تاریخ انتشار: ۰۹ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رییس فدراسیون بسکتبال می‌گوید: به دلیل همبستگی که بین بازیکنان تیم وجود دارد، تیم ملی با بازیکنان جدید به سرعت در حال شکل‌گیری است. محمود مشحون، رییس فدراسیون بسکتبال ایران در خصوص آخرین وضعیت تیم‌های ملی بسکتبال ایران به خبرنگار ورزشی ایلنا می‌گوید: تیم‌های پایه‌ بسکتبال ایران با توجه به هدایت مدیران تیم‌های ملی […]

[ad_1]

رییس فدراسیون بسکتبال می‌گوید: به دلیل همبستگی که بین بازیکنان تیم وجود دارد، تیم ملی با بازیکنان جدید به سرعت در حال شکل‌گیری است.

محمود مشحون، رییس فدراسیون بسکتبال ایران در خصوص آخرین وضعیت تیم‌های ملی بسکتبال ایران به خبرنگار ورزشی ایلنا می‌گوید: تیم‌های پایه‌ بسکتبال ایران با توجه به هدایت مدیران تیم‌های ملی و مربیان، زیر نظر بائرمن، سرمربی تیم ملی بزرگسالان تمرینات یکسان، همراه با آموزش‌های پایه‌ای را در دستور کار قرار داده‌اند تا به صورت نردبانی از تیم‌های پایه به تیم ملی بزرگسالان برسند. تیم ملی جوانان ایران توانست در ماه گذشته برابر تیم ملی جوانان بسکتبال ژاپن به برتری دست یابد  و با قهرمانی آسیا جواز حضور در رقابت‌های جهانی را کسب کند.


او ادامه می‌دهد: تیم ملی بزرگسالان ایران بعد از جوانگرایی روند روبه رشدی را طی می‌کند. بعد از اینکه بازیکنان باتجربه تیم ملی با هماهنگی‌های صورت گرفته از تیم ملی کنار رفتند، جوانان با انگیزه و آیندهدار به تیم ملی اضافه شدند و تمرینات را با انگیزه دنبال می‌کنند تا به نوعی بتوانند جای خود را در تیم ملی باز کند. شکل گرفتن تیم ملی جدید احتیاج به زمان دارد ولی در چند ماهی که از جوانگرایی تیم ملی بزرگسالان می‌گذرد به دلیل همبستگی و همدلی که بین بازیکنان تیم وجود دارد، تیم ملی با بازیکنان جدید به سرعت در حال شکلگیری است. تیم ملی بزرگسالان ایران هفته آینده در رقابت‌های چلنج کاپ آسیا در تهران به مصاف قطر خواهد رفت.


مشحون به غیبت تیم ملی بسکتبال ایران در رقابت‌های المپیک ۲۰۱۶ ریو اشاره و خاطرنشان می‌کند: تیم ملی بسکتبال ایران توانست در دوره قبل با قهرمانی در رقابت‌های آسیا بعد از ۶۰ سال جواز حضور در بازی‌های المپیک لندن را کسب کند. بسیاری از کارشناسان معتقدند که جای تیم ملی بسکتبال ایران در المپیک ۲۰۱۶ ریو خالی بود.


او در این خصوص ادامه می‌دهد: هم فدراسیون و هم بازیکنان تیم ملی هرچه در توان داشتند خرج کردند ولی واقعیت این است که وقتی منابع کافی در اختیار ما قرار داده نمی‌شود در نتیجه نمی‌توانیم به بزرگترین آوردگاه ورزش جهان صعود کنیم. ما بارها اعلام کردیم که برای صعود به المپیک به کمک نیاز داریم ولی منابع لازم تامین نشد و ما هر چه تلاش کردیم نتوانستیم جواز حضور در المپیک را به دست آوریم.


رییس فدراسیون بسکتبال در مورد آینده تیم ملی بسکتبال برای حضور در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو می‌گوید: تیم ملی بسکتبال ایران با تمام تلاش تمرین می‌کند و با وجود بازیکنان جوان که میادین بین‌المللی را تجربه کرده‌اند، از هم اکنون برای حضور پرقدرت در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو برنامه ریزی کرده‌ایم.


 

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس