تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: جای درس «حقوق و تکالیف خانوادگی و اجتماعی» در میان دروس مدارس خالیست، البته به صورت محدود و پایلوت این درس را با همکاری آموزش و پرورش میان دروس متوسطه در سال‌های اخیر گنجانده‌ایم. به گزارش ایسنا، اطهره نژادی در نشست […]

[ad_1]

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری گفت: جای درس «حقوق و تکالیف خانوادگی و اجتماعی» در میان دروس مدارس خالیست، البته به صورت محدود و پایلوت این درس را با همکاری آموزش و پرورش میان دروس متوسطه در سال‌های اخیر گنجانده‌ایم.

به گزارش ایسنا، اطهره نژادی در نشست بررسی تفاهم نامه‌های مشترک معاونت امور زنان و خانواده و وزارت آموزش و پرورش که امروز در این وزارتخانه برگزار شد اظهار کرد: اگر تنها دختران در زمینه حقوق و تکالیف فردی، خانوادگی و اجتماعی خود آموزش ببینند در درازمدت مشکلات خانواده‌ها افزایش می‌یابد بنابراین لازم است نسبت به تدریس این درس برای هر دو جنس اقدام شود.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اظهار کرد: ما در سال‌های اخیر با وزارت آموزش و پرورش طرح‌هایی را اجرا کرده‌ایم که برخی از آنها همچنان ادامه دارد. لازمه جریان سازی جنسیتی در دستگاه‌ها پرداختن به برنامه‌هایی متناسب با نیازهای دو جنس است. به منظور تحقق جریان سازی جنسیتی باید طرح‌ها پشتوانه برنامه‌ای و بودجه‌ای داشته باشند تا زمانیکه بودجه متناسب با برنامه‌ها را برای اجرای آنها اختصاص ندهیم نیازهای خاص مخاطبان مورد توجه قرار نمی‌گیرد.

نژادی اضافه کرد: دختران در حوزه آموزش و پرورش در برخی از مناطق دستیابی کمتری به امکانات آموزشی دارند که یکی از دلایل آن نگاه جامعه به آموزش دختران است بنابراین برخی از آنها از تحصیل باز می‌مانند. در این شرایط وزارت آموزش و پرورش باید در جهت پر کردن شکاف بهره مندی از آموزش تلاش کنند.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی معاونت امور زنان و خانواده نهاد ریاست جمهوری با بیان اینکه ما ادعا نداریم معاونت برنامه ریزی و بودجه زنان در کشور هستیم گفت: تا سال ۹۲ در قانون، دستگاه‌های اجرایی مجاز بودند یک درصد از بودجه خود را به حوزه زنان و خانواده اختصاص دهند اما مسائل دستگاه‌ها به قدری زیاد بود که پرداختن به موضوع زنان در اولویت کاری آنها قرار نمی‌گرفت.

وی با اشاره به ماده ۲۳۰ برنامه پنجم توسعه اظهار کرد: این ماده مشتمل بر ۱۴ محور است و بر اساس آن معاونت امور زنان و خانواده می‌تواند اقدام به انعقاد تفاهم نامه‌هایی با دستگاه‌های اجرایی کند. با توجه به آنکه در بودجه دستگاه‌های اجرایی ردیف خاصی برای زنان وجود ندارد، در سال‌های اخیر تلاش کرده‌ایم بخشی از بودجه مورد نیاز برای عملیاتی کردن تفاهم نامه‌ها را معاونت امور زنان و خانواده در نظر بگیرد و بخش دیگر را دستگاه‌های طرف تفاهم نامه تقبل کنند. هدف ما از کار جلب توجه مسئولان دستگاه‌ها نسبت به مسائل حوزه زنان و خانواده بوده است؛ در این جهت اقدام به انعقاد تفاهم نامه‌هایی با وزارت آموزش و پرورش در حوزه مسائل دانش آموزان دختر کرده‌ایم.

ادامه دارد

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس