تاریخ انتشار: ۲۲ شهر ۱۳۹۴
سازمان حج و زیارت خبر داد:

رئیس سازمان حج و زیارت از فوت ۵ زائر و ۷ نفر مفقودی خبر داد و گفت: ۴ زائر ایرانی فوتی دیگر در بیمارستانهای مکه شناسایی شدند.

به گزارش “‘گذارخبر” ، حمید محمدی معاون امور حج و زیارت سازمان حج  صبح امروز(یکشنبه)در خصوص حادثه روز جمعه گذشته مکه مکرمه اعلام کرد: از لحظه وقوع حادثه تیم های جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، مرکز پزشکی حج و زیارت و واحد امداد و پیگیری ستاد مکه مکرمه بصورت جدی و فعال وارد کار شدند و همه مجروحان را به بیمارستان انتقال دادند که در حال حاضر حال عمومی همه آنان خوب است.

وی تعداد مجروحان ایرانی حادثه اخیر مکه مکرمه را ۳۲ نفر اعلام کرد و افزود: تعدادی از این مجروحین بصورت سرپایی مداوا شده و ترخیص شدند و در حال حاضر ۶ نفر از آنان در بیمارستان ایرانی مکه و ۶ نفر در بیمارستان سعودی مکه مکرمه بستری هستند و روند درمان آنان ادامه دارد.

معاون سازمان حج و زیارت اظهار داشت: پس از وقوع حادثه روز جمعه به همه کاروان های مستقر در مکه اعلام کردیم که در صورتی که پس از وقوع این حادثه زائران آنها به کاروان مراجعه نکردند موضوع را سریعاً به ستاد مکه اطلاع دهند که بر اساس سرکشی های صورت گرفته و اطلاعات جمع آوری شده همه مجموعه های خدمتگزار جمع بندی صورت گرفت که متوجه شدیم متاسفانه از مجموع ۱۱ زائر مفقود شده ۴ نفر از آنان در این حادثه جان باختند که جسد آنان را در سردخانه های عربستان پیدا شده بود و فوت این عزیزان به خانواده هایشان اطلاع داده شد.

اوحدی، رئیس سازمان حج و زیارت نیز با اشاره به اینکه در حال حاضر ۷ نفر از زائران ایرانی مفقود هستند، گفت: هنوز این افراد به هتل ها باز نگشته اند و نتوانستیم آنها را پیدا کنیم، اما با خانواده هایشان تماس گرفتیم که نگران نباشند.

وی از پیگیری حقوقی حادثه عربستان خبرداد و گفت: در حال حاضر پرونده این حادثه در حال تکمیل شدن است و کنسول گری ایران و سفیر ما در ریاض پیگیری های حقوقی لازم را در این خصوص انجام خواهند داد.

اوحدی تاکید کرد: علاوه بر زائرانی که در اثر حادثه فوت کرده اند، ۳ زائر مرد نیز از ابتدای اعزام تاکنون در عربستان فوت کرده اند.

 

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس