تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] دکتر سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: دلیل برگزاری این مراسم تقارن هفته دفاع مقدس و فاجعه منا است. به گزارش خبرنگار سلامت ایسکانیوز، مراسم گردهمایی بسیجی دیروز ،امدادگر امروز در راستای تقدیر از فعالان دفاع مقدس در سالن اجتماعات سالن هلال احمر […]

[ad_1]

دکتر سید علی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت: دلیل برگزاری این مراسم تقارن هفته دفاع مقدس و فاجعه منا است.

به گزارش خبرنگار سلامت ایسکانیوز، مراسم گردهمایی بسیجی دیروز ،امدادگر امروز در راستای تقدیر از فعالان دفاع مقدس در سالن اجتماعات سالن هلال احمر برگزار شد.

دکتر سید علی مرعشی ادامه داد: جامعه پزشکی همگام با ملت در دفاع مقدس وظیفه درمان مردم را بر عهده داشت بعد از جنگ تعدادی از این افراد در سفرهای زیارتی با سازمان هلال احمر همکاری کردند. در فاجعه جانسوز منا دو پزشک را از دست دادیم و یاد دکتر جوزی و دکتر حسینی دو همکاری که به صورت مکرر همراه سازمان هلال احمر بودند را گرامی می داریم.

حجت الاسلام و المسلین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در حج و زیارت گفت: یاد و خاطره شهدای جنگ تحمیلی و دفاع مقدس همچنین مسجد الحرام و منا را گرامی می داریم و به روح آن ها درود میفرستیم.
او ادامه داد:حقیقتا شهدا نقش بزرگی به گردن ما دارند و امروز همه افتخارات کشور ما مدیون فداکاری شهیدان و مقاومت های خانواده های آن ها است . اگر این فداکاری ها نبود شاهد رشد و پیشرفت در کشور نبودیم.
او افزود: اگر به دوره گذشته جنگ تحمیلی نگاه کنیم با توجه به کمبود سلاح و مشکلات موجود جنگ درمی یابیم دلاوران چگونه در مقابل جنگ ایستادگی کردند و اجازه ندادند خاک کشورمان به دست بیگانه بیافتد.
قاضی عسکر با اقدامات بسیج در طول جنگ تحمیلی گفت: زمانی که نام بسیج توسط امام راحل به یک حقیقت منتهی شد، تمامی اقشار را در خود جا داد و زیبایی این عظمت بیشتر نمایان شد. نقش مجموعه کادر پزشکی را فراموش نمی کنیم که در چه شرایطی در جبهه ها حضور پیدا کردند و به مقام شهادت نائل آمدند. شهید جوزی یکی از آزادگان سرافرازی بود که بعد از سال ها خداوند سرنوشت اورا اینگونه رقم زد تا در فاجعه منا به دیدارش برود.
او ادامه داد: لازم است از دکتر مرعشی و تمامی همکاران در حوزه عتبات در حج گذشته در جهت امداد رسانی به مصدومان و خدمات ارزنده ای که به مردم عرضه کردند تشکر کنم حتی در برخی موارد آن ها فرصت خوابیدن نداشتند و در بیمارستان ها مشغول شناسایی اجساد بودند.
قاضی عسکر افزود: یکی از ویژگی های اسلام این است که به دنبال تعالی و رشد انسان هاست با توجه به روایات و احادیث جنگ به عنوان یک اصل مورد توجه قرار نگرفته است و به عنوان حربه آخر مورد استفاده قرار می گیرد. در آیات قران آمده است مبادا کدورت ها و دشمنی‌ها باعث شود از مرز عدالت خارج شوید .
او ادامه داد: ویژگی دوم که قران بر آن تاکید کرده انسانی بودن جنگ است اینکه حتی شما دوست ندارد در میدان جنگ به دشمنان دشنام دهند.این منطق در قرآن آمده است حتی آن ها که غیر خدا را می خوانند را دشنام ندهید زیرا مقابله به مثل می کنند و جامعه دچار هرج و مرج می شود. همچنین در جریان فتح مکه مورخان نوشته اند پیغمبر دنبال انتقام نرفت و خانه ابوسفیان را منزل امن قرار داد و با استفاده از این شیوه ها جامعه جاهلی را به سوی اسلام هدایت کرد زیرا هدف نجات انسان ها بود پس باید با انسان ها محبت آمیز رفتار کرد.

۱۰۵/۱۰۶

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس