تاریخ انتشار: ۲۷ بهم ۱۳۹۵

[ad_1] مجله سخت افزار: جدال همیشگی اوراکل و گوگل همچنان ادامه دارد. لازم به ذکر است که داستان نفرت انگیز این دو شرکت بارها در دادگاه های مختلف بررسی شد و در تمام موارد گوگل، دخترکی پاک و بی گناه معرفی شد؛ با این حال اوراکل همچنان جنگ را تمام نکرده است و خواستار تجدید […]

[ad_1]

مجله سخت افزار: جدال همیشگی اوراکل و گوگل همچنان ادامه دارد. لازم به ذکر است که داستان نفرت انگیز این دو شرکت بارها در دادگاه های مختلف بررسی شد و در تمام موارد گوگل، دخترکی پاک و بی گناه معرفی شد؛ با این حال اوراکل همچنان جنگ را تمام نکرده است و خواستار تجدید نظر اعضای هیئت منصفه است.

 

 جدال Oracle و Google بر سر پتنت ها همچنان ادامه دارد

لازم است برای کسانی که که در جریان جنگ این دو کمپانی نیستند، توضیح دهیم که ماجرا از سال ۲۰۱۰ آغاز شد؛ اوراکل به دلیل استفاده ی غیر قانونی گوگل از جاوا در سیستم عامل اندروید شکایت کرد و این شکایت در بخش نقض قوانین حق تکثیر(copyright) ثبت شد.

 

در ماه می ۲۰۱۶ هیئت منصفه، اظهار به استفاده ی گوگل از APIهای جاوا، با سیاست استفاده ی منصفانه کرد و رای را به نفع گوگل داده شد. اوراکل پس از شکست در دادگاه، تصمیم گرفت این موضوع را ادامه دهد و درخواست تجدید نظر کرد.گوگل پس از پیروزی در دادگاه بیانیه ای برای جامعه ی برنامه نویسی جاوا و توسعه دهندگان نرم افزار منتشر کرد و اعلام کرد که از APIهای جاوا به صورت منصفانه در اندروید استفاده کرده است.

درخواست تجدید نظر ثبت شده توسط اوراکل، ۱۵۵ صفحه است که در آن به استفاده ی ناعادلانه گوگل از APIهای جاوا اشاره کرد و همچنین بیان کرد که گوگل توسط جاوا میلیاردها دلار سود کرده است و خواستار شریک شدن در این سود است ولی در نهایت تلاش های اوراکل بی فایده بود و رای به نفع گوگل داده شد.تعداد زیادی از توسعه دهندگان در جامعه جاوا با این جدال اوراکل موافق نیستند و معتقدند که اوراکل با این جدال باعث شکست جاوا شده است و گوگل در این شکست هیچ نقشی ندارد.

 

لازم به ذکر است که در ابتدا شرکت Sun Microsystems جاوا را توسعه داد و سپس اوراکل آن را بدست گرفت.نبرد اوراکل و گوگل از بزرگترین نبردهای شهر فن آوری است و در گزارش ها اشاره میشود که پس از شکست اوراکل در دادگاه تصمیم به خراب کردن گوگل گرفت و اینطور که پیداست اوراکل این مبارزه را رها نخواهد کرد.

[ad_2]

منبع:برترینها

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس