تاریخ انتشار: ۱۶ مرد ۱۳۹۴
وزیر بهداشت خبر داد;

وزیر بهداشت از جدیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جذب حمایت خیران در ساخت مراکز درمانی و بهداشتی خبر داد و گفت: این وزارتخانه برای تامین هزینه ساخت پنج میلیارد ریالی پایگاه بهداشتی و ۲۰ میلیارد ریالی مراکز جامع خدمات سلامت به همت خیران نیاز دارد.

به گزارش گذارنیوز، سید حسن هاشمی شامگاه پنجشنبه در نشست خیران سلامت مازندران در ساری گفت: اکنون ۶۰۰ مجموعه و تشکل مردم نهاد خیران سلامت در کشور وجود دارد که از این تعداد ۳۰۰ مجموعه فعال هستند.

وی ادامه داد: ۱۰۰ مجموعه و تشکل سلامت، حضور جدی و فعال در این عرصه دارند و به خوبی ایفای نقش می‌کنند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از وجود طرح‌های نیمه کاره مراکز بهداشتی، درمانی و بیمارستانی در کشور به عنوان یکی از مشکلات این وزارتخانه نام برد و اظهار کرد: ورود و سرمایه‌گذاری خیران در این بخش می‌تواند در رفع یکی از مشکلات حوزه بهداشت و درمان تاثیرگذار باشد.

وی به برنامه این وزارتخانه برای ساخت پایگاه بهداشتی به ازای هر ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت و مراکز جامع خدمات سلامت به ازای ۵۰ هزار نفر جمعیت اشاره کرد و ادامه داد: این وزارتخانه برای تامین هزینه ساخت پنج میلیارد ریالی پایگاه بهداشتی و ۲۰ میلیارد ریالی مراکز جامع خدمات سلامت به تلاش و همت خیران نیاز دارد.

به گفته هاشمی با توجه به نیاز گذشته، با همت خیران و حرکت به سمت مدرسه سازی، انقلابی دراین زمینه ایجاد شد و امروز حوزه بهداشت و درمان به انقلابی از سوی خیران در ساخت و تکمیل طرح‌های عمرانی این حوزه نیازمند است.

وی از جدیت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای جذب حمایت خیران در ساخت مراکز درمانی و بهداشتی خبر داد و افزود: امیدواریم با این اقدام حرکت سریع ساخت این پروژه‌ها را شاهد باشیم تا مردم از ثمرات آن برخوردار شوند.

در این آیین اعلام شد شش هزار خیر در حوزه سلامت مازندران فعالیت می‌کنند که یاری‌گر دانشگاه علوم پزشکی استان برای ارائه خدمات بهتر به نیازمندان هستند.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس