمی says:

  از نظر بنده جدی ترین کاندیدا جناب آقای روح اله بیستونی هستند به دلیل این که ایشان جوانترین کاندیدا و همچنین وکیل دادگستری هستند ما نیز داریم کسی به مجلس بره که از جامعه حقوقی باشه و بتونه از حقوق مردم دفاع کنه نه روزه سککوت بگیره

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس