تاریخ انتشار: ۳۰ آذر ۱۳۹۴
درگیری لفظی میان دو کاندیدای برجسته جمهوریخواه؛

نامزد جمهوریخواه و رقیب دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا ، وی را فردی توصیف کرد که صلاحیت ریاست جمهوری آمریکا را ندارد چون هیچ اطلاعی از تسلیحات هسته ای آمریکا ندارد.

به گزارش “گذارخبر” ، جب بوش در گفتگو با شبکه سی بی اس در نیوهمشایر درباره نامزدی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا گفت: دونالد ترامپ نامزد جدی در انتخابات نیست چون پاسخ وی به پرسشی درباره سه گانه هسته ای آمریکا (استفاده از بمب اتم با جنگنده ها، موشک های بالستیک و زیر دریایی ها)، پاسخ حیرت انگیز است. او( ترامپ) هیچ دانشی درباره این موضوع ندارد درحالیکه مسئولیت انحصاری رئیس جمهور آمریکا به عنوان فرمانده کل نیروهای مسلح این است که بداند چه زمانی و چگونه از بازدارندگی هسته ای ما استفاده کند. وی هیچ دانشی در این باره ندارد. او فکر می کند که ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه فردی قوی است، وقتی که او( دونالد ترامپ) تلاش می کند روابط ما با همپیمانان ما را دچار بی ثباتی کند ، پس او یک نامزد جدی نیست.
مجری گفت: چرا سه گانه هسته ای آمریکا برای مردم تا این حد اهمیت دارد؟ درحالیکه آنها درک نمی کنند که سه گانه هسته ای چیست؟ آن هم در دنیایی که جهاد اسلامی چیزی است که مردم خیلی نگرانش هستند.
جب بوش در پاسخ گفت: این مسئله اهمیت دارد چون از زمان جنگ جهانی دوم به بعد، بخشی از ترتیبات امنیتی بوده است که ما را ایمن نگه داشته است. ما شاهد فقدان سرمایه گذاری در این مسئله بوده ایم و لازم است که آن را نوسازی و تقویت کنیم.
جب بوش افزود: این واقعیت که او نداند که سه گانه هسته ای چیست !
این یکی از پرسش هایی است که هرکس که می خواهد رئیس جمهور آمریکا شود باید به شیوه ای معقول درباره آن پاسخ بدهد. مسئله فقط همین نیست. او( دونالد ترامپ) گفت که داعش تهدید نیست.
مجری گفت: یکی از نظراتی که دونالد ترامپ مطرح کرده است، ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا است. شما از این صحبت ها انتقاد کردید اما در حزب جمهوریخواه از این نظر حمایت می شود. سخن شما با آندسته از رای دهندگانی که مجذوب این سیاست شدند چیست؟
فرماندار سابق ایالت فلوریدا گفت: ممکن است دونالد ترامپ وقتی این حرف ها را می زند بداند که این صحبت ها حمایت مردمی خواهد داشت اما وقتی که مردم درک کنند که چنین سیاستی کار ما را برای نابود کردن داعش سخت می کند، این حمایت کاهش خواهد یافت. وی نمی تواند با منع کردن ورود مسلمانان به آمریکا این کار را بکند( داعش را نابود کند) این کار مضحک است اما ببینید ، مردم  می ترسند ، آنها وقتی از کسی می شنوند که طرفدار یک موضع بسیار بزرگ است جذب آن می شوند اما معنی اش این نیست که چنین کاری درست باشد.
جب بوش درباره حمایت ولادیمیر پوتین از دونالد ترامپ گفت: پوتین به دنبال به چالش کشیدن آمریکا در سراسر دنیا است. وی موفقیت خود را در به عقب راندن ما می بیند. ما در حال از دست دادن نفوذ خود در سراسر دنیا هستیم درحالیکه پوتین درحال بدست آوردن نفوذ است. پوتین یک همپیمان نیست، او دیکتاتور است. وی قلدر است، او هیچ چیزی ندارد که انسان بخواهد از در کنار بودنش تمجید و تحسین داشته باشد،غیر از این واقعیت که او قدرتمند است. ما می توانیم به این قدرت احترام بگذاریم اما او نیز به قدرت احترام می گذارد. ما به رئیس جمهوری نیاز داریم که برای منافع آمریکا بایستد چه این منافع در اروپا باشد و چه در خاورمیانه باشد.
وی افزود: نمی توان لاف زد که این فرد( پوتین ) چقدر خوب است! وی خوب نیست! وی خبرنگاران را می کشد، هرکسی که مخالف او است در نهایت کنار زده می شود.
مجری از جب بوش پرسید: شما در مناظره ای گفتید که آمریکا باید داعش را نابود کند، آن هم قبل از آنکه داعش ما را نابود کند.آیا به نظرشما میزان تهدید داعش علیه ما این قدر است که بتواند ما را نابود کند؟
جب بوش در پاسخ گفت: این(داعش) می تواند با ارسال یک نامه الکترونیک از آلمان، باعث بسته شدن مدارس در لس آنجلس به مدت دو روز شود.داعش می تواند شیوه زندگی ما را تغییر دهد، می تواند از جنبه اقتصادی به رونق و آبادانی ما لطمه بزند، می تواند کشور ما را بی ثبات کند. آیا(داعش) با یک ارتش به آمریکا حمله خواهد کرد ؟ خیر ! ما هنوز قادر هستیم که از کشورمان در برابر چنین تهدیدی دفاع کنیم اما آیا ما می توانیم در برابر افرادی از خود دفاع کنیم که از این تروریسم اسلام افراطی ، نیرو و جان تازه می گیرند؟ این چالشی است که ما اکنون با آن روبرو هستیم.
جب بوش همچنین راه اندازی کمپینی به نام «ونالد ترامپ احمق است» را اعلام کرد.
در واکنش به این سخنان، دونالد ترامپ به شدت از بوش انتقاد کرد.
وی گفت: جب بوش مایه ی خجالت خود و خانواده اش است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس